Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериозни Филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сериозни Филми

    Отварям темата със следното заглавие:


    Threads: the closest you'll ever want to come to nuclear war



    Филм, правен за британската телевизия през 1984.

    С две думи, свръхреалистичен визуален разказ за това "що е ядрена война" - от ескалацията на напрежението между свръхсилите, през хаоса в Британското общество (всъщност неща, приложими за всяка индустриализирана държава, вкл. Б-я), през същинските ядрени удари и директните им ефекти, през живота след "денят на страшният съд", постепенната деградация на всичко, до първото ядрено поколение...

    това е практически документален филм за падението на човечеството след глобален ядрен конфликт.

    единственият филм, който съм гледал някога, в който настроението твърдо да деградира от мрачно в началото, до повече от кошмарния край... единственият филм без капка надежда, без един лъч светлина, без абсолютно нищо, което да оправдае присъщия на всеки базов оптимизъм, че все пак каквото и да стане, ще изкараме някак си... ако вече не ви е станало ясно, това е изключително потискащ и пълен с крайно неприятни сцени филм. Не е за хората със слабо сърце, но го препоръчвам на всеки, който може да го понесе.

    също така съм напълно съгласен с мнението на единия рецензент на сайта, че трябва да се направи задължителен за гледане в училище, въпреки че най-вероятно ще докара кошмари на подрастващите...
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Сериозни Филми

    Може би, би трябвало да го дават в училищата. Макар че точно сега (а и 10 години назад, може би и 10-15 години напред) заплахата от ядрена война е доста намаляла. Един вид, за да научат хората още от тази възраст, че безразсъдното поведение обикновено има необратими последствия.

    По-скоро обаче ми се струва, че заплахите за човечеството сега идват от друго - замърсяването. Всъщност, ако говорим за заплахите като биологичен вид.

    А като политическа система - от 11.09.2001 г. САЩ, а с тях и малко или много и останалия свят се плъзгат към ситуация, в някои отношения подобна на тази, описана от Оруел в "1984". Хората лека-полека губят елементи от личната си свобода, а обществото се милитаризира, засилва се и полицейщината. Вижте дори само последното искане на САЩ - в самолетите (само по някои линии засега, после вероятно по всички) да има въоръжена охрана. За мен е много интересно, как от едно-единствено събитие, което явно понамирисва на инсинуация (защо досега нямаше поне още един опит за атентат в САЩ?) се стигна до такива големи последствия.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      ...

      е, точно за въоръжената охрана в самолетите аз съм съгласен, дори според мен по принцип трябваше да има. Все пак става дума за живота на по над 200 души на полет, а самолетът е достатъчно крехка машина.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        И аз съм си го мислел преди, но охраната (най-вероятно един човек) ще е въоръжена с оръжие, което само по себе си е опасно за самолета. А и да са се стреля с каквото и да е в препълнена с хора зала си е ... по-скоро трябва да се затегне контрола за недопускане на каквито и да е оръжия на борда.
        При всички положения, въпроса си е сложен. И главните проблеми май са, че първо, вътре в такова тясно пространство има толкова много хора, второ - самата машина си е доста уязвима.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          може би

          "оръжие" незадължително означава "огнестрелно оръжие" - последното в затвореното херметизирано пространство на самолета наистина е доста опасно... но има други варианти




          * * *

          както и да е, отклонихме се от темата. Пишете за всякакви сериозни филми, които са ви направили голямо впечатление и които според вас са задължителни за гледане за хора като нас
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Originally posted by "messire Woland"

            но охраната (най-вероятно един човек) ще е въоръжена с оръжие, което само по себе си е опасно за самолета.
            съществуват керамични куршуми точно за такива ситуации.

            Comment


              #7
              Re: може би

              аз лчино съм против охраната в самолетите. 11.9 няма да се повтиори просто защото АРАБИТЕ нямат интерес от подобни акции. всъщност, споерд мен арабският свят по-скоро загуби от 11.9 отколкото спечели. вижте сегашната ситуация... най-големият печеливш в случая е Израел. Звуча банален, нали? :roll: Времето ще ни разсъди.
              Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

              Comment


                #8
                Терористични акции в самолети има от край време, въобще не става дума за 9/11 в случая.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9


                  от време на време, когато ми остава временце и трафик хвърлям по едно око и тук.
                  Не е трудно да попаднеш на нещо качествено.
                  Но въпреки всичко, нормално е някой да остане и недоволен.
                  Roma.Lacuta.Causa.Finita

                  "Пастирът трябва да се грижи за стадото си...
                  ...и понякога да гони вълците"

                  Comment


                    #10
                    Всъщност, един от най-големите проблеми, това е за което се опитах да намекна, е че каквито и да са куршумите, почти няма смисъл да се стреля в препълнения с хора салон. Дори няма да споменавам количеството заложници в тзи случай. А и я си помислете, съседите на човека с пищова - за тях е ясно, че каквото и да се случи - те са на огневата линия.
                    Както и да е, май е време мненията за авиацията да заминат в съвременни проблеми. Тъй като усещам, че ще има продължение, а и има интерес, сигурно ще има и по-нататъшно развитие.

                    Така, а сега по темата. Имаше още филми по същия въпрос:
                    "На другия ден" (май така се казваше) - американски филм, без хепиенд, правен 70-те години някъде.
                    "Писмата на мъртвия човек" - руски, правен след 1985 г., също доста страшничък и доста натуралистичен.
                    Имаше и други, но няма как да си спомня имената им. Бях гледал един, фантастика, за деца, пригаждани от малки да живеят в условията на висока радиация. Глупава идея разбира се, ама ...
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      ...

                      "Вчера"
                      "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                      Wette

                      Comment


                        #12
                        Препоръчвам филма Сива зона.Нов е, свалих си го от един фрий сървър.
                        Разказва за зондеркомандосите по време на ВСВ. Доста е реалистичен,
                        но незнам доколко се придържа към истината и фактите.
                        Естествено няма "щастлив край",но мисля че ще ви хареса.
                        Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by "d`za"

                          Препоръчвам филма Сива зона.Нов е, свалих си го от един фрий сървър.
                          Разказва за зондеркомандосите по време на ВСВ. Доста е реалистичен,
                          но незнам доколко се придържа към истината и фактите.
                          Естествено няма "щастлив край",но мисля че ще ви хареса.
                          е дай линк някъф, мадемуазел
                          вече си имам ISDN

                          ха, то стана на стихче :lol: :lol: и то рап стихче :twisted:
                          Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by "anti"

                            "Вчера"
                            Ти да не би да имаш предвид българския филм "Вчера"? Той не стига, че не е кой знае какво, ами си е и чиста плагиатщина. Надявам се, че говориш за полския?
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              ?

                              хмм, говорих именно за българския. на мен лично ми харесва. от кого е изплагиатстван?
                              "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                              Wette

                              Comment

                              Working...
                              X