Съобщение

Collapse
No announcement yet.

59 години от края на войната

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    59 години от края на войната

    Навършват се 59 години от капитулацията на Германия. Капитулация с която завършва най-кръвопролитната война - война - която изправя хората едни срещу други като зверове, война чийто поуки и последици никога не трябва да се забравят макар че това започна да става факт.

    Поклон пред паметта на героите!

    #2
    59 години от края на войната

    във връзка с това някой да знае или да има представа дали изобщо в нета може да се намери запис на парада на червения площад за 50-годишнината, когато бяха събрали и направили карета от ветерани?
    btw жалко че в Бг никой не се сеща за подобно нещо :?
    сигурен съм че щяха да оберат най-мощните овации


    Dark Galaxy ---> GoodKnight

    Comment


      #3
      Песимист съм по отношение на това че българите ще уважат ветераните си - повечето дори няма да разберат че ще има събиране или ще се появят ироничните усмивки тип "глей ги дъртаците к`во се правят". Подобни паради могат да се правят и да постигнат целта си само в страни като Германия. Русия или Англия.

      И аз имам едни въпросче - с какво трябва да разполагам за да гледам .ram Какъв формат е това?

      Comment


        #4
        RealMedia трябва ти Real Player
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Еххх навсякъде опирам да този проклет плейър!!!!!!!!!!!!!!

          Comment


            #6
            da i az go mrazia, shtoto pri instalaciata ako ne vnimavash shte ti zavladee kompa... gadost
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Нека се върнем на темата - какво се случва точно преди 59 години

              Das Online-Portal zur deutschen Geschichte vom 19. Jahrhundert bis heute. Epochendarstellung mit Sammlungsobjekten, Foto-, Audio- und Filmdokumenten, Biografien, Chroniken, Zeitzeugen.

              Comment


                #8
                До колкото знам 9 май е нещо като национален празник за Русия.
                Иначе поклон пред жертвите на войната. И наистина не трябва да се забравят последиците и поуки от нея, което вече май става. Дано вече да не се случва подобно нещо че тогава си е...
                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                Comment


                  #9
                  Всички за герои в тази война! Всеки се бие с мисълта, че се бие за правдата!Поклон пред тях!
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    Shelenberg написа
                    До колкото знам 9 май е нещо като национален празник за Русия.
                    Да, един приятел ми каза че днес гледал по ОРТ страхотен парад, но за съжаление нямам кабелна и не знам какво е било. Ако намеря снимки из нета ще сложа няколко.

                    Comment


                      #11
                      Даа, празничен ден, особено голям парад имало в Чечения, с фойрверки... :?
                      На нож!

                      Comment


                        #12
                        Като стана въпрос за Чечения за паради и фойерверки те вече нямат особен повод да празнуват... Не ви ли се струва че доста незабелязано мина убийството на президента им? Я какъв шум се вдигна когато застреляха Зоран Джинджич.

                        Comment


                          #13
                          За парада на червения площад гледах само по новините и наистина беше доста внушителен. Иначе ако можеш сложи някоя друга снимка от парада.

                          Като стана въпрос за Чечения за паради и фойерверки те вече нямат особен повод да празнуват... Не ви ли се струва че доста незабелязано мина убийството на президента им? Я какъв шум се вдигна когато застреляха Зоран Джинджич.
                          Мисля че има нещо вярно. :?
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #14
                            Ето малко инфо и няколко снимки

                            Военен парад на Червения площад за 9 май

                            С военен парад на Червения площад в Москва бе отбелязан Денят на победата на хитлерофашизма. В обръщението си на Червения площад президентът на Руската федерация Владимир Путин нарече днешния ден най-народния празник.

                            В парада на площада в Москва участваха над 5000 военнослужещи. Ветераните от Великата Отечествена война бяха на почетни места на трибуните. Преглед на строя направиха командващият Московския военен окръг ген. Ефремов и министърът на отбраната Сергей Иванов. Парадът бе открит с тържествен марш със знамето на победата и знамената на Великата Отечествена война. Той продължи 40 минути

                            Comment


                              #15
                              Последние годы, в результате реконструкции, на Красной площади стало практически не возможно проводить парад военной техники, как это было в Советские годы. Один из двух въездов, со стороны Манежной площади перегородили аркой. Теперь, наверное, в дальнейшем парады будут только пешие. На парад простых смертных не допускают, я был в прошлом году по знакомству, первый раз в жизни. Очень понравилось. Особенно грохот барабанов. Только разочаровало, что перед ВДВ, и морской пехотой пустили МЧС (Министерство по чрезвычайным ситуациям). Когда десантники проходили строем перед военными атташе стран НАТО, они так неожиданно, и громко рявкнули в их адрес угрозу, что на самом деле, атташе даже шарахнулись в сторону. Но наверное это практически и все, чем наша армия может напугать их.
                              Кстати, в это году, мавзолей задрапировали так, что слово «ЛЕНИН» нельзя было прочитать.
                              "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                              Comment

                              Working...
                              X