Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мемоари

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    мемоари

    Има ли мемоари на немци от времето на Третия райх, издадени на български? Ако да, къде мога да ги намеря?
    http://thirdreich.boinaslava.net/

    #2
    мемоари

    Виж не мога да ти кажа със сигурност , но мисля че на руски и англииски за има ( а почти сигурно и на немски ) ! За на български съм почти сто процента сигурен че ги няма ! Къде да ги намериш ? Търси по - специализирани книжарници за руска и западна литература , там ще откриеш или в библиотеките , в " Св. Св. Килир и Методий " не може да няма !!! Ако откриеш нещо пиши тука щото и аз се интересувам !

    Има много хубави книги за райха , ама май не са мемориали !!!
    "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

    Comment


      #3
      на английски има, и на руски - в Б-я най-лесно е да намериш на руски, една поредица червени книги с твърди корици. Само че най-вече на немски генерали и фелдмаршали, т.е. военни работи Аз имам няколко. Имам и от тука вземани на английски (примерно на Гудериан мемоарите).

      На немски разбира се че ги има обаче не са много достъпни даже и тука, мисля че само в Германия.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Руската поредица я знам - "Мир в войнах". От нея имам няколко екземпляра. Аз съм от Пловдив и тук в руската книжарница няма мемоари.

        Нека някой софиянец, ако види нещо на руски или на немски в София, да сигнализира тук, за да се поразходя до столицата. Особено силно ме интересуват спомените на Шпеер, Шеленберг и Скорцени.
        http://thirdreich.boinaslava.net/

        Comment


          #5
          Имам доста немски военноисторически списания, ако видя нещо мемоаристично, ще го сканирам и ще ти го пратя.
          В книжарницата на НДК ("Писмена") има руски щанд и там понякога попадат интересни единични екземпляри. Също и в книжарничката на Руския културен дом на "Шипка", ама нали знаеш "братушките" кви цени слагат... Впрочем човек може да се абонира в библиотеката им, идват доста списания, таксата е 7 лв годишно ...
          Si vis pacem - para bellum!

          Comment


            #6
            Eisenherz, ще черпиш един шнапс
            Книгата на Валтер Шеленберг "Лабиринт. Мемуары гитлеровского разведчика" може да си я лоднеш на този адрес: http://www.pmicro.kz/sff/textr/other/schelle01.zip
            Si vis pacem - para bellum!

            Comment


              #7
              Ако имаш път към София, непременно мини през някоя от книжарниците "Книгомания" (или по-добре - през повечето). Това са руски книжарници и в тях има две поредици, които често съдържат подходящи книги - едната е червената - "Мир в войнах" и една черна - "Военно-историческая библиотека". И в двете има много хубави неща - мемоари, сборници, изследвания.

              Comment


                #8
                Виж сега Eisenherz , тия дни имам доста посещения до "Книгомания" . Ще разпитам относно мемориалите на Шнеер , Шеленберг и Скорцени , а ако намеря на някои друг не е проблем нали , и ще ти пратя лс с информация за езика и цената на книгите ! Така добре ли е ?
                "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                Comment


                  #9
                  ШПЕЕР не Шнеер
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Eisenherz, знам за мемоари на летци от войната /на български/, ако прояваш интерес, ще те упътя... доколкото знам има доста интересни и невероятни неща...
                    Пак ще летим на бойните си коне, допрели лица да буйните гриви; пак ще прегазваме вражи воини, размахали саби над главите им. Ромеите ще отстъпват пред нашия устрем. Ще станем голяма, силна държава. Три такива държави ще има в света и една от тях ще е България.

                    Comment


                      #11
                      Съжалявам за глупавата грешка !!!
                      "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                      Comment


                        #12
                        Страхотни сте! Много ви благодаря за информацията (особено на Hauptmann) и очаквам обещаното включване от Маршал Симеонов. :tup:
                        http://thirdreich.boinaslava.net/

                        Comment


                          #13
                          Eми мерси много
                          Виж мемоарите на Шпеер на: www.dolphin.kz.book.politics./speer.rar
                          Si vis pacem - para bellum!

                          Comment


                            #14
                            Радвам се че Hauptmann ти намира мемориалите , защото аз имам една лоша новина - нямат мемориали , някога са имали , но вече не ! Последното , което са имали до преди няколко седмици са някакви мемориали на Хитлер ( не знам дали не става дума за прословутата книга Mein Kampf ( нали така се пише , уча немски ама не мога да кажа че ми е най-силната черта , ако греша още от сега се извинявам ) ) ! Съжалявам ама само Hauptmann ти е надеждата въпреки че пак ще потърся
                            "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                            Comment


                              #15
                              Правилен ти е немският. :tup: Трябва да е била Моята борба, щото той други спомени не е писал. Благодаря за усилията!

                              Comment

                              Working...
                              X