Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възрожденският Национализъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Възрожденският Национализъм

    АКО ЖЕЛАЕТЕ ДА СЕ ПОТОПИТЕ ВЪВ ВРЕМЕТО НА БЪЛГАРСКИТЕ РЕВОЛЮЦИОННИ БОРБИ И ДОСТИЖЕНИЯ ПРЕЗ ВЪЗРОЖДЕНСКАТА ЕПОХА,МОЛЯ,ПОСЕТЕТЕ:www.barabanchik.hit.bg/.ОТ САЙТА ИМА ВЪЗМОЖНОСТ И ЗА КОНТАКТ С АВТОРА.

    #2
    Възрожденският Национализъм

    само моля да се откажеш от ГЛАВНИТЕ БУКВИ, че изглежда несериозно
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      ...то станалото станало!

      Comment


        #4
        с удоволствие ще ви послушм

        sabota 17.00h.vav"vizte koi ste ima interviu sas deputat ot "shin fein".

        Comment


          #5
          gledaite po kanal 1

          Наистина в България трябва да има национализъм и не трябва да ни е страх от това. :tup:
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #6
            Абе всичко много хубаво, ама защо, подяволите, има такъв отровно-зелен фон??
            Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

            Comment


              #7
              I az sum na su6toto mnenie 4e vuv na6ata VELIKA BULGARIA trqbva da ima nacionalizum na 100%, za da ne ni upravlqvat evrei i turci kakto e v momenta.Tolkova li nqma edin bulgarin ,tq i za tova ni e tolkova zle durjavata.

              Comment


                #8
                няма да е зле да аргументираш мнението си
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Да, наистина някаква аргументация няма да навреди (въпреки че се съмнявам да помогне). Все пак се радвам, че има толкова много различни Българии, в които да живеем. Направо се радвам на това, защото не ми се ще да обитавам " VELIKA BULGARIA" на потребителя BG3mart1878.

                  Comment


                    #10
                    Различните Българии

                    Предполагам, че BG3mart1878 има предвид Соломон Паси и партията ДПС които сега са в управлението на нашата държава (тоест в коалиция с управляващите).Все пак ми се струва, че е прав че наистина нашата държава е добре да бъде управлявана от истински българи. :|
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      #11
                      Хъм, аз разбирам нещата така - българин е този, който се смята за такъв (това е въпрос на идентификация). Използването на квалификацията "истински" към българин намирисва много специфично по начин, към който носът ми е чувствителен. Дълбоко сме загазили ако достатъчно хора мислят по този начин.

                      Comment


                        #12
                        хъм

                        Ами gollum наистина понятието "истински" е малко специфично, защото България се намира на кръстопът и през страната ниминават доста пътища и през ранните векове всеки, който е минал (най-различни народи) остават нещо от своя си род и за това наистина приемам забележката, че "истински" е малко спорна дума.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          #13
                          Добре де,какво лошо има в това че ДПС управляват в момента?Всичките хора в ДПС са Българи.Те са родени в България,тук са учили и израстнали-но са мюсюлмани.Все едно в Германия католиците да се бият с протестантите?Не е важно каква ти е религията,важното какъв си.Но ако мюсюлманите поиската автономия,тогава аз съм категорично против
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #14
                            Да, точно това е и моята идея - това да си българин е въпрос на себеосъзнаване (без значение рационално или емоционално), а не на отговор на конкретни белези - било то физически или културни. Ако мюсюлманите в България решат да се борят за автономия то това ще означава, че те не се осъзнават като българи. За това "вината" (макар по-правилно ще бъде да се говори за причини) би била колкото тяхна, толкова и на държавата - това би било явен признак, че културният й проект е неуспешен. Защото първата цел на един подобен национален проект е създаването на адекватна на всеки гражданин национална идея, културен и идентификационен модел. Не забравяйте, че националният проект е динамична, а не статична структура - последното би било сигнал за много сериозен проблем (и вероятно - бъдни събития сходни с тези в бившата Югославия).

                            Comment


                              #15
                              съгласен съм

                              Не искам да бъда разбиран погрешно, но все пак България е християнска държава, а да ни управлява примерно мюсюлманин е най-малкото странно.Не знам дали съм прав напълно но това си е лично мое мнение и трудно някои ще ме убеди в противното.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment

                              Working...
                              X