Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова книжка за Хитлер

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нова книжка за Хитлер

    Пуснали са на пазара у нас нова книга за Хитлер. Автор й е Себастиан Хафнер, емигрант във Великобритания от 1938 г. Казва се "Бележки за Хитлер" и е издържана в есеистичен вид. Поразлистих я малко ведна книжарница и ми се стори интересна. Някой, ако има повече впечатления от нея, да ги сподели тук.
    http://thirdreich.boinaslava.net/

    #2
    Хитлер????

    Ами книгата я прочетох отдавна и наистина е много интересна.Разглежда личността Хитлер от по друг ъгъл.Тук може да се разбере защо Хитлер праща голям брой дивизии от изток на запад след като съюзниците стъпват в Нормандия като се знае, че по опасния враг е СССР. Просто той е искал пълен успех или пълно унищожение за своя народ. Също пише, че като вижда че войната е загубена гледа да избие масимален брой евреи. Пише защо прави една от големите му простотии да обяви война на САЩ. Абе книгата е добре да се прочете, това е първата добра книга, която съм чел за фюрера.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #3
      И аз си я взех тия дни ще я почна. Намерих си и биографията на Хитлер от Вернер Мазер.

      Comment


        #4
        Чудесна книга, както и другата на Хафнер - "Историята на един германец. Спомените 1914-1933". Да се надяваме, че в най-скопро време ще преведат и другите му книги на български език!

        Comment


          #5
          А има ли от къде да се свали?
          Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

          Comment


            #6
            От книжарницата?
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Аа, питал си за адрес в интернет...


              Ами явно я няма.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                --------------------------------------------------------------------------------

                И как по-точно се "сваля" от книжарницата?
                Все пак не загря ли че питам за адрес в интернет,че за дам пари-имам "Моята борба",сега искам да видя тая ще ми хареса ли.
                Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

                Comment


                  #9
                  A ти как не загря досега че се бъзикам с тебе
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Извинявай че преместих съобщението си,стана докато ползвах опцията"промени".В същност що не я кръстиш направо "изтрии",само бърка хората.В локалния ми форум съм свикнал не да трия постовете,а да ги РЕДАКТИРАМ.Но това е за друга тема.Пак извинявай че така глупашки се получи диалога. :fire:
                    Last edited by Acunga; 22-01-2005, 01:06.
                    Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

                    Comment


                      #11
                      За да добиете бегла представа за "Бележки за Хитлер" ще цитирам само един откъс:
                      "Хитлеризмът има поне една обща черта с марксизма - претенцията да изясни цялата световна история с един замах:"Историята на всички досегашни общества е история на класови борби", се казва в Комунистическия манифест, и съвсем точно съответно при Хитлер:"Всички световноисторически събития са само израз на инстинкта за самосъхранение на расите"....Тази смесица от самомнение, надменност, чувство за превъзходство и нетърпимост откриваме в еднаква степен както при убедени марксисти, така и при убедени хитлеристи."

                      Comment

                      Working...
                      X