Съобщение

Collapse
No announcement yet.

магазин за мечове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    магазин за мечове

    Здравейте, уважаеми съфорумници,

    бихте ли могли да ми препоръчате хубав магазин за мечове/катани/кинжали, от който да мога
    да си продължа колекцията. Следващата цел в списъка ми е катаната, но каквото и да дадате,
    все ще е полезно.

    Благодаря ви!

    пп. Извинявам се ако има подобна тема.
    Stupidity is an elemental force, and I respect it.

    #2
    Виж в ВИП-а в Мусагеница - преди имаше към 10-та катани изложени, сега са май посъкратили асортимента, но все още има някоя и друга бройка.

    Comment


      #3
      Благодаря за предложението! Тези дни ще се разходя да видя, но ще е адски неподготвено посещение, предполагам. Някой може ли да ми каже хубави "марки", така да се каже, по този глупав начин, които са били популярни и най-вече - използваеми от самите самураи. Ясно е, че няма да е голямо качеството, предлагано тук, но все пак си държа да има връзка. Също така, за да е пълен комплекта, ще трябва да си взема и малкия меч. Колебая се дали да си взема Уакизаши(както си му е редът), или кинжал. Доколкото знам, в най-древни времена те са били също част от въоръжението на самурая. Всякакви мнения се приемат, давайте!
      Stupidity is an elemental force, and I respect it.

      Comment


        #4
        Автентична катана започва да катери от 50 000$+ до близо 6 цифрени суми зависи кой майстор я е ковал, кой я е ползвал и колко интересна история има дадения меч. Оригинално ковани съвременни катани се движат в зависимост от качеството на стоманата и заточването (доколкото си спомням) от 15 000$ до около 90 000$. В този ред на мисли - истинска катана или уаказаши от едно време си го избий от главата! Съвременни реплики колкото щеш има и on-line магазините, като някой китайски реплики са доста добри, като съм виждал механично ковани катани до 1000$, сносни на външен вид испанки за около 250-500$. Нали вече глезотийски като изкуствен химон, хубава ножница, поставка, готин предпазител само качват цената, но аз лично не се впечатлявам много-много от тези неща. Отделно зависи за какво искаш тези мечове - да тренираш с тях или да ги боцнеш на поставката и да ги показваш на гаджета и приятели (демек един вид само декорация)?

        Comment


          #5
          Pendergast написа Виж мнение
          Благодаря за предложението! Тези дни ще се разходя да видя, но ще е адски неподготвено посещение, предполагам. Някой може ли да ми каже хубави "марки", така да се каже, по този глупав начин, които са били популярни и най-вече - използваеми от самите самураи. Ясно е, че няма да е голямо качеството, предлагано тук, но все пак си държа да има връзка. Също така, за да е пълен комплекта, ще трябва да си взема и малкия меч. Колебая се дали да си взема Уакизаши(както си му е редът), или кинжал. Доколкото знам, в най-древни времена те са били също част от въоръжението на самурая. Всякакви мнения се приемат, давайте!
          Зависи какво търсиш. Дали декоративни, или така нареченитте "Battle Ready" мечове. Най-важното погледни стоманата. Ако е от неръждаема стомана, примерно "А" сериите, това е декоративен меч за украса на помещение. Ако се опиташ с него да отсечеш нещо, вероятно ще се счупи - крехък е. Острието лено ще се подбие.
          Истинските мечове са от високовъглеродна стомана и по-качество не отстъпват, даже са по-добри от тези ковани от известен японски майстор. Това основно заради по-високото качество на стоманата и новите методи за термо обработка. Цялата история с многото слоеве на традиционните японски катани е за да се компенсира ниското качество на японската стомана от 18-ти век. Останалото са легенди и ошушкване на парите на вярващите в "неразрушимата японска катана"

          Стоманите от които са истинските мечове са от серията 1060, 1080, дори 1095 ако меча не е много дълъг. Това са стомани за бойни и универсални ножове, изключително здрави. Другият малко по-скъп вариант са така наречените пружинни (от ресьор ) стомани. Примерно - 5160. Ако меча е от 1095 или 5160 ще ти е нужен и майстор точилар защото сам вероятно няма да се справиш.
          Цените на такъв "масов" катана се въртят около и над $300. Обаче при условие че меча идва от хубва фирма. Само олям производител може да постигне такава цена и да предложи добра стомана. Най-масовите производители които съм срещал са Cold Steel, Legacy Arms и Hanwei. Последните работят с пружинна стомана.

          Ето един линк с мечове: http://swords.net/

          П.П: Не приемай мнението ми за експертно, тъй като не е. С мечове не съм се занимавал, само с ножове, но съм се интересувал доста. Ако искаш експерто мнение и ти е интересно хладното оръжие то в този форум са и експертите и производителите: http://www.bladeforums.com/

          А тук има за производителите на мечове: http://www.sword-manufacturers-guide.com/index.html
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #6
            Благодаря. За декорация е. Е, може да го използвам в краен случай - ако някоя нинджа се опита да скочи на терасата ми, с кеф ще й одрежа главата.


            Наистина чудесни линкове. Тези дни ще седна да го обмисля и да реша и ще пиша.
            Stupidity is an elemental force, and I respect it.

            Comment


              #7
              Амазон почти съм съгласен с теб по отношение - 18 век е лош избор за японска катана, виж 13-16 век е "златен" по отношение на качеството на стоманата на елитните мечове (т.е. визирам шогуната Ашикага). Разбира се през този период е имало и масови модели който не са били с добро качество, но и основана част от японските армий през периода са били съставени от копиеносци които освен ярито (понякога или пък нагина) са имали като помощно оръжие уаказаши, а не катана. Дългия меч е бил по-скоро за кавалерията и аристокрацията или един вид за "цивилно" носене извън бойнито поле.

              Comment


                #8
                Логично е, при Токугава самураите са нямали работа, как да е хубава катаната.
                Stupidity is an elemental force, and I respect it.

                Comment

                Working...
                X