Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    за пропагандата

    Е, не че не е така - пона за големите ресурси жива сила и огромните количества техника. Но все пак РККА е с модерно въоръжение в големи количества, но наистина организацията й страшно куца. Но инак съм съгласен, че доста от филмчетата за източния фронт са далеч от обективността.

    Comment


      Imperial Friedrich, от къде го разбираме това ?

      А дават ли филмчета за бомбандировките над Дрезден, Хамбург, Токио или само споменават с едно изречение... Щото за глупостите на съветите в Полша надълго и нашироко обясняват.
      По моя преценка съм обективен.

      Comment


        става въпрос за филмите по Discovery от поредицата Batlefield .да дават и за бомбандировките но трябва да се следи.те ги повтарят
        Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

        Comment


          Да, определено дават и не бих казал, че спестяват подробностите. А кой "глупости на съветите в Полша" имаш предвид?

          Comment


            lancelot написа
            не сигурен съм че филма се казваше "Битка за Москва"(гледах го на кино и си спомням доста добре въпреки че бях хлапак
            Филмът е се състои от две части
            Общото заглавие се нарича "Битката за Москва"
            Първата част се нарича "Агресия", а втората "Тайфун"
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              а знаеш ли каде мога да го намеря за да го гледам?
              Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

              Comment


                Да, значи за един и същи филм сме говорели.

                Comment


                  lancelot написа
                  а знаеш ли каде мога да го намеря за да го гледам?
                  Виж това незнам
                  Потърси из руските сайтове. Вярно бре. Някой не знае ли руски сайт на който безплатно да ги има руските филмчета?
                  Опа сетих се.Тук при нас в Ню Йорк има видеотека на "Мосфылм" Там има и от пиле мляко. Ще го потърся.Щом имат на ДВД "Бялото слънце на пустинята" ще го имат и този 99% съм сигурен. Ще купя едно ДВД и ще го клонирам
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    warez.ru има много ама наистина много работи 8)
                    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                    Comment


                      Гледали ли сте един италиански филм за войната, наименуван "Средиземно море"? Много е забавен, като цяло отрича войната и показва нейната безмисленост и нелепост.
                      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                      И други затворници
                      нека четат пред вратите
                      нашата памет остъклена
                      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                      Comment


                        Ами вече гледах "Звезда" и "Сталинград" значи от първия не съм много очарован ама може би и защото качеството беше лошо и скоро ще го намеря на по-добро качество и тогава ще гледам да преценя по-добре макар че едвали ще си променя много оценката. Колкото до втория просто това беше един от най-хубавите филми които съм гледал. Това е първия филм по тема ВСВ, в който главните герои са германци (който аз съм гледал) и за пръв път не ги описват както в руските и американските филми като "лошите". Бях чел че с този филм германците едва ли не избивали комплекси, което аз никъде не видях, до като при повечето руски и американски е така.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          Айде някои да ми каже хубави филми за ВСВ война които мога да изтегля от нета. Знам че има такива в тази тема но ще ми отнеме време докато ги намеря. А и все пак нека филмите бъдат по-неизвестни (а не като примерно редник Райан или Враг пред портата), може и по стари (но не много разбира се, най-стария да е около 1990 г.). Благодарностите по късно
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            Вече споменах че филма BAND OF BROTHERS си заслужава да се гледа общо са 10 серии аз лично съм гледал 7 и скоро очаквам да качат и останалите за да ги гледам филма се разказва за една американска рота наречена "леката" и действието се развива през ВСВ-подготовката за десанта в Нормандия,самия десант,действията на ротата в Франция,след това в Холандия.... и т.н.декора и бойните действия са доста реалистични :twisted:
                            Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

                            Comment


                              Качествени американски филми за ВСВ от доста време насам няма.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                gollum написа
                                Да, определено дават и не бих казал, че спестяват подробностите. А кой "глупости на съветите в Полша" имаш предвид?
                                Значи не съм ги гледал просто, интересно по някоя популярна ам. телевизия как ще коментират бомбандировките (вкл. и с атомните бомби). "Глупостите на съветите в Полша" имах предвид 15000 намерени в масови гробове и после лъжите им... направо не мога да повярвам, че са измислили такива елементарни лъжи. :o
                                По моя преценка съм обективен.

                                Comment

                                Working...
                                X