Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китай овладява космоса

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Китай овладява космоса

    Хайде хаирлия да е.Китай вече стана третата държава в света, която изстреля човек в космоса.Докато вие спите, аз видях старта.Сега чакаме кацането, което аз няма да видя,но вие определено ще видите
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Китай овладява космоса

    нямаш си представа колко се радвам


    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Я рад за них.
      Тем болие, что техника которой они пользуются на 90 процентов Советская.
      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

      Comment


        #4
        да, то пък руската техника, която беше използвана в края на 50-те и началото на 60-те беше всъщност 90 процента немска, ама нейсе- важното е приемственост да има.
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          #5
          Да, а немцы в своих разработках на 90 процентов использовали изобретенные в древнем Китае ракеты.
          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

          Comment


            #6
            е, цикълът се затвори :lol: :lol: :lol:
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #7
              Originally posted by "Sir_Gray"

              е, цикълът се затвори :lol: :lol: :lol:

              мда, сега, ако някой каже, че първият модел ракета е бил изпитван в аеродинамичния тунел за изпробване на копия създаден от древните жители на Атлантида (упс, то аз го казах:twisted , който пък всъщност е следвал формата на тялото на акулата...те, на това му викам аз цикъл
              иначе, сериозно и аз се радвам за китайците и очаквам кацането на астронавта (все пак едва ли има някой, който да не си е мечтал някога да стане космонавт...пък сега децата искат да стават батман, върколака, хълк...пфу деградация :twisted: ) ама много кратък този полет бе, само 21 часа мисля, че се очаква да бъде...а те иначе китайците, доколкото знам имат планове и да строят космическа станция на Луната, за да използват залежите й на...абе забравих на какво :roll: , но беше много ценен ресурс...
              Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
              каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
              каквито са мислите ти,такива са делата ти,
              каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

              Comment


                #8
                21 часа полет?Много бре, като за сефте.Нека да не забравяме че Юрий Гагарин летя само 108 минути.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  до 2030 Китай вече щял да има бази на Марс, а към 2050 - колонии с хора там. Просто невероятно... :argh:
                  Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                  Comment


                    #10
                    Абе не може ли сите жълтуре да ги натовариме на рекети и-фшшш та в космоса,ше се освободи бая место там в Китай :twisted:
                    Състраданието е слабост...

                    Comment


                      #11
                      Може, но я си представи какво ги чака земните космонавти след някое и друго десетилетие в такъв случай - където и да отидат ще ги посреща делегация от местно китайско население .

                      Comment


                        #12


                        И какво сега, май въобще не се вдигна никаъв шум....


                        не знам дали сте забелязали но от много време насам (поне 10 години, по-назад аз лично не съм водил особено осъзнато съществуване) всички научно-технически постижения минават съвсем незабелязани от обществото... или може би аз подхождам твърде детински ентусиазирано към всичко няма как, старите мечти умират трудно (и се стараем да си ги пазим )
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          Има нещо такова, спомнете си колко малко внимание се обърна на съобщението, че е разчетен пълния човешки геном
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #14
                            Да, определено е така. Достатъчно е да се обърне внимание на продуктите на масовата култура - тази тема става все по-второстепенна.
                            Може би има нещо общо с това, че приоритетите и бариарите за преодоляване са се преместили на друго място (или пък става въпрос за прочутото разочарование). Тъй или инак - съвременните космически проекти са насочени изцяло към Земята, а не навън. Може би нещо се е объркало през 60-те години на миналия век (или наистина цялата история с космоса е била здраво съвразан с надпреварата от Студената война?).

                            Comment


                              #15
                              да

                              Originally posted by "Sir_Gray"

                              Има нещо такова, спомнете си колко малко внимание се обърна на съобщението, че е разчетен пълния човешки геном

                              именно това имах предвид и аз

                              въпросът е че масовата култура все повече и повече се насочва към злободневното, тривиалното и крайно материалното, защото явно това е най-близко и най-лесно за храносмилане от масите, понеже изисква точно нулева мисловна дейност, а въображението е противопоказно.

                              Явно хората нямат нужда вече от мечти.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X