Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    В действителност танковете не си ги спомням, но наистина когато гледах филма ми направи впечатление това, че никоя от показаните машини не съществува в който и да е материал за ВСВ. Поне за мен обаче, този недостатък е твърде недостатъчен за да промени мнението ми, според което „Далечният мост” превъзхожда огромна част от споменатите до този момент военни филми. А те са именно – „Спасяването на редник Райън”, „Мръсната дузина”, „Бяхме войници” и себеподобните им по-скоро екшъни. Разбира се нямам в предвид че това не са добри филми, но когато съм в настроение за нещо сериозно те са последното нещо, което бих гледал.
    Truth will save the world

    Comment


      #92
      гледайте, ако имате вьзможност " Тора! Тора! Тора!" -един от най-добрите американски филми за сьбитията в Пьрл Харбьр, а не като оная разточителна боза "Пьрл Харбьр", кьдето нито героите са истински, нито декорите са декори- вместо линкори, бракувани разрушители и т.н.
      Rolling, turning, diving
      Rolling, turning, diving, going in again
      Run, live to fly, fly to live, do or die
      Run, live to fly, fly to live, Aces high.

      Comment


        #93
        А, "Тора-Тора-Тора" е много добър филм, бих казал - почти документален . Няма какво дасе сравнява с "художествени" измислици като "Пърл-Харбър".

        Comment


          #94
          Филмът е един от най-добрите военни въобще, освен това е правен от смесен японско-американски екип, което трябва да говори нещо (а сценарият на японската част доколкото разбрах е писан от Куросава )
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95
            za6to vseki plue filmite na voenna tematika ot Stivan Spilburg ne trqbva da se ot4itat samo efekti .ima i po stoinosni ne6ta v filmite mu
            уважавай смелите,те са солта на земята

            Comment


              #96
              Например?!
              Не, майтапа настрана, наистина той си пада малко "пропаганден". На теб лично какво ти хареса в неговите филми?
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #97
                Е, все пак е въпрос на личен вкус - аз плюя военно-историческите му продукции, защото не намирам в тях нищо стойностно (извън пропагандата, стереотипите и позата). Но това е въпрос на вкус и съвсем не е задължаващо . Но ако искаш можем да спретнем едно обсъждане на Спилбърговото творчество, макар предварително да е ясно, че нй-много ще успеем да изложим аргументирано личните си вкусове.

                Comment


                  #98
                  Я малко Българско тук. "Зарево над Драва", "Тримата от запаса", макар и български тези два филма са изпипани. Оръжието напълно съответства на епохата, няма измишльотини и прочие.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #99
                    О, да, много добри филми бяха. Вярно че съм ги гледал като дете, но си спомням, че ми направиха много силно впечатление. Не знам как бих хогледнал на тях сега, ако ги гледам, още повече, че като се замисля, не си спомням почти нищо, освен емоционалната им атмосфера...

                    Comment


                      На шега, на майтап днес си свалих първите 4 епизода от "Ало Ало" Качеството е много лошо но го преживявам.

                      Comment


                        Препоръчвам ти "Fawlty Towers" - един много свеж английски комедиен сериали. Има го в bubu.tо.
                        Truth will save the world

                        Comment


                          Американският тероризъм над българите

                          От много време се каня да попитам: "Знаете ли, кои са филмите на Акира Куросава за Всв и къде мога да ги изгледам?"
                          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                          И други затворници
                          нека четат пред вратите
                          нашата памет остъклена
                          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                          Comment


                            за ВСВ специално не се сещам в момента, освен Тора! Тора! Тора! където прави японската част. А филмът не знам да го има на нашите фрий-та. Аз по една случайност го мъкна на 2 диска, обаче втория диск нещо се е прецакал... но с желание може да се гледа, само трябва да се пренапише индекса на файла с една програмка divfix
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              ...Каквото и да значи написаното :o
                              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                              И други затворници
                              нека четат пред вратите
                              нашата памет остъклена
                              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                              Comment


                                поручик Неделчо Бончев

                                Абе как се казваше този последния филм който излезе за ВСВ беше руски и знам че в заглавието присъстваше думата - звезда. И ако някои го е гледал да каже дали става.
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X