Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тактика и оперативно изкуство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тактика и оперативно изкуство

    Продължение на темата. В момента аз нямам какво да добавя, просто откривам темите за да дам малко тласък на съживяването на тоя форум

    Всъщност имам - имам един сериозен въпрос, който зададох на анти, но даже той се затрудни да отговори. Интересува ме какви са съветските разработки, съответстващи на немските доктрини за блицкриег. В смисъл, не точно същите, но разработвани по същото време, за да мога да сравня. А информация, знаете, в нета има предимно за германците
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Тактика и оперативно изкуство

    Май тази тема остана незабелязана...
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Не, че е незабелязана - усилно търся информация ( но нещо по-конкретно) и след време ще постна нещо.

      Comment


        #4
        Разработките на руснаците по тая тема сигурно са още секретни, но можете да намерите нещо в отзивете за ученията на КВО от 30-те години!

        Comment


          #5
          oshte li nqma nishto nowo tuka? i az chakam s interes nqkakwo info
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Не си единствен. И на мен ми е интересно да разбера. Аз досега не съм попадал в нета на такава стратегия. Наистина има повече инфо за Райха, от колкото за СССР. А и там където ще пише няма да е сигурно на английски или немски език. Някой руско-говорящ мойже би трябва да се заеме с тая задача.
            20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
            "Иване, сега кръв ще се лее!"

            Comment


              #7
              Uvajaemi,
              postawiasch interesen wapros,za sawetskia ekviwalent na nemskata teoria za Blitzkrieg,stiga da konkretizirame perioda kraia na 20-te i 30-te godini ,pod4ertawam parwiat sawetski woenen teoretik ,koito sas swoite wazgledi napodobiawa sastnostta na Blitzkriega e Treanafilov,w sastnost toi e i iniciatora za sazdawaneto na golemi bronetankovi i mehanizirani operativno-takti4eski saedinenia w biwschata 4erwena armia.Negowoto New Hau spolu4liwo e kopirano ot marschal Toha4ewski w negowata teoria"Dalbokata operacia".Wij po podrobno knigata"Woprosi strategii i operativnogo iskustwa i taktiki w trudah Sowetskih woennih teoretikow"

              Comment


                #8
                Здравей, bonev.r
                До това сме стигнали - виж темата за "Съветската "Теория на Дълбоката операция".
                Може да се каже, че началото на тези разработки поставя по-скоро М. Галактионов с книгата си "Париж, 1914 г.", в която анализира началния период на ПСВ и формулира понятието "темп на операцията", което заляга в основата на по-късните разработки върху "Дълбоката операция". В момента ми убягва само една от книгите по въпроса, бих бил много благодарен ако знаеш къде може да се намери да кажеш (или да постнеш линк) - "Еволюция на оперативното изкуство" от Г.С. Исерсон.

                Comment

                Working...
                X