Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрошок

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Електрошок

    Замислил съм се да взема един електрошок за дъщеря ми, че нещо БИ не са и по вкуса.
    За съжаление обаче, от тях нищо не разбирам. А от прочетеното в нета се обърках още повече.
    Едни приказват че фенерчетата с електрошок за нищо не стават, според други били смъртоносни, трети че истинският електрошок бил само тазера и всякакви подобни излияния.
    Та реших да питам, ако някой има практически опит, да ме насочи към някой модел.
    Изисквания:
    - Да раздруса здраво нападателя, без да го убива
    - Да е лесен за използване
    - Да не се налага да зарежда всеки ден.

    Вероятно съм пропуснал нещо важно за устройствата.
    Благодаря Ви предварително!
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    #2
    Две думи - електрошокът предполага непосредствен контакт с нападателя . Т.е. , на една ръка разстояние . Нейната със сигурност ще е по-къса от неговата . Уредът е опасен само откъм единия си край ; концентрира вниманието на нападателя и средствата му за неутрализиране се съсредоточават там - хващането на ръката и при китката или по-горе , после извиването и , го прави абсолютно неприложим .

    Спрей ! това препоръчвам - действа от дистанция , във всички посоки , независимо дали я е гепил и усукал , ще може да пръска наоколо , заема по-малко място , а при паника е по-лесен и ергономичен за експлоатация.

    Ел. шокът по правило е средство за агресия , не е за дефанзивни действия .

    Comment


      #3
      Спреят е нож с две остриета
      При силен вятър, ако си от грешната страна, спреят идва в теб.
      Виждал съм го няколко пъти при газови пистолети.
      Ако питаш мен е най добре да не се налага да се използва, а и тя самата реши, че електрошока ще и е по приложим
      Аз само се чудя какъв да бъде - фенерче за 20-тина лв или да инвестирам в нещо по-сложно. Чак тазер няма да купувам де :-)
      Просто не знам много за шокерите. Навремето имаше едни огромни с батерии А, но това беше преди 20 години и те просто повишаваха напрежението - 20000-50000 волта
      Сега вълни имало, сменящи се амплитуди и честоти...
      Загубих се пък уж съм инженер :-)


      П.П. Най-добре е според мен, да се пречупи и да започне да учи това което и показвам, като техники за защита, но то си е добричко и го било страх да не нарани.
      Иначе техниката я знае, но нито ключовете довършва, нито удря силно, та затова нещо което да я пази
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        #4
        Ако мога да предложа мнението си - нито едното, нито другото. Най-важна е психологическата нагласа за самоотбрана и оценка на ситуацията. Едно бъркане в очите с пръсти върши повече работа от нож, тейзър и спрей, които не са под ръка и може да няма време да бъдат извадени от джоб, чанта или където ги държат.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          Там няма да е с пръсти , а с ноктенца но , да не дава Господ ! Вятър ... никой не напада на ветровити , открити места - атаките са около влодове , гаражи , кьошета , подлези ... дори и да има някакво течение , то ще обгази и нападателя . Апашчетата , чиито цели са жени и момичета , по правило търсят беззашитни жертви . При първата по-сериозна съпротива изчезват - обекти , колкото щеш ... важното е предварителната подговка при наближаване на рискови места - преместване на флакончето от дъното на чантето / както отбелязва Ник/ в ръчицата ...

          Всъщност , какво е "БИ" ?

          Comment


            #6
            Вероятно бойни изкуства. Интересна тема. И аз съм с дъщери и ще я следя. Аз си мисля за сгъваем нож, но много зависи от характера на момичето.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              #7
              Учете ги на бойни изкуства (каквото и да е, кик бокс, карате, таекуондо, крав мага, джудо...). Не толкова за техника, колкото за психологическа нагласа и за това, което американците наричат situational awareness, възприятие и оценка на обкръжението. Аз влача дъщерята и сина на тренировки със себе си, макар на дъщерята да не ѝ харесва. Казах ѝ, че като стане черен пояс, тогава може да се откаже ако иска.

              Психологическата нагласа и решимост за оказване на съпротива е най-важното нещо. Иначе и пистолет да има в ръката си, ако се поколебае да го използва, все то.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #8
                Nick написа Виж мнение
                Психологическата нагласа и решимост за оказване на съпротива е най-важното нещо. Иначе и пистолет да има в ръката си, ако се поколебае да го използва, все то.
                Абсолютно подкрепям. Ситуациите много често се решават за секунди. При психологическа готовност има шанс, без нея, особено ако се поколебае 1-2 секунди какво да извади ...
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  И аз, и майка и се занимаваме от години с бойни изкуства, даже и братята и ходят с кеф на тренировки, но тя няма никакво желание
                  Та явно ще е по пътя на пробите и грешките
                  Ще пробвам в магазина шокерите
                  Който ме свали, той ще е :-)
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    #10
                    Да ти спестя едни 20 лв. , с фенерче не си купувай . Попадна ми едно такова (и аз не съм го купувал ,слава богу) сложих го в колата заради фенерчето . Много хубаво свети и издържа доста батерията . Пред кварталния магазин реших да покажа нещо по двигателя и го ползвах , един от местните кибико-алкохолици видя ,че е с електрошок и взе да се смее . Твърдеше ,че е пълна смешка и сам предложи ,ако не вярвам да го тествам върху него . Увери ме ,че и да му стане нещо няма да се сърди ,след малко колебание предвид ,че беше порядъчно почерпен ,го "тиизнах" във вратът , поразтресе се леко, отстъпи назад , отърси се ,после се ухили вдигна бирата и вика "ха наздраве" . Тестовия обект е около 170 и няма и 70 кг .

                    Comment


                      #11
                      Аз реших въпроса кардинално :-)
                      Днешната ми придобивка
                      Click image for larger version

Name:	12742836_1302262159800409_8555975747903485030_n.jpg
Views:	1
Size:	74.9 КБ
ID:	552858
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        #12
                        Моят S&W има абсолютно същият мерник с фибро оптика. Много е ярък. Обаче го пази от удари, защото казват че се чупел. Особено зимата. Това нали е истиско CZ а не газово?

                        Това е моят красавец:

                        Click image for larger version

Name:	smith-wesson-mp-9-5in-pro-series-right.jpg
Views:	1
Size:	41.8 КБ
ID:	552859
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #13
                          ValBo написа Виж мнение
                          Аз реших въпроса кардинално :-)
                          Честит ЧЗ, голям съм почитател на 75 и дериватите му! Защо "кардинално", какъв е бил въпросът? Носене, стрелба за удоволствие?
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #14
                            Отидох да търся електрошок, прибрах се с пистолет
                            Та затова кардинално :-)

                            За да бъда честен, този е въздушен.
                            Бойният го поръчах, но нямаха в наличност и ще чакам доставка
                            Взех този за да тренират децата и аз да се кефя в двора
                            След като дойде истинския, ще постна и него
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              #15
                              ValBo написа Виж мнение
                              За да бъда честен, този е въздушен.
                              Аз въздушен имам H&K P30. По едно време много се кефех да стрелям в мазето по алуминиеви кутии от сокове. Ама бързо писва. Още имам цяла торба контейнери с CO2 дето се чудя на кого да ги засиля.

                              Nick написа Виж мнение
                              голям съм почитател на 75 и дериватите му!
                              Последните два месеца докато си избирах пистолет се скъсах да чета на тема съвременни 9 мм и трябва да кажа че всички хвалят ЧЗ-то. Явно чехите са свършили добра работа.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment

                              Working...
                              X