Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за предложения и обсъждане

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тема за предложения и обсъждане

    В тази тема моля всеки, който има някакво предложение върху принципите на играта или някакъв нейн аспект да го изложи. Съответно тук ще става и обсъждането на тези предложения.
    (също така - тук е мястото за всякакъв вид въпроси около играта, ако такива възникнат, разбира се)

    #2
    Тема за предложения и обсъждане

    Сега първо да ти кажа, че това е формата, която винаги съм харесвал-да смачкаш врага тактически и да му покажеш че за нищо не го бива Шегичка , всъщност :lol:
    В терените си забравил да включиш "море", освен ако не предвиждаш изцяло сухопътна стратегия.
    Освен това ако ще има и морски битки мога да ти предложа и правила или поне ресурси, за да погледнеш за какво говоря.
    Успех и знаеш че винаги съм на един мостик разстояние :tup: !
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Благодаря
      Засега не предвиждам морски сражения - т.е., поне бета-версията ще е чисто сухопътна. Ако моделът стане добър мисля да включа и морска част, но за нея определено ще ми трябва помощта ти (до която ще прибягвам често). Може това да се реализира и като втори оперативно-тактически проект - чисто морски сражения и десантни операции - как мислиш, дали така няма да е по-добре? (най-малкото, за да се ограничи големината на картата в някакви разумни, оперативни рамки).

      Comment


        #4
        Значи, идеята е следната:
        1. Основните действия се развиват на дребномащабна карта-премествания на войските и т.н.
        2. Бойните действия се развиват на оперативни карти.
        3. Морските сражения сами по себе си няма да са кой знае колко по-различни от сухопътните. Корабът всъщност е маневрираща голямокалибрена батарея с броня.
        Когато решиш, че ти трябвам съм на линия
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5
          Да, идеята е да се направи отделно - нещо като модул за симулация на морска кампания . Защото иначе - при ограниченията на размера на картата, които съм си наложил (за да може да се води играта), ако включа морска част тя или ще е без реална роля (твърде малка) или твърдо ще доминира над сухопътната. Картата все пак ще представя териториите на две сравнително малки държави. За сега мащабът мисля да го огранича до около 30-40 дивизи най-много от всяка от страните (тъй като минималният отделно управляем елемент е полк, то това означава общо около 400 единици за управление и проследяване от страна на Посредника, което може да се окаже, че надхвърля контролните възможности).
          Възможно е да се добави в последствие и стратегически елемент, който да обединява няколко отделни оперативно-тактически игри в едно цяло - като отделни кампании в рамките на мащабен конфликт. Но това е отделна тема.

          Comment


            #6
            До колко си се вдъхновил от западните подобни игри?
            Аз имам опит само с една подобна игра "Империя",ако не знаете ето и адрес:http://imperia.formenos.com:8080/index.jsp
            "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

            И други затворници
            нека четат пред вратите
            нашата памет остъклена
            с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


            Comment


              #7
              В никаква. Вдъхновението ми има общо взето четири основни източника:

              * историческите интереси към всякакъв род военни събития, но преди всичко около ПСВ и ВСВ;

              * любими стари игри от типа на Панцер Генерал;

              * една руска игрова симулация на ИГЩ;

              * реалните военни щабни игри;

              Запознат съм с въпросната игрица, но това, което се опитвам да спретна няма кажи-речи нищо общо.

              Comment


                #8
                не

                Много добре.
                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                И други затворници
                нека четат пред вратите
                нашата памет остъклена
                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                Comment

                Working...
                X