Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рецензии на книги

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Рецензии на книги

    Идеята на тази тема е да служи за информация за книги по форумната тематика (а тя обхваща почти всичко, което е съврзано с история, война и т.н.). Всеки, който почувста, че има съответното желание, сили и свободно време, може да представя тук някоя от книгите, които в момента чете или е чел преди време. Така всички бихме научавали за някоя книга, която иначе можем да пропуснем.
    Идеята е да се направи все пак някакво представяне на съответната книга (а не просто - харесва ми, кефи ме или нещо от сорта) - по какъв проблем е, доколко подробно е представен съответния проблем, гледната точка, стила и всякакви други особености... Пък ако някой е написал книга - може да обсъдим и нея .
    Смятам темата да е сериозна дотолкова, че да се допускат само конструктивни постове.

    #2
    Рецензии на книги

    Идеята ти никак не е лоша.Аз я подкрепям напълно.Но само ще моля колегите за едно нещо.Нека тук да се абстрахираме от всички други теми и да се концентрираме само върху тази тема-Рецензия.
    А колкото до това някой написал ли е нещо, обърнете се към Империал Фридрих, той в момента прави рецензия на един мой труд.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      А, чак рецензия....
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Така е.Стига си се правил на ударен
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Originally posted by "Parabellum"


          А колкото до това някой написал ли е нещо, обърнете се към Империал Фридрих, той в момента прави рецензия на един мой труд.
          Браво, това да се чува
          Щото аз досега си мислех че съм единственият, който публикува
          Si vis pacem - para bellum!

          Comment


            #6
            е не е точно публикация неговото...

            а ти какво си публикувал??? я кажи бърже!
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Пописвам чат-пат в списание "Клуб Оръжие" - история на битки и кампании, на въоръжение и техника, биографии на военачалници...
              Скромно казано, с Лидъл-Харт се изявяваме в една област :lol:
              И Суворов (Резун) ми е колега
              Si vis pacem - para bellum!

              Comment


                #8
                E аз съм пускал статии в конкурента на "клуб Оръжие".Значи колега.Това е чудесно
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by "Parabellum"

                  E аз съм пускал статии в конкурента на "клуб Оръжие".Значи колега.Това е чудесно
                  Конкуренцията е майка на прогреса (и на хонорара) :lol:
                  Si vis pacem - para bellum!

                  Comment


                    #10
                    Аз пишех без хонорар.Просто ей така за да си чеша "Крастата"
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #11
                      "Богът на войната на Третия Райх" на Широкорад.
                      Руска, тук се намира също на този език. Обаче. Става дума за артилерията. И това е май единмствения руснак, твърдящ, че артилерията на немците е била изключително добра. Това много дразни разни хора, жертви на съветската пропаганда за войната. Но според мен, книгата е добра.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        Препоръчвам ви книгата "Предречено от Пагане",на Вера Мутафчиева.Разказва се за създаването на Първата Българска държава.
                        Въпреки че е по скоро художествена отколкото историческа,книгата е много хубава и дава представа за много неща от бита на някогашните българи.Има да се каже още много за книгата ,но по-добре да си я прочетете сами.
                        Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by "d`za"

                          Препоръчвам ви книгата "Предречено от Пагане",на Вера Мутафчиева.Разказва се за създаването на Първата Българска държава.
                          Въпреки че е по скоро художествена отколкото историческа,книгата е много хубава и дава представа за много неща от бита на някогашните българи.Има да се каже още много за книгата ,но по-добре да си я прочетете сами.
                          Тази писателка общо взето пише некоректно, тоест когато пише фактологията е последното нещо от което се интерисува. А това е изключително важно за романите на историческа тематика. Аз съм голям запалянко на тема история, особенно антична и ранно-средновековна, и на Вера Мутафчиева определено не вярвам.
                          Има една книга "Бомбите" пак на споменатата писателка , няма да коментирам но ако имате възможност прочете я. Вече предупредих за фактологията.
                          Ако ПАРАБЕЛУМ е чел спомената книга го призовавам за коментар.

                          Comment


                            #14
                            Тази книга е просто част от митологията, която се създаваше по времето на Тодор Живоков, не без негова помощ. Така че - не се учудвай, това си е типично за всяка такава литература. Друг е въпросът защо започна и докъде стигна тази работа - на за мен забавното е, че я започнаха комунистите, а след 10ти много плавно и без сътресения това премина в аргументацията на хора, които на думи са уж далече от комунизма.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              "Предречено..."

                              Аз имах предвид, че писателката е компроментирана. Нещо недопустимо за автор имащ претенции че пише исторически романи. Все пак това не е любовен роман или фантастика.

                              Comment

                              Working...
                              X