Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Гледах "Списъкът на Шиндлер" и след него "Пианистът" (щото ми казаха "абе за втората световна там..."). По-скоро имаха обратния на желания ефект.

    Гледах и Райън хехехехе, може ли филм с такива претенции да има такъв сюжет? Поне Вин Дизел и оня грозил, дето косата му е нагоре умряха .
    По моя преценка съм обективен.

    Comment


      Интересен разговор!Моите фаворити са :
      От руските:
      1."Те се сражаваха за родината"-мисля ,че повечето сте го гледали и няма смисъл да го коментирам
      2."Съдбата на човека"
      3."Отряд със специално предназначение"-гледал съм го като хлапе в края на 70-те години ,но сега като се замисля във филма почти нямаше пропаганда ,а войната беше представена доста реалистично,без да бъде брутално и кърваво.
      4."Ворошиловски стрелец"-Филма е по-нов от края на 90-те години
      5."Кукувицата"-даваха го и по BTV
      От американските:
      1."Тънка червена линия"
      2."Героите на Кели"
      3."Железен кръст"-с Джеймз Кобърн в главанта роля.Поглед към битката при Сталинград през погледа на обикновения немски войник.Няма пропаганда и безумни американски изпълнения.Много ме кефи!
      Що се отнася до "Редник Райън" и "Враг пред портата"-особено последния-бла,бла!
      Що се отнася до предаванията на "Дискъвъри" за ВСВ-когато става въпрос за немците и Западните съюзници,струва ми се,че нещата са сравнително обективни.Като стане въпрос за Червената армия-там има поне според мен доста неясноти,пропуски и клишета.Ако някои от уважаемите форумци се интересува от погледа на обикновеният руски войник и офицер с чин до капитан къв ВСВ,може да посети този сайт http://www.battlefield.ru там има голяма колекция от спомени на ветерани,през техният поглед нещата изглеждат доста по-различни от традиционните представи.Има спомени на ветерани от всички родове войски вкл.медицинските и тиловите служби.
      "Прави каквото трябва,да става каквото ще!"

      Comment


        Сайтът го има при останалите връзки на главната страница на портала. Не знам дали има някой който да не го знае още
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Да, има го, но наистина събраните на него материали (особено интервюта, спомени и документи) са наистина много интересни и поучителни, така да се каже.

          Comment


            Sa4mo написа
            3."Железен кръст"-с Джеймз Кобърн в главанта роля.Поглед към битката при Сталинград през погледа на обикновения немски войник.Няма пропаганда и безумни американски изпълнения.Много ме кефи!
            Действието в "Железен кръст" се развива в Крим по време на изтеглянето на немските войски от полуострова
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              нещо май останх с впечатленито, че не харесвате "Враг пред Портата"...що така? Като цяло филмa е много добър...

              добри филми също са: Das Boot, Stalingrad, Hitler: the Rise of Evil, Band of Brothers, Battle of Britain, Memphis Bell, CONSPIRACY, Nuremberg;
              "Звезда" също не е лош...
              "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

              Comment


                "Враг пред портите" е един наистина качествен филм..., Но за Бога не ми го рекламирайте! Момко в този филм има доста неща срещу, които мога да възразим.
                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                И други затворници
                нека четат пред вратите
                нашата памет остъклена
                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                Comment


                  Абе кажете ми от къде да намеря или изтегля филма Das Boot. Щото като ви чета постовете май е доста стойностен. Иначе ето ви сайт за филми може доста да ви хареса, ако все още не го знаете разбира се де. www.dvd-divx.tv
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    auschwitz написа
                    нещо май останх с впечатленито, че не харесвате "Враг пред Портата"...що така? Като цяло филмa е много добър...
                    А не, благодаря. Освен това толкова сме говорили за филма тоест срещу него че не знам дали има смисъл да почваме пак.

                    Аз пък сега по телевизията гледах първата част от игралния филм за съдбата на Ане Франк. Аз съм чел дневника й. Филма не беше кой знае какво - израдвах се само на едната минута документални кадри.
                    Утре може би ще дават другата част.
                    Някой друг гледа ли го?

                    Comment


                      Aми - аз го гледах . Но наистина , особено що се касае до актьорската игра , не ме
                      впечатли , а за документалните кадри - излишно е да казвам , че не бяха от военен Ам-
                      стердам . Но пьк " Дневникьт " на Ане Франк си е класически личен документ от епохата
                      и си заслужава да получи по-добра екранизация .

                      Comment


                        Имаше истински документални кадри. Например речта на Хитлер при кинопрегледа ако се сещаш.

                        Comment


                          Но Manstein , аз не казвам , че кадрите не бяха автентични , а само , че те
                          нямат нищо общо с Амстердам или Холандия - примерно кадрите , в които се рисува
                          звездата на Давид по витрините на еврейски магазини , преди години сьм ги гледал
                          по Дискавьри , кьдето бяха представени за кадри от Виена . Или пьк Дискавьри пак
                          е сбьркал ( в което няма нищо чудно , даже е обичайно ) ? Но всеки случай не вярвам
                          кадрите , представящи изпьлнението на " Окончателното решение " да са били от Ам -
                          стердам , по-скоро ще да са от Полша . Но пьк разбирам - все с някакви кадри трябва
                          да илюстрират филма .

                          Comment


                            Парабелка, не в Крим а на Таманския полуостров е "Железния кръст", ама то е близко, лесно се бърка

                            Comment


                              Абе филмът и аз го гледах и наистина не беше нещо особено, а за автентичните кадри също май не бяха от Холандия (дори съм сигурен). Просто режисьора е искал да има някакви документални (свързани с отношението към евреите независимо в коя държава)кадри предполагам, и така да покаже отношението към евеите по времето на ВСВ.

                              И все пак кажете ми от къде да намеря или изтегля филмът Das Boot.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                от arenabg.com, трябва да се регистрираш, има субтитри, но е два диска, в матрицата ми отне 15 минути и за двата, а дисковете и печенето е по три лева, ако го точиш от къщи, при мен е горе-долу така, отнема примерно две нощи и малко от деня

                                Comment

                                Working...
                                X