Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАСКИ - до края на ВСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    КАСКИ - до края на ВСВ

    някои има ли информация за съветския модел М36 колко бр. са произведени , защо са заменени от М40 , както и някои характеристики за М36,М40 - дебелина , тегло , ергономичност и др.
    ???

    #2
    Лош късмет, д-р Клоусън, който е написал томове и томове на тема съветски каски, в момента е на екскурзия из Африка /ще посети и бойните полета при Ел-Аламейн......../ и ще е на линия отново чак след 3 седмици. Тогава ще мога да ти доставя информациа направо от извора...
    Дотогава ще попитам 1-2 други знаещи хора. А лично от себе си мога да кажа, че СШ39 /или както е по-популярен - СШ40, Стални Шлем 40/, представлява доразработка на `36. Козирката почти изчезва, дъгите при ушите са малко по-малки, изчезва дупката с "гребенчето" на върха. Появява се извит навън ръб, който придава допълнителна здравина. Просто СШ40 е по-здрава и по-лесна за производство /без капандурата/.
    СШ40 е в поне няколко варианта /мй основната разлика е във вътрешността/. Ако ми е верен кантара, моята е около 1200-1250 грама, направена от 1,5 мм стомана, ако ми е верен шублера
    За `36 не знам, нямам такава... засега!!!
    На нож!

    Comment

    Working...
    X