PDA

Виж пълната версия : Добре дошли

Imperial
12-01-2003, 22:05
Е това е новия форум. Вече дори и да има нужда да се местим някъде, мога да правя архив на базата данни и да няма повече загуба на информация :)

За известно време форума ще е с тази си стандартна обложка, докато приготвя нова и по-съответстваща :)

Надявам се активността бързо да нарастне :)

Anonymous
13-01-2003, 01:08
А честито! Да се надяваме преходът ще мине гладко. Кажи къде да пращам материалите за сайта. А какво остава по въпроса с дизайна? Аз мога ли да участвам или нямам думата?

anti
13-01-2003, 01:10
сега пък съм бил гост! а какво ще стане със старите звания?

Imperial
13-01-2003, 01:34
Всичко ще оправя, спокойно ;)

Аам.....ами пращай материалите (всъщност ти имаш текст да ми пращаш) на мейла

imperial_friedrich@mail.bg

колкото за дизайна, ами кажи ако имаш някакви предпочитания :) по принцип въобще не е задължително сайтовете да са унифицирани, просто ще са тук на едно място, с обща начална страница, иначе самите те който както си ги иска :) за твоя разбира се че имаш думата ако имаш някакви идеи

Imperial
13-01-2003, 01:38
ето имаш си титлата обратно :P

Imperial
13-01-2003, 01:51
м-у другото, ако искате форума да изглежда като другия, от профила си трябва да изберете схема вместо subSilver, Imperial :)

макар че все още не е изчистена, трябва да преработя и бутончетата и тн.

Anonymous
13-01-2003, 10:19
А хаирлия да е :D

Anonymous
13-01-2003, 10:27
Не съм ти никакъв ГОСТ, шибаната система не ми приема именцето. :cry:

Anonymous
13-01-2003, 10:35
А сега вече ГО прие :lol: Ша ма прощаваш, начи

Anonymous
13-01-2003, 10:39
Абе кво става, бе? Като напиша в полето Потребител-Hauptmann, ми връща репликата с аргумента, чеу името е заето. Ако го оставя празно, ме обявявава за ГОСТ :?:

gollum
13-01-2003, 12:23
Добре заварил - както се казва. Дано в новия дом на форума (мрамор, редове дорийски колони и т.н.) да бъдат по-исторически дискусиите и по-рядко да се отклоняваме от темата :wink: .

Imperial
13-01-2003, 12:51
Hauptmann, imash si registracija. Predpolagam si zabrawil parolata, ta ja smenih na "temp". Kato wlezesh si ja smeni na kakwoto iskash.

Deimos
13-01-2003, 13:32
Ха добре заварил и от мене (това винаги ми е звучало глупаво докато не установих че това всъщност е древен поздрав между заварчици :lol:) и дано не се получи като миналото преместване... Очаквам новия и качествено подобрен дизайн на форума...

Imperial
13-01-2003, 13:35
Този път сме наистина амбициозни ;)

MataHari
13-01-2003, 16:47
Novoto forumno ime e surer! "Boina slava" mi zvuchi niakaksi po-balgarski i po-podhodiashto, dokato "Fritz's Forum" imashe podvejdashto zvuchene, pone dokato ne vlezesh v nego. Uspeh i po-malko mestenia!

Imperial
13-01-2003, 16:58
Towa e poslednoto mestene, nali zatova kupih ime i webspace :)

Osven towa, dori da se naloji tehni4esko mestene, we4e moga da prawja archive na samija forum, taka 4e nishto da ne se gubi :)

Hauptmann
13-01-2003, 18:46
Айде да кротясаме тука и да се захващаме за работа по същество! И благодаря за новото звание, това вече е нещо сериозно :lol:

Imperial
13-01-2003, 18:50
Mda

Prati mi avatara si na maila, pratih ti suobshtenie

Olorin
13-01-2003, 20:12
Да ни е честита новата придобивка - и със здраве да си я ползваме!
А на Imperial поклон за усилията, които прави за наше удобство.
(звучи кат' партиен секретар на събрание ама нейсе ) :lol:

Imperial
13-01-2003, 20:53
Мерси мерси ;)

но определено искам да си ползвате придобивките, все пак това е единствената причина за да работя за това :)

smg
13-01-2003, 22:06
az sym _mnogo_wajen_ 4owek, kojto triaa da postne twa _mnogo_wajno _ syobstenie, za da mogat _wajnite_ nesta da se slu4at, i twa tuka da raboti :lol: :lol: :lol:

mnojete se be hora 4e nali e awanta :D .... zaseha :twisted: stoto drugia mesec Fritz moje da reshi da investira parite za hosting-a w kutia MORENI kojto na zapad za skypa, deficitna surowina koiato predrazpolaga kym _tiha_ ludost (twa e med. termin :!: ) ......... Fritz pij si hap4etata redowno plssss :P :lol: :lol: :lol: :P

p.s. iskam powe4e emoticons, ot oneia gotinite, :rollin: beshe MNOGO iak emot

smg
13-01-2003, 22:10
po wyprosa s emoticons-a za admin-a :D

Fritz na www.phpbb.com ili tam kojto beshe sajta na phpBB ima dosta emoticons, kopni gi wsi4kite, mislia 4e i :rollin: go ima :!: :!: :!:

Imperial
13-01-2003, 22:15
aam...shte gi smenjam ama wij, suma neshta trjabwa da se prawjat po cjalata struktura ;) spoko

Anonymous
17-01-2003, 00:49
Abe zabelqzah 4e na toq forum vuv vsi4ki topici se govori ne po temata ,po koqto e suzdaden topika :). A az oshte li sum novobranec ?

Imperial
17-01-2003, 00:56
а ти кой си ;) (знам аз ама да питам ;) )

j-5
17-01-2003, 18:45
Chestito za noviq sait Imperial Friedrich. Za pruv put vlizam v nego i mnogo mi haresa spravil si se chudesno. Informaciata v saita e mnogo dobra. Oshte dnes shte go kazq na nqkoi moi priateli koito se interesuvat ot voena istoria :D. P.S. samo pitam dali shte ima neshto i za veni samoleti kakto i za tankove? SAITA E PROSTO STRAHOTEN I CHESTO SHTE GO POSESHTAVAM.

j-5
17-01-2003, 18:50
Opa greshka imah predvid za samoleti kakto veche ima za tankove sorry :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Imperial
17-01-2003, 19:05
Имахме човек за авиацията ама въобще не седна да работи...ако намерим ентусиасти (можещи и знаещи) ще има и такъв сайт :)

Добре дошъл и може да се предсатвиш накратко 8)

j-5
17-01-2003, 19:44
Hakratko az sum na 17 godini, ziveq v sofia i mnooooooooooogo se interesuvam ot voena istoiq glavno za vtorata svetovna voina i glavno za tankove :)

Imperial
17-01-2003, 20:34
Дотук добре, обаче надявам се си наясно че трябва да изчетеш сериозно количество литература преди да можеш да си адекватен по темите ;) (тва го казвам не за друго ами защото всички тук имаме още много да четем; в интерес на истината винаги ще имаме, винаги има нещо повече за научаване, а и колкото по-навътре влиза човек толкова повече вижда колко още има...)

j-5
17-01-2003, 20:44
E za sega sum samo s edna ruska kniga kato literatura za vtorata svetovna voina i dosta gledane na Discovery :) i turshuvane iz internet no imam serioznen interes i shte govorq po temi po koito znam neshto po vuprosa :)

Imperial
17-01-2003, 20:48
Discovery е интересно за картинки обаче информацията не е съвсем адекватна...добре е да знаеш за какво всъщност става дума като ги гледаш защото може да си извадиш доста неверни изводи понякога ;)

Маршал Симеонов
17-01-2003, 21:34
HAIL !!! Привет и от още един нов....снощи открих сайта и са изумен от форума !!!

YES , YES , YES

Mного съм щастлив че се присъединявам към хора със сериозни интереси относно много сериозни теми...

От първичният преглед на сайта обаче не намерих нищо (или май почти нищо ) за Наполеон Бонапарт !!! А меко казано там са ми любимите битки и политически интервенции . :lol: ( Не че съм фен на Френската история , но просто Наполеон има магнетично присъствие във историята на човечеството ) !!!

А сега и миг за DISCOVERY !!! Значи напълно те подкрепям Imperial , много пъти съм се питал , гледайки ... канала , аз ли съм в грешка или те - това се отнася за темите от моята специалност :tup:

Това е !!! (засега )

Imperial
17-01-2003, 21:43
Ами може да пишеш за Наполеон в Обща История,...засега е такъв макар че ако има интерес може да разделя на две - да има и Военна История

а ВСВ си остава отделно защото е основната ни концентрация по принцип 8)

но разбира се се интересуваме и от всякаква военна история ;)

j-5
17-01-2003, 23:47
Imperial Friedrich samo da te pitam edno neshto kogato mi e otgovoreno na mnenieto ili na temata kak moga momentalno da vlaza v momentalno na otgovora a ne da tursq v vseki forum koito sum pisal ???

sigurno nqma da me razberesh to i az ne moga da se razbera :) kak momentalno da otida na otgovora na moqta tema a ne da turshuvam iz celiq forum da tursq na koq tema sa mi otgovorili

a taka nai na kraiq razbrah kakvo sum napisal :D

Imperial
18-01-2003, 02:13
на тоя въпрос не съм сигурен как да отговоря...има опция да ти пращат мейл когато ти отговорят на тема, обаче мейла ти ще се задръсти просто, не я препоръчвам.

Абе тука нещо много маршали и фелдмаршали се народихте, недейте така по италиански ;)

j-5
18-01-2003, 02:31
te marshala i feld marshala (simeonov; kalchev) sa moi priqteli i dvamata se uvlecheni po vermahta i tretiq raih

Imperial
18-01-2003, 02:44
речта ми иде за тва че бързо разграбихте най-големите титли ;)

Anonymous
19-01-2003, 22:18
Здравейте товарищи и камераден :D
фон Цеков рапортува.Имам да извадя снимките от военноисторическия музей, които идваха тогава, аз бях човека с фотоапарата.Като гледам всички сме се събрали, дано заформиме една стойностна дискусия.

Поздрави,

фон Цеков, командир на U-99 :wink:

фон Цеков
19-01-2003, 22:21
Това горе защо го брои за Гост бре, бях се логнал както си трябва.Както и да е, отново здраствуйте 8)

Imperial
19-01-2003, 22:21
цеков, влизай си с ника моля 8)

аз теб май лично не съм те виждал, нали така

давай снимките че ми е интресно :)

j-5
06-02-2003, 23:40
imam edno predlozenie zashto na saita boinaslava ne se napravi i irc kanal taka she e po lesno da se razbirame i da si chatim otnosno temi za raziskvane

messire Woland
08-02-2003, 11:46
Е, честити ни 2000 мнения!

messire Woland
11-03-2003, 15:25
Гледам, напоследък много народ се регистрира тук, но си остава така, с нула мнения. Интересно защо? Дали това е нормално и хората се регистрират само заради идеята или има някаква конкретна причина?

Така като гледам до момента има:
с 0 мнения: 18
с от 1 до 10 мнения: 26
с от 11 до 100 мнения: 24
с над 100 мнения: 7

Imperial
11-03-2003, 18:28
Нямам никаква представа....

ако месец след регистрацията си остават с по 0 мнения, просто ще затривам юзъра.

Sir Gray
11-03-2003, 20:33
Май сме много "снобарски" форум. Може и да плювате по дир.бгто, ама там всеки може да си каже каквото му е на душата без да изпитва неудобство, че няма да е на "ниво". Тука като погледнеш само темите - дълбоки пиянски размисли за култура и цивилизация, цитиране на и най-малката техническа подробност, гледни точки от всеобщо човешки до всеобщо исторически - и те хваща страх. Какво повече да добавиш?!? Надявам се, че тези с по 0 мнения поне четат с удоволствие и интерес. Но да добавя - никой няма да се сърди и няма да го счита за спам, ако някой каже просто браво, хареса ми! или зададе някой "тъп" въпрос и мисля, че изразявам мнението на целия форум с това.

Сержант Уханов
11-03-2003, 20:58
Пов ъпросите на спама знаеш към кого да се обръщаш :wink: :lol: :twisted:

Форума е прекрасен, въпреки че не участвам сериозно вече - няма го оня плам :( .

Не бива да слизаме "надолу" и да пишем неща, които са под нашето ниво. Ние се развиваме все пак /юзърите като индивиди и техните знания/ :tup:

Форума не е никак сухарски, виж колко " :lol: " и " :twisted: " има, колко смях пада :D

Империла, всичко на теб дължим. БЛАГОДАРИМ ТИ! :tup: :tup: :tup:

Parabellum
12-03-2003, 00:23
Форумът е хубав.Приятно бях изненадан,когато се натресох тук без да искам.Два дена съм го гледал преди да се регистрирам.Направи ми впечатление, че тук преобладават младите хора-БРАВО.Значи все още има такива индивиди, които се интересуват от Военна История

Imperial
12-03-2003, 01:14
не само "все още" ами стават все повече

особено темата "Втора Световна Война" става все по-популярна...

Parabellum
13-03-2003, 05:49
Стига сме дъвкали Втората световна.Тя не е всичко.Има къде-къде по-интересни теми за дискусия.

Hauptmann
13-03-2003, 10:24
Като например? Ми айде формулирай ги ... :D

Sir Gray
13-03-2003, 12:43
Отдавна се каня аз да подхвана историята от единия край, та до другия, обаче е много писане и по-лошо, иска се доста синтезиране, сиреч мислене, а там аз съм на принципа "най мразим да мислим"

gollum
13-03-2003, 14:51
Може би трябва да започнем с добавяне на няколко форума, които да разпределят нещата, дето инак отиват в отдела "Обща история". Parrabelum някъде беше предложил същото - например "Античност", "Средновековие" и т.н. (пък после, ако има достатъчно обилна информация, може и те да се доразделят, както стана с ВСВ).

Imperial
13-03-2003, 18:44
олеее! не искам нови форуми за сега....не мисля че има достатъчно теми за тях, поне за сега

Parabellum
14-03-2003, 00:23
И да искаш и да не искаш положението е такова.А колкото до това, че "няма теми" много се лъжеш.Хайде като ми дойдеш на гости в Събота ще те светна по въпроса

княз Крылов
27-03-2003, 12:29
Ами добре съм дошъл ..или поне нещо такова ;)

надявам се на ползотворно и продължително запознанство ;)

Веднага ще заява че не се интересувам много от военна история, тактика, въоръжение и т.н. За разлика от Дипломация и Политология ;) Мога да бъда полезен със много сведения за Италия то Създаването на Рим до Наполеоновите войни ;) и Антична философия - най-вече в областа на Теория на държавното устройство ;)

Imperial
27-03-2003, 12:31
А добре дошъл и си пиши на воля където ти хареса :) място има доволно много и разнообразно :)

Parabellum
28-03-2003, 03:29
Добре дошъл и от мен.Такива хора като теб също ни трябват :)

Arch Devil Inc.
17-05-2003, 17:59
:twisted: Хе хе, здравейте! Намери се време да го попрегледам тоя форум. Много е як. :tup: Ще отскачам и за в бъдеще.

ZWQRA
05-11-2003, 10:42
Здравейте , аз съм нов във форума , но това не значи че и знанита са ми нови сте се радвам да дискутирам с вас. :) :) :)

Heinz W. Guderian
05-11-2003, 13:47
От всички Форуми в България "БойнаСлава" е най-добрият, в него като никъде другаде има много повече интелигентни хора отколкото такива, които пишат за спама или ни "показват превъзходството и правотата на техните мисли, идеи, идеологии...". Бойнаслава е и сайтът, който препоръчвам на всичките си познати.

Neonix
05-11-2003, 15:32
I'm pround... to have account in "Бойна слава" :wink:

scharfschutze
05-11-2003, 19:59
Браво!

Форумът си заслужава времето, прекарано в него. Съвсем случайно видях един банер на Бойна Слава в www.mp3-bg.com. Веднага се регистрирах във форума и изчетох сайтовете. Това беше някъде през средата на месец април. През средата на месец май, вероятно поради грешка на администраторите от goto.bg, изчезнаха дота мнения и теми.
След срива се регистрирах наново. В този форум съм участвал в доста интересни и ожесточени словесни престрелки, бих казал - даже войни и ако съм засегнал някой, то моля да бъда извинен. Все пак, това е форум и никой не трябва да се въздръжа от изказване на мнение. Важното е да не се накърнява достойнството на членовете, да се трият мнения без да се остави авторът им да си дозащити позицията. Изключвам от това число просташките подмятания, обидите и псувните. Известни са много форуми, в които модераторите си мислят, че форумът е техен и те могат да правят каквото си искат (да трият мнения, да слагат "СПАМ"). Обърнете внимание, че модераторите или администраторът тук може да се познаят само по различният цвят, с който са изписани имената им в заглавната страница на форума, когато са online.

Imperial
05-11-2003, 20:27
Тези мнения наистина ме радват :) Голямата ми цел е да спомогна изграждането на единна българска общност на хора с интереси и познания в историята и военната история. Тези теми напоследък са все по-популярни в цял свят, не само у нас. А без да има пълна свобода на слово (е, освен нормалните изисквания за уважение към събеседника и ограничаване на личните нападки, обиди и нецензурна реч / изображения), не мисля че целта ни е постижима, а и не е ли това стандарта на 21 век :) Все пак това са нормалните условия за каквато и да е интелигентна дискусия и се радвам че оценявате това :)

ALCIVIAD
06-06-2004, 17:01
na mene mi dopada kakto e sega.