Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Kapitan Drago написа
    "Спасяването на редник Райън" i "Enemy at the gates" are the best US filmi za WW2.
    отчаян съм

    :cry: :cry: :x

    "Enemy at the gates" е пълен провал. Единственото което спасява филма според мен е майор Кьониг (Ед Харис????)

    "Saving private Ryan" минава с много уговорки.

    Comment


      #77
      Hauptmann написа
      "The Dirthy Dozen" с Чарлз Бронсън и Донълд Съдърланд е макар и стар, но много здрав военен екшън
      :tup: :tup: :tup: Добър е филма две думи няма по въпроса.

      "Thin Red Line" също ми беше харесал когато навремето ходих да го гледам. Вие какво ще кажете за него?

      Comment


        #78
        О, добър е, макар че както често се споменаваше, когато излезе (с основание) - малко е прекалено с продължителността му (както и на отделни сцени). НО ифлмът си го бива като цяло - класи над "Спасяването на редник Райън", който е абсолютна псевдореалистична боза.

        Comment


          #79
          Не съм "фен" нито на "редник Райън", нито на "Враг пред портите", същото мога да кажа и за "Тънка червена линия", камо ли пък за "Пърл Харбър", но "Мръсната дузина" е една невероятна глупост.
          Ако на някого му харесва нямам против, но само ще ви припомня че имаше и няк'во продължение...
          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

          И други затворници
          нека четат пред вратите
          нашата памет остъклена
          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


          Comment


            #80
            Е, "Мръсната дузина" е по-скоро майтапчийски филм и поне аз в тази насока го възприемам. Безсмислено е да търсиш в него реализъм (все едно да търсим реализъм в "Индиана Джоунз..." серията ). Същото важи и за един друг подобен филм, който много ми допада - "Геройте на Кели".

            Comment


              #81
              Да, майтапчийско беше оня солдат да се прави на генерал, но...
              А онова дет' изтрепаха нецузите с бензин и гранати? Голивуд няма милост.
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                #82
                Ааа, във втората част един от групата е негър. И после трябваше да се дегизират като немци в немски униформии на него много му отиваше да поздравява с Хайл Хитлер :lol: :lol:
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #83
                  Успехът на "Thin red line" донякъде се дължи ва книгата според мен.

                  Имаше и някакви филми по книгите на Хигинс "Орелът кацна" и "Орелът отлетя"........

                  Comment


                    #84
                    Не знам дали сте забелязали, че в една от мръсните дузини може да се открие прототипа на Мишель от съпротивата, а пък хер Флик от гестапо е в Индиана Джоунс и кивота
                    Shut me down! Machines making machines! How perverse!

                    Comment


                      #85
                      Ъъъ, какво искаш да кажеш?! :o
                      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                      И други затворници
                      нека четат пред вратите
                      нашата памет остъклена
                      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                      Comment


                        #86
                        В момента гледам "Ватерло"
                        същинско пиршество за окото на историка
                        а едно време филмите бяха филми...

                        * * *

                        а накрая пише "Благодарим на Съветската Армия, която направи снимането на този филм възможно"

                        според мен имаше поне 100,000 души

                        много жалко че няма къде на кино да го видя това нещо

                        * * *

                        всъщност били 20,000
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #87
                          като стана дума за Ватерло.... ( :lol: ) трябва да пусна малко материал






                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #88
                            Аз съм фен на всякакви военни филми.Примерно Пианиста ми хареса заради визията.Имам предвид обстановката там декорите бяха номер 1. Редник Райн-битките(най-добре заснетите досега)
                            Когато излезна играта Battlefield-Vietnam се сетих за него.
                            --------------- Full Metal Jacket ---------------------------
                            Може да се изтегли от наште фрии сървери.

                            Comment


                              #89
                              "Животът е прекрасен" и "Списъкът на Шиндлер" са добри филми, но "Пианиста" не бих могъл да го определя по друг начин, освен като едно плиткосъдържателно и нереалистично клише тип "Hallmark". Нито визията, нито каквото и да е в него са успели да ме впечатлят.

                              Messire Woland, филма "Когато фамфариите засвирят" не го знам, но заглавието е доста заинтригуващо. Можеш ли да ме насочиш от къде да го намеря?

                              А сред военните филми, като наистина сполучлив ще спомена "Далечният мост". Реализмът е на прилично ниво, не се наблюдава прекомерно драматизиране или разни рамбовски "подвизи". Преди известно време го бяха излъчвали по BTV.
                              Truth will save the world

                              Comment


                                #90
                                Какъв е този "Далечен мост"? "A bridge too far" може би?? Това е як филм наистина, макар и техниката да е малко, хм, измислена. Нямали са истински танкове, та са пригодили VWта. Куцо малко...
                                XV mile the sea brode is
                                From Turkey to the Ile of Rodez...

                                Comment

                                Working...
                                X