Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жар Птица

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Жар Птица

    Какво мислите за въпросното издателство, дали не работят под заплаха от закона. Могат да бъдат подведени под наказтелна отговрност съгласно тълкуването на няколко члена на Наказателния кодекс...
    И какво значи свобода на словото?
    Пак ще летим на бойните си коне, допрели лица да буйните гриви; пак ще прегазваме вражи воини, размахали саби над главите им. Ромеите ще отстъпват пред нашия устрем. Ще станем голяма, силна държава. Три такива държави ще има в света и една от тях ще е България.

    #2
    Жар Птица

    Определено не - няма толкова загубен прокурор, който да си вкара таралеж в гащите с обвинение срещу тях.

    Comment


      #3
      Какво се е случило? Знаете, далече съм от събитията?
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Ами издателство "Жар Птица " - Издателството на "Моята Борба" ...мисля че вече ти е ясно
        Inferno , мисля че полицията търсеше офис на издателството и представители , но така и не се намериха - искаха да ги съдят .
        Но после нещата отминаха и сега "Моята Борба " се продава навсякъде със или без съгласието на закона ( дори и аз я имам на библиотеката си - тихо , не казвайте че ще ме обвинят в нещо )
        Доколко свободата на словото , мисля че "Жар Птица " не правят никакво престъпление , те просто издават книга , която както съм казвал и на друг пост , и исторически извор въпреки нищожната и литературна стойност .
        "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

        Comment


          #5
          Знаете ли - в интерес на истината, самата книга никога не е била забранявана в Германия Просто правата върху издаването и там се държат от Бавария (ако не се лъжа) и те са си решили че не искат да ги продават
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Значи, изданието на "Моята борба" (отпреди година-две) не беше на въпросното издателство. Беше на едно друго издателство, там работят едни познати, които май бая се уплашиха тогава ... но в края на краищата свобода на словото може да има и въпреки всичко може да има някаква забранена литература, ако в обществото има консенсус по въпроса.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              На мен ми е любопитно кой стои зад това издателство, защото ако проследите какви книги са пуснали на пазара, ще забележите някаква тенденция. Пускат книги за фашизма, националсоциализма, за диктатори и т.н.

              Волен Сидеров пусна книгата си "Бумерангът на злото" от издателство Жарава. Оформлението й е също като на останалите книги на Жар птица, а в нея за евреите се говори доста остро (меко казано). :roll:
              http://thirdreich.boinaslava.net/

              Comment


                #8
                Въпросът излиза далеч извън рамките на "Моята борба". Книгите , които се издават от Жар Птица са откровено ревизионистични и дори антисемитски. Като се започне от разните интерпретации на Световната конспирация на евреите и се стигне до отричането на Холокоста.
                За мен тези книжчици са безполезни.
                "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                Wette

                Comment


                  #9
                  Доста глупотевини бълват, ама по-добре повече книги, макар и "безполезни" (Анти, във всяка книга може да откриеш "полезност", дори да е с отрицателен знак!), отколкото малко книги, които друг (някой Голям брат) е определил за единствени и задължителни
                  Si vis pacem - para bellum!

                  Comment


                    #10
                    Цезаровите книги, които издаде Жар птица обаче е едно точно попадение
                    Пак ще летим на бойните си коне, допрели лица да буйните гриви; пак ще прегазваме вражи воини, размахали саби над главите им. Ромеите ще отстъпват пред нашия устрем. Ще станем голяма, силна държава. Три такива държави ще има в света и една от тях ще е България.

                    Comment


                      #11
                      Ами че Жар Птица издаде и "Владетелят" на Макиавели, а това изобщо не е лоша книга. е, доста е старичка и много от нещата в нея сега нямат приложение, но въпреки това...сега най-вероятно ще кажа голяма глупост, но ще го кажа въпреки че рискувам да ме обвините в антисемитизъм, което е далеч от истината. един приятел ми каза, че шефът на Жар Птица има еврейско име. е, това разбира се може и да си е просто инсинуацийка....
                      Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                      каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                      каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                      каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                      Comment


                        #12
                        Абсурд! Аз познавам главният им редактор, ако шефът беше евреин, този нямаше да пропусне възможността за някоя тъпа шегичка.
                        Каза ми, че имал сериозен строителен бизнес, а книгоиздаването му било хоби и печалбата от него едва покривала производствените разходи. Готвели се в близко бъдеще да надраснат увлечението по изворите на националсоциалзма и да разширят спектъра на издаваната литература.
                        Si vis pacem - para bellum!

                        Comment


                          #13
                          Капитане, имаш вътрешна информация, а мълчиш
                          Кажи им да се ориентират към мемоарите, че нищо няма, а здравао се изнервям :lol:
                          http://thirdreich.boinaslava.net/

                          Comment


                            #14
                            Слушам! Ще работя по въпроса
                            Имаш ли подводничарските мемоари на К. Дьониц и Х. Вернер?
                            Si vis pacem - para bellum!

                            Comment


                              #15
                              Нямам ги. Отдавна се каня да ти пиша, че онзи линк за спомените на Шпеер нещо не работи. Пробвах няколко пъти, но не се получава. :tup:
                              http://thirdreich.boinaslava.net/

                              Comment

                              Working...
                              X