Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Литература

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Литература

    Незнам дали точно за тук е тази тема , но и искам да попитам за хубави книги за ВСВ и по специално за военните действия. Интересувам се за такива книги излязли на български език и по възможност да неса от руски автори или ако са да е малко вероятно да са пропаганда която изкривява истината.

    Gollum: Преместих темата, защото тук й е мястото, по-скоро.

    Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

    #2
    Литература


    Защо руските книги да са най-вече пропаганда?! Има купища немски или америкаснки книги които също не са цвете за мирисане!!! :evil:
    Аман от предубедени! :x
    Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

    Comment


      #3
      За да придобиеш някаква представа трябва да четеш книги, разкриващи различните гледни точки, ясно е, че руските книги в по-голямата си част са пропаганда / даже и несъзнателна/, както и американските или които и да било други, защото е неизбежно да се намеси гледната точка и предпочитанията на автора им. Никой не омже да напише "неутрална" книга. Та затова най-добрият вариант е да ги прочетеш всичките-истината е винаги по средата.
      "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

      Comment


        #4
        Защо не пробваш с Мелентин като си такъв разбирач и познавач на руската историография? А? Защо не прочетеш Фриснер? Да видим след това какви ще ги ръсиш? Това за 1 000 000 съветски жертви в Берлин в руска книга ли го прочете?
        Иначе "Източният поход на вермахта 1941г." на Филип Узунов е добра книга.
        "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
        Wette

        Comment


          #5
          Знам за двете книги на Узунов, но за съжаление количествата са изчерпани и не се знае кога ще има нов тираж. Съжалявам ако съм обидил някой. Други български източници?

          Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

          Comment


            #6
            Ре

            Originally posted by "anti"

            Иначе "Източният поход на вермахта 1941г." на Филип Узунов е добра книга.
            Филип Узунов ми е приятел.Бях още студент,когато започна да си пише книгите.Той има доста неточности относно ТТ. данните за техниката,но иначе книгите са му доста добри.
            Ако искате нещо добро прочетете "Руска военна история" издание на руската академия на науките
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              Originally posted by "Parabellum"

              anti написа
              Иначе "Източният поход на вермахта 1941г." на Филип Узунов е добра книга.
              Филип Узунов ми е приятел.Бях още студент,когато започна да си пише книгите.Той има доста неточности относно ТТ. данните за техниката,но иначе книгите са му доста добри.
              меко казано говори за някакви 62т Тигри си 83мм оръдия :lol:

              иначе са добри книгите
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Ти пък.Човекът не разбира от техника.Той е специалист по дипломатически отношения.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  В книжарница "Пингвини" има доста книжки на български с военно-историческа тематика. Хубавото е, че може да се поръчва и от Интернет. За тези които се интересуват адреса е:

                  Dulce et decorum est pro patria mori

                  ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                  СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                  НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                  СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                  Comment

                  Working...
                  X