Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майк Резник и атмосферата на неговите книги

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Майк Резник и атмосферата на неговите книги

    Принципно аз чета много книги, напоследък особенно много фантастика, Но най-голямо впечатление са ми направили книгите на Резник (доста непознат в Бълг) особенно духът които създава, индивидуалните характери, стилът му на писане. Особенно ме кефи факта че персонажите никога не са еднозначни, примерно вие как си представяте в ролята на добрия герой ловец на глави? лично килнал 5 000 !!!! души по време на някакво възтание?? или комбинацията между терорист и борец за свобода!
    Първата книга която прочетох от този автор беше "Сантяго", след това съм я препрочитал още няколко пъти, здадена е от Бард в началото на '90-те.

    #2
    Понеже и аз съм голяма почитателка на литературата, твоята препоръка ме заинтересува, но за съжаление вкъщи няма фантастика от Резник, току що проверих. Ако не те затруднява кажи някое и друго заглавие на книга от същия автор, за да мога да потърся като отида до градската библиотека.
    Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

    Comment


      #3
      Това за Бюджолт ми се вижда малко изхвърляне. Коя нейна книга си чел?
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Всичките излезнали на български съм ги чел. А освен това съм се занимавал и малко с психология така че претендирам за точност на анализа, а обществото с така описаната икономика е направо смешно. За д'за. руски четеш? Аз дори пробвах тук да ги кача ама не стана.
        След малко ще изровя линкове и ще ги кача сами да си сваляте.

        Comment


          #5
          Библиотека
          Кликни горе. Гълтачът на души и цикълът "Оракулът са готини", Сантяго не съм го виждал в дигитален вид, а е страшен, страшно много персонажи, добре въведени, ако и да присъстват само за няколко страници, с песничка за всеки един от тях.

          Comment


            #6
            Благодаря предварително. Руският съм го позабравила (не че кой знае колко съм го знаела), но в общи линии може и да схвана нещо.
            Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

            Comment


              #7
              Библиотека на руски
              Пак ще е добре да се кликне горе. Препоръчвам "Черната лейди" и "Слонът на Килиманджаро" доста са интересни и нестандартни.

              Comment


                #8
                Свалям Салон Килимандажаро - ако успея да рабера нещо ще си сваля и другите. Още веднъж благодаря.
                Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

                Comment


                  #9
                  Ами свали си от българската библиотека, първата която посочих е на български, там има страшно много книги, аз много и се кефя.

                  Comment


                    #10
                    Ха, това не го бя видяла. Ами така си е - като съм разсеяна. Благодаря че го спомена втори път, можеше изобщо да не видя, че има библиотека на български.
                    Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

                    Comment


                      #11
                      W knigite si Reznik mnogo toчно описва човечеството като поведение спрямо другите биологични видове, както и евентуалното поведение спрямо UFO-вците.(или поне точно така както аз бих постъпил). Имам предвид конкретно книгите "Роден да управлява" и още една дето не се сещам как точно се казваше..."Семь взглядов на Олдувайское ущелье" страшно е яка, разглежда еволюцията на човека, завладяването на звездите, унищожението му и повторната му еволюция. Книгата ми направи изключително силно впечатление, особенно края с вперилите поглед в звездите неопитекантропи.

                      Comment


                        #12
                        Преди секунди довърших "Роден да управлява". Страшна книга, доста силно завършва, ако и да не ми харесва. Но е много добре написана. Препоръчва се. Само дето е на руски.
                        Аз бих изтребил UFO-вците когато е имало възможност.
                        Все пак Епилогът е як.

                        Comment


                          #13
                          Тцъ-тцъ-тцъ, и вие ли имате навика да четете на работното си място художествена литература .

                          Comment


                            #14
                            Saglasen sam

                            Преди секунди довърших "Роден да управлява". Страшна книга, доста силно завършва, ако и да не ми харесва. Но е много добре написана. Препоръчва се. Само дето е на руски.
                            Ако не се лъжа тази книга е излизала и на български под заглавието "Господарите".
                            Супер е наистина ...

                            Аз бих изтребил UFO-вците когато е имало възможност.
                            Absofuckinglutely :tup:
                            Така и не схванах защо не са го направили ...
                            Never let your sense of morals prevent you from doing what is right!
                            Salvor Hardin

                            Comment


                              #15
                              Защото се появяват разни предатели на расата дето почват да хленчат за ЧУЖДИТЕ права, винаги съм смятал че разни от този сорт трябва да се затварят в зоопарк. За Олимпийците и за генетиката е готино. Абе след като я прочетох се чувствам човек повече от всякога.

                              Comment

                              Working...
                              X