Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kak ще се развие кризата , г.война в Украйна . Как ще се отрази на Европа и светът .

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kak ще се развие кризата , г.война в Украйна . Как ще се отрази на Европа и светът .

    Kak ще се развие кризата , г.война в Украйна . Как ще се отрази на Европа и светът .

    Предлагам в тази тема да обсъждаме , пишем и аргументираме , за това как ще се проточи конфликтът в Украйна .

    Кои области още ще се отделят , и нека всеки като пише да си подкрепя мнението с някви негови разсъждения малко по обширни.
    И ако има и възможност , всеки да добавя и как го разбира развитието по месеци , години , евентуални периоди на (кратко седмици , дълго месеци , и много дълго години )затишие без водене на в.деиствия .И с кои конфликт от световната история би го сравнил.

    Kaкто и цитати от български и международни медии и публикувани статии.

    По натам може да добавя и анкета .

    #2
    В крайна сметка ще се разберат, границата между руснак и украинец е размита - голяма част от руснаците са полуруснаци-полуукраинци, по-голямата част от украинците също са полуукраинци-полуруснаци. Като се прибави в случая и общата религия (изключая западните униати), както и отсъствието на идеология, конфликтът според мен ще бъде решен в близките месеци.

    Comment


      #3
      конфликтът не би съществувал, ако не беше подклаждането му отвън.
      Не виждам решение, което да е удобно за украинският народ.
      Не знам до къде са готови да стигнат кукловодите, но според мен искат да създадат още една конфликтна зона на ръба на Русия. Чечня и Грузия вече не са фактори
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        #4
        Възможни сценарии за въвеждане на руски войски в Новорусия:
        1. Като умиротворители - в случай, че конфликтът ескалира още повече. Рискован способ - защото Киев моментално ще обвини руските умиротворители във всички смъртни грехове и ще им припише престъпленията на бандеровците. Международните правозащитници само това и чакат.
        2. Тайно - като доброволци. Руски доброволци и сега воюват на страната на Новорусия. Но това хем не е обучена армия, хем обикновено пристигат невъоръжени. А противникът разполага с авиация, танкове и други бронирани машини.
        3. Русия признава ДНР и ЛНР, с което по отношение на нея те вече не са част от Украйна и за тях будапещенската спогодба не се отнася - и удовлетворява молбите им за военна помощ. Впрочем, това е нормалният способ, но в тази ситуация е и най-опасният за Русия: тя веднага ще бъде нарочена за агресор.
        4. Във вид на дезертьори от руската армия, чрез един добре режисиран бунт срещу "престъпниците в Москва" - докато в Киев се радват, ще дойде уточнението, че става дума за престъпното бездействие по отношение на кланетата на цивилни граждани в Новорусия. Макар и най-конспиративен - този сценарий ми изглежда и най-вероятният: войските разположени по украинската граница въстават срещу Путин, няколко дни само вдигат врява на руска територия, късат си пагоните и горят портрети на Путин - колкото светът да се убеди, че не са под контрола на Москва и накрая цялата тази пехотна, авиационна, артилерийска и бронетанкова лавина се изсипва в Новорусия на помощ на опълченците. Лично мнение: ако това беше станало у нас по време на Илинденското въстание - сега Македония най-вероятно щеше да е българска.
        Предложете още сценарии.

        Comment


          #5
          Тази тема според мен е безсмислена и обидна. Представете си, че се случи война между България и Македония и някой си по света отвори тема какво ще стане в бъдеще, как Македония ще бъде разделена или как България ще бъде разделена или пък превземе и окупира части от територията на противника, какви прийоми ще използва и т.н. Не би ли било обидно такова плещене за всяка от страните, които и без това минават през мъките на войната?
          Така че предлагам да се заключи.

          Comment


            #6
            ivan_kunchev написа Виж мнение
            Тази тема според мен е безсмислена и обидна. Представете си, че се случи война между България и Македония и някой си по света отвори тема какво ще стане в бъдеще, как Македония ще бъде разделена или как България ще бъде разделена или пък превземе и окупира части от територията на противника, какви прийоми ще използва и т.н. Не би ли било обидно такова плещене за всяка от страните, които и без това минават през мъките на войната?
            Така че предлагам да се заключи.
            Нито е обидна , незнам защо вообще си си правил труда да си пишеш мнение . Голяма част от темите са с подобна тематика , просто такъв е форумът , пише се за война , история , оръжия . Ако по някакъв начин те товари темата невлизаи в нея , но да искаш да се заключва е нахално , и имам предложение да си редактираш мнението което не е по темата , и аз след което . Безоблачен ден .

            Comment


              #7
              Glavred: Украйна, войната и планът на Путин



              Glavred: Украйна, войната и планът на Путин



              31 Май 2014 | 18:16 | Агенция "Фокус"
              Glavred: Украйна, войната и планът на Путин Снимка: АФПКиев.

              Руската Федерация иска да „присъедини” към себе си Европа или да се интегрира в Европейския съюз, заедно с новообразувания Евразийски съюз, в който влизат Беларус, Казахстан, а скоро и Армения, пише украинския вестник Glavred. С други думи, Владимир Путин е решил да повтори проекта за Руската империя на Петър Романов, известен повече като Петър I. Руският президент иска да „проправи път” към Европа, но за съжаление всички възможно трасета минават през Украйна. Друго направление към Европа просто няма. А ако Путин успее пътьом да „изкорени” Украйна и да я превърне в поредния субект на Руската Федерация, ще бъде още по-доволен.

              Превод и редакция: Ивайло Карагеоргиев

              Comment


                #8
                Донецк каза при какви условия ще преговаря с Киев

                Донецк каза при какви условия ще преговаря с Киев



                31 Май 2014 | 15:27 | Агенция "Фокус"
                Донецк каза при какви условия ще преговаря с Киев Снимка: АФПДонецк.

                Ръководството на Донецката народна република назова при какви условия може да се съгласи на преговори с властите в Киев, по време на митинг, който се проведе в събота в Донецк, предаде Интерфакс. Премиерът на самопровъзгласилата се република Александър Бородай е заявил, че диалог може да има, само ако Киев признае независимостта на Донецката република.

                Превод и редакция: Ивайло Карагеоргиев

                Comment


                  #9
                  Кризата в Украйна не е толкова украински проблем, колкото глобален. Тя е част от много по-дълбокия отдавна зреещ конфликт между възраждащия се руски фашизъм и грандомания и американско-англосаксонския стремеж към еднополюсен, глобализиран, кутурно универсализиран (озападнен) капитализъм и либерализъм без граници и нации. Още с идването на путлерна власт, в Русия надделя антизападният евразийски лагер (над порзападния евроатлантически). Скоро след 2000 г. се усети стария КГБ стил - връщане към диктатура, елиминиране на полит. конкуренти, силови методи, агресивна антизападна пропаганда итн. Опитът за окупиране на Грузия през 2008 беше един добър сигнал накъде отиват работите. Та за Украйна конкретно - целта на Русия е ако не може да я контролира и да я вкара в Евразийския Съюз, да я неутрализира, отслаби до краен предел и разпарчоса, та поне да й служи като буферна зона към НАТО и ЕС.
                  Тук путлер малко се поизхвърли в преценката, че рускоговорящите украинци от южните и източните области на Украйна не са украинци, и че биха умрели геройски за да се присъединят към Русия. Той си мислеше, че като вкара 1000 кагебееца в Донбас и ще пламне невероятната гражданска война между изт. и зап. Украйна и той ще влезе триумфално в Киев като мъдрият бащица-помирител и обединител на нацията и ще получи Украйна на тепсия. Да, ама не. След победата на Майдана и особено след анексията на Крим, украинците невероятно бързо се сплотиха и "патриотизираха". Просто невероятно. Следя нещата в Укр. отдавна, имам роднини там, и в западните области, и в източните. Източните преди половин година никога не са били украински патриоти. Не бяха и руски де, но бяха някакси никакви, нихилисти. Сега са по-патриоти от западните украинци. И езикът няма никакво значение. Тук борбата е за свобода и собствена култура, срещу чужда диктатура, мракобесие, мутри, бандити, рекет итн. Та в момента на фронта в Донбас се бият руски наемници от самата Русия с тежко въоръжение пак от Русия. Един на трима-четирима е местен сепаратист. Предполагам, че поне още половин година ще се мъчат украинците там, реалистично е дори няколко години, докато не блокират напълно цялата граница с Русия и не построят масивна ограда с няколко реда мрежи, телове, ровове итн. Блокират ли комуникациите на руските наемници с Русия, свършено е с тях. Дългосрочно обаче конфликът между запада и Русия може да продължи с десетилетия, особено ако западът действа единно и силно. Предполагам, че Русия ще бъде сериозно изолирана и ще се обърне на изток към Китай, Индия, Иран, Пакистан итн, като дългосрочно зависимостта от Китай ще расте експоненциално, докато в един момент цяла Русия не се превърне в енергиен и ресурсов придатък и заден двор на Китай, с марионетно правителство итн.

                  Comment


                    #10
                    На калпавия ... - путин му е виновен ;-)
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      #11
                      Тия дни говоря с един украинец от западна Украйна. Един човек не е представителна извадка, но ако си правя изводи по думите му и от коментари на негови познати във ФБ, които не спадат към политически радикални класи (не ми изглеждат като скинари или нещо подобно), общественото мнение на запад е много далеч от идеи за помиряване. Омразата им към руснаците е огромна и не допуска компромисни решения. Смятат, че се борят за свобода в момента. Което според мен е предпоставка за допълнително задълбочаване на конфликта по сирийски сценарий. На този етап вече не съм сигурен дали и вкарване на умиротворители би успокоило нещата.

                      Едит:
                      Сега видях давността на темата. Дали не е разумно и тя да се затвори профилактично подобно на другата?

                      Comment


                        #12
                        Мисля, че повечето потребители във форума показаха, че са неспособни в свободна дискусия да обсъждат Украйна без да се ядат едни други, за това и тази тема е затворена за едни по-добри времена.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment

                        Working...
                        X