PDA

Виж пълната версия : Анимационните сериали по Канал 1

Imperial
19-03-2004, 05:51
имаше един златен период, точно когато аз бях "подрастващ", когато се изредиха един след друг прекрасни анимационни сериали по канала. Всъщност май точно след '89та беше... страшно много ги обичах, особено такива като Мечето Ръкспин, което си беше съвсем последователно, имаше си развиваща се история, не като днешните американски (то също е американско, но не е "днешно" ;) ) сериали за супергерои, които са толкова безмислени, колкото идиотски ;)

та помните ли ги тези неща и кое ви е любимото ;)

Parabellum
19-03-2004, 06:06
Ехххххххх, златни времена бяха.Тогава анимацията беше истинска, списание Дъга-на което имам всичките броеве :D .
Моите любими филми бяха Мечето Ръкспин, Смехорани, Приключенията на Боско, Кристалната корона, Смърфовете, Приключения в космоса,Бискитите....... много са в момента не мога да си спомня всичките.
А спомняте ли си рубриката "лека нощ деца"? Доктор Снагълс, Джейми с вълшебното фенерче, Приказки под шипковият храст-ако някой си спомня, този филм искам да ми каже как се казваше козела, дето притесняваше двете зайчета Ушко и Зъбчо-спешно е.

gollum
19-03-2004, 10:34
Мога само да се присъединя с едно: Еххх!

NATO
19-03-2004, 10:48
А може би просто сме пораснали ? :)

Но и аз намирам сегашните филмчета за идиотски ... друго си беше ОЧЗ-то 8)

Heinz W. Guderian
20-03-2004, 15:29
Макар, че съм малък и не си ги спомням добре... имам някакви проблясъци... Например за "Кристалната корона". Незнам дали от изброените има сериали за деца, но си спомням, че имаше един период, в който излъчваха чешки и полски филми за деца... беше много хубаво, чрез тях започнах да мечтая и в мен се появи желанието да научавам нови любопитни факти.

Imperial
20-03-2004, 22:02
много добре казано, затова ми е много тъжно за това че днешните деца са лишени от още един сериозен стимул за развитие на въображението, а то от там започва всичко

всичките изброени сериали бяха детски

Michael Wittmann
20-03-2004, 23:39
Напълно се присъединявам :D Днешната анимация и в частност Cartoon Network е както казват братушките - "чем больнее, тем смешнее" и въобще не са за деца повечето.

Възможно е обаче и просто така да са ни се сторили след 89-та изведнъж такова разнообразие и не само анимацията, ами филми като "Капитан ПАУАР и войниците на бъдещето" :D и кабелните телевизий и видеокасетите под наем като се появиха, действително беше златен период... докато сега примерно много рядко гледам каквото и да е по TV.

Parabellum
21-03-2004, 05:29
А спомнят ли си нашите "стари" посетители тук руският сериен филм от средата на 80-те години "Гостенка от Бъдещето"? Спомням си, че мацката беше супер! :D Беше избягала от бъдещето в миналото и в училището им разказваше играта. Преследваха я двама гадняри, които бяха много сладки и пиеха кефир постоянно. Единият се казваше Веселяк У, но на другият му забравих името.

Подпоручик Христосков
21-03-2004, 13:59
Аз лично не си спомням анимационни филми дори откъм средата на 1995,защото тогава ми се струваха тъпи и не съм ги следял.Но сега честно казано съжелявам...

Mad Hatter
22-03-2004, 07:50
Как ме връщате в един по-добър свят, не е истина... макар че никога не съм си харесвала детството, анимацията беше на ниво. Персонални любимци: Мечето Ръкспин, Вълшебната Корона, Приключенията на Боско. От другите сериалчета, Капитан Пауър и войниците на бъдещето... ех, аз бях Ефрейтор Дженифър Чейс, а сестра ми Танк (не знам защо).
Сега ме кефи японската анимация - Perfect Blue, OVA Angel Sanctuary, Ninja Scroll, ... oт кога не съм гледала нещо добро.... :( искам;)

А Парабелум, тва за момичето от бъдещето аз се сетих първа...

о, боже: Ну Погоди! - ебаси якото, или Котарака Леополд... :cry: :cry: :cry:

Parabellum
23-03-2004, 04:02
А Парабелум, тва за момичето от бъдещето аз се сетих първа...

:

В неделя ще уточним, кой първи се е сетил за този филм :D

Imperial
23-03-2004, 04:30
аз на тебе нали ти казах да си пишеш писмата там :D :twisted:

Vereshagin
23-03-2004, 09:16
А спомнят ли си нашите "стари" посетители тук руският сериен филм от средата на 80-те години "Гостенка от Бъдещето"? Спомням си, че мацката беше супер! :D Беше избягала от бъдещето в миналото и в училището им разказваше играта. Преследваха я двама гадняри, които бяха много сладки и пиеха кефир постоянно. Единият се казваше Веселяк У, но на другият му забравих името.

:) само единия яко нагъваше кефира Веселяка оня дебелия, а другия дребния се казваше Крыса, предполагам се сещаш какво значи :D .
между другото това беше един от първите филми който си свалих на компа и сега се пази на харда заедно с "Тримата мускетари" с Боярски,"На бой отиват само старците" и "Бялото слънце на пустинята". Относно чешките и полски филми... еееех "Призраци под виенското колело","Призраци в блока","Тайнствения остров".... и други, други от анимациите наистина яко беше ОЧЗ-то :D, "Ну погоди" го имахме на ролки дето се пускат през проектор без звук ама дебнехме с баща ми кога до дават по телевизията и на касети записвахме звука и после като се съберем лапетиите от блока опнем чаршафа на вратата в коридора затъмним и гледай... а сега какво? едно голямо нищо :(
не знам за вас ама аз повече гледам "наше кино","детский мир","канал москва"(сега там дават събота и неделя "Децата на капитан Грант") понякога "Халмарк", е и дискавъритата, на руски обаче които са (английския ми е слаб)
а за момичето... хе хе тогава половината България на възраст между 9 и 14 години ходеше влюбена в Алиса Селезнева :D , не съм го казал аз а един приятел. Доколкото си спомням има сайт за нея, стана биоложка или нещо подобно.
абе хубави времена бяха :) единствено ще ми липсва компа и интернета ако се върна в миналото :lol:

Heinz W. Guderian
23-03-2004, 20:01
Така и до сега неразбрах: "Какво значи ОЧЗ?!"

Vereshagin
23-03-2004, 21:43
ами доколкото не ме лъже паметта Организация на Чудовищата и Злодеите в която Туизъл отчаяно се опитваше да попадне ама все не му се удаваше :D

Imperial
23-03-2004, 22:21
абсолютен култ :D

Parabellum
24-03-2004, 02:52

с "Тримата мускетари" с Боярски,"На бой отиват само старците" и "Бялото слънце на пустинята". Относно чешките и полски филми... еееех "Призраци под виенското колело","Призраци в блока","Тайнствения остров".... и други, други от анимациите наистина яко беше ОЧЗ-то :D, "Ну погоди" го имахме на ролки дето се пускат през проектор без звук ама дебнехме с баща ми кога до дават по телевизията и на касети записвахме звука и после като се съберем лапетиите от блока опнем чаршафа на вратата в коридора затъмним и гледай... а сега какво? едно голямо нищо :(
а за момичето... хе хе тогава половината България на възраст между 9 и 14 години ходеше влюбена в Алиса Селезнева :D , не съм го казал аз а един приятел. Доколкото си спомням има сайт за нея, стана биоложка или нещо подобно.
абе хубави времена бяха :) единствено ще ми липсва компа и интернета ако се върна в миналото :lol:

Ех златни времена бяха . А тази Алиса беше взела акъла на всичките сополиви тийнейджъри.Ех,младост,младост

Gaden Gogi
24-03-2004, 10:09
Ееех, остаряхме. А за "Синьо лято" какво ще кажете? Иначе и аз много се кефих на чешките филмчета. Даже на едно другарче прекорът му е Румборак. А сега малко да ви подразня:аз имам всички серии на "Ну, погоди" на компа, включая и няколко дето са правени през '90-те, ако има човек с бърз нет и място някъде ще му ги дам да ги качи. Относно картуун нет. все пак и там има добри попадения, въпреки че Паурпъф гърл по моему превъзнася безмисленото и ненаказуемо насилие.

Vereshagin
24-03-2004, 10:34
ле ле наистина как можах да забравя да спомена "Синьо лято" :)
а "Арабела" определено е гледал всеки уважаващ себе си тинейджър по онова време :D
само че каквото и да изброявате защо не споменавате българските детски филми? Определено не са по лоши а даже и по добри от повечето чужди. За мен номер едно от тях си остава "Войната на таралежите" ако някой го има МОЛЯ ВИ дайте гоооо
позабравил съм го вече а си е ценно нещо класика и половина

Gaden Gogi
24-03-2004, 13:04
По "Радио 1" доста често пускат музиката от "Синьо лято". А "Войната на таралежите май скоро я даваха по TV-то, ама не съм сигурен. Какво ще кажете за руския вариант на Мечо Пух, Виний Пух демек, мене много повече ме кефи от разлигавената западна версия, особенно епизода с Петачок и пчелите: Я тучка тучка тучка... :lol: :lol:

Parabellum
25-03-2004, 02:16
"Тате обеща да ми купи колело,ама друг път"-прослувутата реплика от "Куче в Чекмедже"
Ами "Васко да Гама от село Рупча", май и него забравихме. Ами "Рицар без Броня", ами "Рицарят на Бялата Дама", "Да обичаш на инат"? Много хубави филмчета имахме навремето за деца.

Gaden Gogi
25-03-2004, 09:59
Е да, и бяха точно детски филми, а не като сегашните.

Heinz W. Guderian
27-03-2004, 09:55
"Да обичаш на инат" май не е с много детска тематика. По-скоро е типа постсоциалистическо кино.

Подпоручик Христосков
27-03-2004, 11:42
"Да обичаш на инат"..хаха.."Радо ти ще ме запомниш мене.." :lol:

d`za
27-03-2004, 13:58
Като изключим дотук изброените мен много ми харесваха (и още ми харесват) старите анимации на Уолт Дисни. Новите също са яки ама не са много за деца. Шрек например. Пукнах се от смях на тая анимация, обаче това начало дето си бърше задника с страница от приказака си е направо брутално. Или пък Ледена епоха. Като "умира" Диего аз щях да ревна, та камо ли ако бях дете на възраст 5, 6 до 10 години.

Колкото до едновремешните не съм гледала много, но на Ну Погоди съм гледала всички серии. Не знам за вас, но аз умирам и за Том и Джери.

Heinz W. Guderian
27-03-2004, 19:52
За "Шрек" и "Ледена епоха" съм съгласен, а за "Том и Джери" мога да кажа следното, като бях малък на родителите ми не им пукаше много, много за здравето и културата ми и ме оставяха по цял ден да гледам "котката и мишката". В резултат на това сложих очила на 3-4 години, станах "шишко", дете-егоист, антисоциален тип и т.н. Докато за първото се избавих много бързо, то с другите трябваше да се боря още дълго, а с някои и досега.

Imperial
27-03-2004, 20:11
хм, смея да твърдя че днес всички сме антисоциални в доста голяма степен...

NattyDread
28-03-2004, 01:25
Абе и аз като малък гледах Мечето Ръкспин, но наскоро ми попадна пак...мноого, мнооого безумно ми се стори. Лишено от всякакъв смисъл. Единственото готино нещо е ОЧЗ... От старите детски филмчета наистина съжаляван за руските, чешките и българските филми. Между другото доста от филмите, които сте изброили: "Куче в чекмедже", "Да обичаш на инат" ..много далече са от категорията детски.

messire Woland
28-03-2004, 10:38
Ако се върнем към анимационните - към средата на 80-те се въртеше по кината едно българско филмче "Планета на съкровищата" - също доста добро. И с чувство за хумор направено и нелошо като цяло за времето си.
Обаче - голяма част от едновремешните неща вече не са кой знае какво, ако бъдат погледнати от сегашна гледна точка, след като всички сме си изменили вкусовете и погледа към света.

Michael Wittmann
28-03-2004, 13:53
аааа ОЧ3 копеле :D Вързвахме си сините връзки отпред на лицето като бандюги и се млатехме по коридорите на даскалото... :lol: естествено всеки с ID card на ОЧЗ със собственоръчно нарисувана "снимка"

MAD от кап. Power най се ме кефеше тоя от лошите робота сребристия одрал съм му кожата и подобно на него винаги обирах голяма част от тупаниците Дамм... винаги съм бил от "лошите" :lol:

Верешагин за диафильми ли говориш имах цял кашон с какви ли не Ну погоди всички вьпуски...Снежанка и т.н. затваряхме се в кенефа със сестра ми и прожектирахме :lol: много ме е яд, че сега почти всички са унищожени вкл. лампата на апарата. Много чупех мам**** му нищо не съм си запазил :cry: а щеше да е страхотно... поне Правец 8-цата гррррр

Трябва да направим тема да видим кой какво си пази примерно скоро намерих на село Зайката си и се спуснах по един баир като придържах "волана" с колене 8)

П.С. леле с тоя пост станах hauptsturmfuhrer скоро да не ми се случи нещо... :argh:

Довечера ще запе/ия по случая :
После 40% vol. :drink2:
Черный ворон, что ты вьешься над моею головой.
Ты добычи не дождешься, Черный ворон, я не твой.
:mhehe:

Heinz W. Guderian
28-03-2004, 18:15
Е, да. Идеята за това кой какво си пази е оригинална. Аз единственото, за което съм сигурен са книжките с приказки, например "Приказки на балканските и други народи" :tup:

NattyDread
29-03-2004, 02:24
хммм..Аз диафилми си пазя още. Имах някъде и прожекционен апарат, но с повредена лампа...повредата е причинена от червен пластмасов меч..такъв май всеки е имал. А Зайката отдавна е ръждясала...

Gaden Gogi
29-03-2004, 09:32
Сега се сетих за "Татко барба", на някой да му се намират комиксите? или филмчетата?

Michael Wittmann
29-03-2004, 09:55
мухахах червен пластмасов меч, щит и хански шлем :D КУЛТ !!!!!!!!!!!! да земем да приложим снимки :lol:

Imperial
29-03-2004, 10:04
мухахах червен пластмасов меч, щит и хански шлем :D КУЛТ !!!!!!!!!!!! да земем да приложим снимки :lol:

КУЛТ абсолютен!!! ба имах такива на село ама ще да са се затрили вече... то не ги ценях тия богатства тогава :D

Gaden Gogi
29-03-2004, 10:27
А аз имах и рапира.

Така като гледам темата как се е обърнала на спомени от децките години освен някой да смени заглавието на темата на "Детство мое, забавно и вълшебно, детство мое , така си ми потребно..." имаше такава песничка....поне на мен доста носталгично ми действа.

NattyDread
29-03-2004, 13:25
Ей, да бе, и рапира имаше по едно време:) А червения меч си спомням, че на село баба ми докато вареше лютеница аз реших да го каля....Много як черен дим се получава. И аз много як бой ядох...

Гоги: Само една поправка, сопи, не е заяждане, ама ми дразни многог окото - "деТСТво"

Gaden Gogi
29-03-2004, 14:30
:D поправих го. От червение щит поо селата правеха хранилка за кокошки, аз имах страшно много и огнестрелно оръжие, най-любима ми беше една руска двуцевка, тя имаше отпред едни капачки, обаче геният на техническата мисъл (демек аз) ги беше махнал и стреляше с дюбели, съвсем подходящ боеприпас, имах и един пистолет дето стреляше с пластмасови дискчета, колкото монета от 5ст, пълнителят събираше към 20, пистолетът беше с единично действие (който разбира от револвери ще се сети). пък що автомати....даже един с подцевен гранатовет и "оптика" че и "лазер"

Michael Wittmann
30-03-2004, 13:45
а колички "Matchbox" пълен рафт - проблем ? :D Сега се разрових и успях да намеря само 4 оцелели

N22 Blaze Buster (много популярната пожарна кола) - made in Bulgaria 1975
N24 Rolls Royce Silver Shadow
N28 Lincoln Continental - made in Bulgaria 1979
и трите Matchbox INTL Ltd, а интересното е, че имам и още една пожарна с минимални разлики от Българската която си е баш от заводите - Made in England (C) 1975 Lesney Productions & Co Ltd. (май я приватизирах от един стар приятел от детството, който не бях виждал повече от 15 год, а скоро го видях по TV да рекламира Военното училище в Шумен :lol: )

Всъшност чак сега ме озадачи факта, че са made in Bulgaria - как е възможно подобна капиталистическа фирма да е произвеждала стоките си у нас ? Някой по просветен може да обесни този феномен

Сега отворих и сайта на Мачбокс - Хммм само пластмасови боклуци ужасно напомнящи на компютърна анимация... "не ги правят както едно време" ;)

Heinz W. Guderian
01-04-2004, 18:24
Като става дума за "пластмаса" много гот беше играта с пласмасови воини в стил "Арми мен" или битките между лего бойци- "На всички фронтове" :duel:

Parabellum
02-04-2004, 05:16
"Детство мое, забавно и вълшебно, детство мое , така си ми потребно..."

Филмът "Неочаквана ваканция" мацката се казваше Росица а помияра-кучето де-Цезар. Помагаха на партизаните, колко ги мразех тогава. Ей, от мънечок съм си фашага :D .
Много си падах по Стамат и Прокопи от този филм. Те олицетворяваха полицаят-фашист от преди Девети.

Ех, златни времена бяха тогава. Ех!

Imperial
02-04-2004, 05:25
а колички "Matchbox" пълен рафт - проблем ? :D Сега се разрових и успях да намеря само 4 оцелели

N22 Blaze Buster (много популярната пожарна кола) - made in Bulgaria 1975
N24 Rolls Royce Silver Shadow
N28 Lincoln Continental - made in Bulgaria 1979
и трите Matchbox INTL Ltd, а интересното е, че имам и още една пожарна с минимални разлики от Българската която си е баш от заводите - Made in England (C) 1975 Lesney Productions & Co Ltd. (май я приватизирах от един стар приятел от детството, който не бях виждал повече от 15 год, а скоро го видях по TV да рекламира Военното училище в Шумен :lol: )

Всъшност чак сега ме озадачи факта, че са made in Bulgaria - как е възможно подобна капиталистическа фирма да е произвеждала стоките си у нас ? Някой по просветен може да обесни този феномен

Сега отворих и сайта на Мачбокс - Хммм само пластмасови боклуци ужасно напомнящи на компютърна анимация... "не ги правят както едно време" ;)

Линкълн и Ролс и аз имах!! А имаше ли полицейските мерцедеси? Ама те са малко по-нови...

Подпоручик Христосков
03-04-2004, 13:03
Като става дума за "пластмаса" много гот беше играта с пласмасови воини в стил "Арми мен" или битките между лего бойци- "На всички фронтове" :duel:
Ахам...прав си. :D

Heinz W. Guderian
03-04-2004, 13:19
Дам, ама съфорумците не ги "влече".

Imperial
03-04-2004, 13:33
много си далеч от истината, миналото лято си занесох в Б-я 20 имперски щурмоваци, трупам си лека-полека сериозна ЛЕГО армия, и правила имам за военни игри такива, ама не остава време засега.

Heinz W. Guderian
03-04-2004, 13:40
Да, наистина... Най-забавното на тези "игри" и начина, по който ги играехме беше в това, че сами си измисляхме правилата: от това кой колко здраве, броня, муниции има, та до тактика на бойното поле... но за съжаление май само до тук.

Imperial
03-04-2004, 13:55
http://www.brikwars.com/

;)

Док Холидей
02-05-2004, 12:36
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=120278

Супер са го направили тоя Tiger

Imperial
02-05-2004, 12:38
аз повече съм фен на тва

http://www.brickshelf.com/gallery/sullis3/PanzerIII/0000panzeriii-20.jpg

отдавна планирам да взема един комплект вериги и колела за танк ама все няма пари

Док Холидей
02-05-2004, 13:57
Добро е и това :)
В каталозите на Лего които изучавах като бях доста по-малък такива работи нямаше. Има ли в нета още такива неща? Дали Лего са си играли да правят серия за войната както имаше космически пиратски градски рицарски? Спомняте ли си?

Imperial
02-05-2004, 19:33
Никога не са го правили. Част от политиката на фирмата е да не прави съвременни оръжия. Най-модерните неща са от американската гражданска война и следват космическите.

Тези елементи са от Technics серията и дори не са предназначени за такова използване доколкото си спомням. Но нали това е идеята на LEGO, че от всичко можеш да направиш всичко ;)

Иначе имам от онези планетоходи нa Blacktron с големите колелета, за сега вършат работа като танкове ;)

Док Холидей
06-05-2004, 00:22
С носталгия си спомням за огромните замъци за рицарите на коне, за "Тексас" както му казвахме с приятелите ми на онова "погранично" укрепление с кули охрана трезор и бандити на карети (каретите ми обираха точките) където можех да си представям че еди кое си човече е Олд Шетърхенд еди кой си индианец е Винету и .н. Много обичах и морските пехотинци, огромните пиратски кораби с по няколко оръдия като "Мародер" които се появиха като бях във трети-четвърти клас, за страхотните каталози с истории и огромни пристанища с кръчми, еднокраки моряци и въобще... Това беше отделен свят за мен макар че може да ви звучи налудничаво. Сега ако имам кашони с Лего не ми се мисли какви работи мога да свърша :)

Avitokhol
14-06-2004, 12:59
А спомняте ли си "Тайнствените златни градове" ?

Това и "Вълшебната корона" са ми оставили отпечатък в съзнанието.
Тогава бях малък, а и рядко имаше детски :twisted:

Мноо време е минало :o

Трябва да вземат да ги повторят :mad:

Imperial
14-06-2004, 13:10
С носталгия си спомням за огромните замъци за рицарите на коне, за "Тексас" както му казвахме с приятелите ми на онова "погранично" укрепление с кули охрана трезор и бандити на карети (каретите ми обираха точките) където можех да си представям че еди кое си човече е Олд Шетърхенд еди кой си индианец е Винету и .н. Много обичах и морските пехотинци, огромните пиратски кораби с по няколко оръдия като "Мародер" които се появиха като бях във трети-четвърти клас, за страхотните каталози с истории и огромни пристанища с кръчми, еднокраки моряци и въобще... Това беше отделен свят за мен макар че може да ви звучи налудничаво. Сега ако имам кашони с Лего не ми се мисли какви работи мога да свърша :)

а, това съм го пропуснал
най-якия кораб май се казваше Черната Акула и беше четириоръдеен... а мен ме беше яд, понеже си бях за "войниците", а техните корабчета бяха двуоръдейни (май по-стария "испански" беше с три).

а от онази серия с американците имам четири войничета и онази карета с оръдието отзаде :)

Док Холидей
14-06-2004, 16:02
А навремето имаше един пиратски шесторъдеен звяр и после чак пуснаха "Мародер" (много ми харесва името)
А корабите на войниците са смешни в сравнение с пиратските. Отвсякъде им отстъпват.

Между другото току що намерих една жалка останка от каталог на който има по-голям неприятелски кораб - на първата мачта (не знам фок или грот - може би грот) платно на червени ивици и два кръстосани топа с корона ама не е толкова як колкото "Веселия Роджър" :twisted:

Imperial
18-06-2004, 22:03
http://library.brickshelf.com/scans/ < тук ги има всички каталози

това е страничката за пиратите от каталога за 1993 (цъкни за голяма)

http://imperial.boinaslava.net/lego_pirates_1993_sm.jpg (http://imperial.boinaslava.net/lego_pirates_1993.jpg)

Док Холидей
18-06-2004, 22:25
Империал шапка ти свалям!!! За същия каталог говорех! :D :tup:
Ти какво имаш от тези? :)

Аз имам по-малките
6261
6237
6252
6266
6234

Какво не бих дал за 6286!!! Въпреки седемнадесетте си години съм сигурен че ако ми паднат някои от тази серия които нямам ще седна и цял ден ще се занимавам :)

Имаш ли възможност да сложиш още каталози или поне линкове??? :)

Imperial
18-06-2004, 22:43
Всъщност от пиратските имам само 6253... едно време не се стараех да събирам определена серия и като вземах нови беше съвсем според настроението :) Сега гледам само космическите. От тях имам доста, някои по два пъти :) На Blacktron триосния космически всъдеход примерно х2, на космическа полиция (старата) четириколесния също 2пъти. Star Wars също имам 2-3 и отделно 20 имперски щурмоваци накуп :)

Ще ми се повече рицари да имах, имам само 3-4 от малките, най-голямото беше онова с конника и духчето...

Док Холидей
18-06-2004, 22:52
Духчетата и магьосниците ако ги помниш с едни дълги бели бради целите в синьо бяха култови!!! Култови!

Heinz W. Guderian
18-06-2004, 22:53
На мен "пиратската" серия ми беше любимата... Но така и не успяхме с аверите да направим партия тип "Господар и Командир", нали сте забелязали, че има човечета със сини и червени мундири...
А.., колко струва ЛЕГО по принцип?!
Ерик, чувствай се предизвикан, ти и твоя "Мородър"
Vive la Revolution http://www.findagrave.com/icons2/flowers/franceSmall.gif

Док Холидей
18-06-2004, 22:59
Хмм ще почистим стария "Уолръс" ( :D )- коритото още може да се държи над водата :twisted:

"Песос! Песос!Песос!" :twisted:

Heinz W. Guderian
18-06-2004, 23:20
Лудница е т'ва. Сещам се, че в превъзходната по моему книга "Светът на Софи" се пита: "Защо ЛЕГО е най-великата детска игра?!" е, има и друг отговор освен дадения в там :D

Док Холидей
18-06-2004, 23:50
Уф ама темата беше за анимационните филчета по Канал 1! Дайте да си направим нова тема в която да възхваляваме ЛЕГО :)

Heinz W. Guderian
20-06-2004, 18:54
Да направим симбиоза между двете. Тъй като има детски компютърни игри с ЛЕГО герои, дали има анимационни филмчета с пластмасовите същества?

Док Холидей
20-06-2004, 20:10
:lol:
Например "Островът на съкровищата" а Джон Силвър с квадратна глава. :lol: Представям си го като ей този черния овързан пред кръчмето тук :D

CHK
20-06-2004, 21:36
1. Анимационни: Семейство Флинстоун, Костенурките Нижда, Пчеличката Мая, Ферди мравката, Пътешествия в космоса, Вълщебната корона, Приключенията на мечето Ръкспин, Ну Погоди

Игрални: Синьо лято, Неочаквана ваканция, Васко да Гама от село Рупча, Войната на таралежите, Летящият Честмир, Арабела, ПО следите на капитан Грант, Незнайко, Бенджи Закс и звездният принц, имашеедин полски пак по Верн( не му помня за жалост името)

Един куклен: Плюшените мечета

Док Холидей
20-06-2004, 23:26
Преди няколко години имаше един сериен анимационен "Войната на зверовете". За мен това е нещо невероятно добро. Ако ги намеря ще си ги сваля на момента. Кажете гледали ли сте го и какво ви е мнението? :)

Imperial
21-06-2004, 08:42
Оо, филмчета с раздвижено ЛЕГО имаше. Рекламни си бяха, но бяха все някакви мини историйки и много им се радвах. Гледах някои на едни много отдавна минали малки изложения на ЛЕГО.
А в нета може да се намерят и любителски такива, има някои много яки.

Heinz W. Guderian
21-06-2004, 13:49
Да, "Войната на Зверовете" е нещо много забавно, а също така по телевизия "Диема" даваха продукти на същите създатели.

Док Холидей
21-06-2004, 16:34
Създателите май бяха канадци. А знаеш ли откъде мога да ги изтегля? :)

d`za
06-08-2004, 23:38
Преди няколко години имаше един сериен анимационен "Войната на зверовете". За мен това е нещо невероятно добро. Ако ги намеря ще си ги сваля на момента. Кажете гледали ли сте го и какво ви е мнението? :)

Една от любимите ми компютърни анимации е Reboot. По Диема я въртяха непрекъснато и макар да не е точно като Войната мисля, че ще ти хареса /абсолютно възможно е и да си я гледал/. Относно къде може да се намерят в нета - почти всеки интернет доставчик ги има качени на сървъра си.

Heinz W. Guderian
08-08-2004, 01:30
Вече дори има римейк на "великолепния" Волтрон :lol:

d`za
09-08-2004, 10:56
Сериозно??????

Avitokhol
16-08-2004, 02:40
Von Manstein,
тия зверове ги бях открил в евро нета. Порови се там из форумите 8)

ееей улици опустяваха за туй филмче :twisted:

Док Холидей
16-08-2004, 10:42
ееей улици опустяваха за туй филмче :twisted:

Мдам абсолютно си прав!

----------------------------------------------------------------

А сега се сетих и за Доктор Злобюл :lol: :lol: :lol:

Avitokhol
16-08-2004, 21:49
хаха култ

Mr.Hyde
14-09-2004, 15:08
Hi sorry 4e pi6a na latinica ama sum w klub. Po powod na animacionnite filmi naj-kultoviqt animacionen serial po kanala be Doktor Zlobul. Towa be naj 4erniqt humor w animaciq po towa wreme, a i kude glawniqt geroj bi kazal 4e se 4uwstwa gol bez bradavicata na nosa si.

Док Холидей
14-09-2004, 16:10
Мдам аз много го обичах този филм (да знаеш откъде мога да го изтегля??). Обаче аз на първо място слагам "Войната на зверовете" Той владее.

Deimos
15-09-2004, 01:02
Ей верно тва за Доктор Злобюл ми беше най-любимото филмче, просто такава изродщина никога не съм гледал... имаше и един заек дето се казваше Зомбайо - тва просто беше култов персонаж :D

kapitan
15-09-2004, 09:49
Даа, хубави бяха. Почти бях забравил за Ушко и Зъбчо, тия изроди, и оня козел с тях :lol: :lol: А имаше и една всесъветская анимация, Двамата капитани или нещо подобно... Пътуваха из космоса, имаше и гадняри естествено...
А имаше и едно... забравих как се казваше.... 3 или 4 малки плюшени мечета, изгубеи в една гора. Полско или чешко беше, не точно анимация, ами раздвижени кукли. Много яко беше, помните ли го?
Абе първите години в човешкия живот са хубаво нещо, ама отминават... Добре си ти Манщайн, наслаждавай се на ранното детство, защото бързо отминава... :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Heinz W. Guderian
19-09-2004, 15:21
Нямам ни най-малка идея що е това :o

gollum
19-09-2004, 20:53
Ехх, това ми беше любимото детско за Лека нощ" кат бях мъник. Браво, капитане, спомняш ми далечните младини ;).

Imperial
20-09-2004, 07:21
И аз го помня, култ наистина.

Vereshagin
20-09-2004, 21:59
мдааааа Джейми си беше яко :)
и ако щете вярвайте ама преди месец на една касета си намерих "Soundtrack"-a на "Смехораните" и "Синдбад - мореплавателя" ако някой се сеща за тях :roll:
като малък не си спомням защо ама си ги записвах на касета музиките от анимациите :lol:

Sa4mo
21-12-2004, 16:32
Парабелум козела от приказки под шипковия храст се казваше Козела Брада.Ами сещате ли се имаше едно полско филмче с две кучета-черно и бяло и една гарга,дето ги правеше луди!Мен много ме кефеха и сериите на "Педя човек лакът брада",ама старите,с актьори,дето си бяха направо като телевизионен театър.Ами някой да се сеща за Патето Яки и Кучето Чопър?

Obi1
21-12-2004, 17:32
Абе кое беше това Кристалната корона, че нещо не мога да се сетя?
Наистина по-рано даваха много руска, чешка, полска, унгарска анимации. Направо бяха страхотни - говоря за едни къси филмчета-анимирани приказки, даваха ги най-често за лека нощ. Спомняте ли си Рана и Сибип (една зелена диня дето така и не я разбрах мъжко ли е или женско) от Приключения в космоса. По-късно излезе една поредица за Конан варварина май малко преди Войната на зверовете. Също беше много яка. От съвременните има едно Котаракът Ийк и гръмогущерите - на Fox kids. Само че за него не може да се каже че е за деца щото въпреки смешната анимация едно дете едва ли може да разбере майтап за това че телескопа хабъл е счупен, или пък пародия на филми като Криминале.

Parabellum
22-12-2004, 05:34
Кирсталната корона беше култ.
Приключения в космоса- там двамата образи само за лазаня си мечтаеха.
А спомняте ли си поредицата "Имало едно време Човек"? Там се разказваше за Историята на света от първобитните хора до наши дни. Главните герои бяха все едни и същи.Белобрад старец, Силен глупчо до него, а противниците им бяха един дребосък с червен нос и един грамаден тъпанар пак с червен нос

fan4battle
22-12-2004, 12:32
Еееех, разбихте ме с тая тема!:D
И аз такива спомени имам, и прииждат като чета...

Аах, от филмчетата от анимациите всичките съм гледал, но "Кристалната корона" не ми говори нищо - не я ли бъркате с "Вълшебната корона"? А френските продукции всеки път бяха много добри - от договора с Канал Франс интернасионал, и Костенурките нинджа дойдоха по тази линия. ТВ състезнието Форт Бояр също. Мишел Ваян :). Добре че намериха музиката (http://info.datacom.bg/young_jedi/Michel%20Vaillant%20(1).mp3) и я качиха, такива спомени :). А това е най-страхотната тема на Гумените мечета (http://www.retrojunk.com/media/gummie-bears-theme.mp3) след българската, или даже по-добра от нея. Музиката се прави от самите мечета!:D Имам и още песнички от филмчета, но далеч не всичките които искам...

Лего - имаше едно сериалче в "Лека нощ, деца с Лего"! Героите бяха от детската серия Fabuland (благодарности за каталозите!! Аз си пазя всичките, даже замених един Transformer робот за два стари :). И сега обичам да минавам всяка година през Лего магазина и да си взимам новия каталог, макар да ги опростиха много моделите... Твърде неуниверсални части слагат. Каталозите от няколко години са и на български:)) от тия дето главите са им на животни - зайче, мишка, крокодил и прочее...

Heinz W. Guderian
28-12-2004, 15:29
На тази тема много върви въпроса: "Скъпи, родители от Форум-а, какво подарихте на вашите деца?"

gstg
01-02-2005, 18:17
Като изключим дотук изброените мен много ми харесваха (и още ми харесват) старите анимации на Уолт Дисни. Новите също са яки ама не са много за деца. Шрек например. Пукнах се от смях на тая анимация, обаче това начало дето си бърше задника с страница от приказака си е направо брутално. Или пък Ледена епоха. Като "умира" Диего аз щях да ревна, та камо ли ако бях дете на възраст 5, 6 до 10 години.

Колкото до едновремешните не съм гледала много, но на Ну Погоди съм гледала всички серии. Не знам за вас, но аз умирам и за Том и Джери.
В шрек , като принцесата изпотепа Робин Худ , га си гаврата със Матрицата!
Да не говорим за Цар Лъв 1 и 3 гледай ги едно след друго по номера припадам от хилене ! :D

Heinz W. Guderian
02-02-2005, 13:08
Да ги гледа хубаво, обаче Д'За май ни изостави.