Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поп Кръстю...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Поп Кръстю...

    Наскоро отново се зашумя около поп Кръстю Никифоров. Предател ли е или е жертва на историческа несправедливост. Защо залавят Левски? ...минута пошла...
    "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
    Wette

    #2
    Поп Кръстю...

    Поп Кръстю не е предал Апостола.Като председател на Ловешкият комитет,той е бил нарочен, но от кого?Ако поп Кръстю беше предал Левски,то той нямаше да доживее Свободата.
    А иначе Левски е станал жертва на собствената си увереност и на...............другото ще го запазя за себе си, защото наистина може да стане скандал във форума
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Originally posted by "Parabellum"

      Поп Кръстю не е предал Апостола.Като председател на Ловешкият комитет,той е бил нарочен, но от кого?Ако поп Кръстю беше предал Левски,то той нямаше да доживее Свободата.
      А иначе Левски е станал жертва на собствената си увереност и на...............другото ще го запазя за себе си, защото наистина може да стане скандал във форума
      "Другото" не ми се иска да е вярно, но не трябва да се забравя, че и той е бил човек. Простено му е. Всеки знае какво велико дело е направил. Васил Левски и Христо Ботев за мен са едни от най-великите българи.
      А стихотворенията на последния са върховни.
      scharfschutze ®
      _______________________________________
      Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

      Comment


        #4
        Това за "Другото" можем да го обсъждаме на маса, но не и тук.Само ще спомена, че Левски е предаден от Ханджията
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          все пак нали беше неумишлено...
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            какво е това "другото", Парабелум? Ако искаш, може да ми отговориш с ЛС.

            Наистина ме заинтригува
            Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

            Comment


              #7
              трябва да се обърне внимание на факта, че Апостолът е заловен не с възгласи : "Хванахме Левски!", а задържан като съмнителен субект и едва по-късно е установена неговата самоличност. Затова и историята с "фанете тогоз" е съмнителна.
              "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
              Wette

              Comment


                #8
                И аз искам да разбеа за това, "другото", защото ми е мнооого интересно!!!
                Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

                Comment


                  #9
                  Ми айде казвайте го "Другото"; докато не съм подхванал мотива за българския народ като "Колективен предател", или най-малкото "Народ от страхливци" 8) Бе то аслъ Дякона в течение на дни и километри са го съпровождали шепа заптиета - къде са били чутовните герои хайдути, та да го освободят от конвоя ?!?
                  Si vis pacem - para bellum!

                  Comment


                    #10
                    А де, и аз това толкоз съм се чудел...
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by "Sir_Gray"

                      А де, и аз това толкоз съм се чудел...
                      Аз съм пас.
                      Не се ли досещате поне малко какво е било "другото"?

                      Нека забравим този въпрос.
                      Не е необходимо да го обсъждаме.
                      scharfschutze ®
                      _______________________________________
                      Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                      Comment


                        #12
                        Напоследък се лансира версията ,че Левски е разпознат от едно заптие ,когато е излизал от Ловеч.Факт е ,че властите са разпространили портрет,във връзка с издирването на Левски.,след разкриването на Организацията от Димитър Общи.

                        Comment


                          #13
                          Е, каквото и да е това "друго", то не е толкова важно. Важното е дейноста на Апостола. Личния му живот (ако за това става дума) си е личен живот. Аз ценя Левски именно заради дейността и убежденията му, другото е наистина без значение. Разбира се, хора - разни, дори и назоваването на футболен отбор с негово име ми се вижда грозно. Но, разни хора - разни идеали



                          В тази връзка, защо ли е периода 1944-1989 г., на никой не му дойде идея да кръсти някой отбор с името на някое комунистическо величие ... представяте ли си как би звучала фразата: "Ленин бие Маркс"
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            и буквална чистка във футбола , ако случайно "Сталин" падне.
                            все пак дори и тогава първенството едва ли би било по-продажно от нашето сега.
                            и казвайте най-после какво е това "другото", защото ако започнем да си говорим с "това", "онова" и "същото, ама не съвсем", скоро няма да можем да се разбираме.
                            "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                            Wette

                            Comment


                              #15
                              Левски се е сблъскал на излизане от Ловеч с полицейският началник, който доста добре е познавал хората в града.Запитан къде отива,Левски му отвръща, че има лозе и отива да го види.Това се сторило подозрително на Мюдюринът и той пратил няколко заптиета "Да видят те каква е тази работа"
                              Наистина след залавянето на Апостола, той до Търново е конвоиран от шепа заптиета.Чак в този град те разбират ,кого са хванали.
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X