Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Точно и така се казва "Звезда". А предполагам, че в българското Фрий пространство можеш да го откриеш.
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


    Comment


      Най добрия филм който съм гледал за ВСВ е "Битка за Москва".Филма е руски и съм го гледал още по времето на комунизма.Помня че беше в две части и много реално пресъздаваше бойните деиствия по времв на тази операция.Моля ако някой го е срещал из интернет да ми посочи от каде мога да си го дръпна.
      Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

      Comment


        Може ли някой да ми посочи имената на други стари руски филми за ВСВ?
        Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

        Comment


          гледах 3 серии на BAND OF BROTHERS (имам да гледам още 2 ) и останах впечетлен от реалността с която са пресъздадени бойните действия.според мен е добър филм и горещо ви го препоръчвам :twisted:
          Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

          Comment


            Едни от най-хубавите филми за ВСВ са правени след нея от Французите, Англичаните и Италианците. Всичко е реалистично-оръжия, костюми, декор и прочие. Ако някой ги намери-поне част от тях, защото са много- да ги гледа.Невероятни са
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              Сериозно?! Аз отдавна ги подминавам в DVDтеката... Май ще трябва все пак да им обърна внимание...
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                lancelot написа
                Най добрия филм който съм гледал за ВСВ е "Битка за Москва".Филма е руски и съм го гледал още по времето на комунизма.Помня че беше в две части и много реално пресъздаваше бойните деиствия по времв на тази операция.Моля ако някой го е срещал из интернет да ми посочи от каде мога да си го дръпна.
                Да нямаш предвид "Операция Тайфун"?
                (май така се казваше филма всъщност)
                Щото ако става дума за същия филм - беше си съвсем стандартна съветска пропаганда без елементи на разсъждение
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Да, определено филмът беше напълно прапаганден, както мога да го оценя сега. Но когато бях хлапак ме впечатляваше много - особено воя на сирените на "Щуките" и напредващите в редица немски танкове - подредени като кутийки. Зрелищно си беше .

                  Инак има ужасно много съветски филми за войната които са върняни тук и подозирам, че съм гледал по-голямата част от тях. Но сега специално се сещам за няколко - "Те се сражаваха за родината", "В бой идут одни старики", "А утрини сдесь тихие" и какви там имаше още...

                  Comment


                    не сигурен съм че филма се казваше "Битка за Москва"(гледах го на кино и си спомням доста добре въпреки че бях хлапак).и какво се учудвате че филма е пропаганден нима всички филми по онова време не бяха таакива?според моите представи тогава филма много добре отразяваше планирането и бойните деиствия по време на тази голяма руска операция(естествено от гледна точка на руснаците).нима според вас филмите които дават по Discovery за ВСВ са обективни?те представят американската гледна точка за войната.ако филмите бяха немски гледната точка ще бъда друга. :twisted:
                    Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

                    Comment


                      Е, като знам нещата, които знам сега и като си припомням въпросния филм, бих казал че е именно пропаганда - сиреч няма нищо общо с действителните събития (включително как са се случили именно на руснаците) - той представя официалната гледна точка какви би трябвало да са събитията .
                      Инак, естествено, че винаги има порпаганда, но най-често тя може да бъде отделена, пък и като цяло, тя е значително по-малка дори в телевизии като "дискавъри", отколкото във въпросните филми.
                      Впрочем, сега се сещам нещо забавон - вчера случайно попаднах на едно филмче за ПСВ по "Дискавъри" и станах свидетел на двойна пропаганда - от една страна беше сащианската гледна точка з събитията, а отгоре се наслагваше руската, благодарение на текста на диктора (който нямаше много общо с английския текст, който ужким превежда) - ставаше въпрос за влизането на България в ПСВ и докато английския текст си го съобщаваше нормално, то руския гласеше за "предателски удар в гърба на Сърбия, който нанесла България" и после за "слабата и зле въоръжена румънска армия, която вероломно нападат българските и немски войски". И след това за "доблестните руски войници, благодарение на които се крепи фронта".
                      Забавно наслагване на пропаганда .

                      Comment


                        Дискавъри е британска телевизия, ако не се лъжа
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Възможно е, нямам си идея, но сега като спомена, всъщност това изглежда много вероятно. По-същественото е, че не е чак толкова пропагандна (често руския превод е значително по-пропаганден от самия филм, които дават).

                          Comment


                            За сметка на това пък американците си имат хилдяди пъти по-ефективния Холивуд. И за това на мене са ми любими всички филми, в които руснаците са лоши комунисти и заплашват мирните амерканци с атомни бомби. Или пък другите, където руснаците са лоши мафиоти, отишли в страната на благоденствието само за да крадат парите на мирните американци.

                            А какъв филм даваха наскоро по "Дискавъри" за Хитлер... самата обективност, не обичал германския народ, той само бил средство за правене на лоши работи... а и начина по който беше представен тц тц...
                            По моя преценка съм обективен.

                            Comment


                              ами той само себе си обича
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                от някои филми по Discovery оставам с впечатлението че на добре организираната немска армия(което не отричам) руснаците са противопоставили една зле организирана армия(направо едва ли не я наричат сбирщина)с остаряло въоръжение и само благодарение на неизчерпаимеия си ресурс от техника и жива сила са спечелили воината :twisted: ???????
                                Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

                                Comment

                                Working...
                                X