Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НОВИНИ, т.е. обявления и запитвания за нови форумни игри

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    НОВИНИ, т.е. обявления и запитвания за нови форумни игри

    Ще получим ли ориентировъчна информация към етапите на развитие на игрите на Голъм и Импиръл?
    "Далеч съм от мисълта си"

    #2
    Империал сам ще си каже (обсъждаме там нещо около бойната система , правим нещо, пробваме варианти).
    Моята е общо взето на 85% готова графично, на 80% като правила (икономика, политика) и на около 40% бойната система. Още не съм оформял нищо като сайт, което също ще отнеме малко време (но наистина малко). Не обещавам нищо, но ако боговете на свободното време са благосклонни, може около 15-20 септември да съм готов за записване на играчи. Играта е сравнително простичка, но се надявам да ви допадне. Може би е донякъде изненадваща с оглед на проектите, които иначе правя, но така ми дойде в началото на лятото и така я развих .

    Comment


      #3
      Spellbreaker написа Виж мнение
      Ще получим ли ориентировъчна информация към етапите на развитие на игрите на Голъм и Импиръл?
      Бих казал, 2 седмици преди да пусна нещо публично на форума. Има една версия на правилата пусната за вътрешно обсъждане и сме там засега.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        НОВИНИ, т.е. обявления и запитвания за нови форумни игри

        Целта на този нова тема е да се съсредоточат в нея всички обсъждания и въпроси около пускане на нова форумна игра (вместо това да става в темата на последната приключила игра). Така ще е по-лесно за всички да намират информацията, която ги интересува. Най-вече е за обявления, но става и за разговори (около това какво ново се "готви" в "кухнята" на форумните игроправячи, какво им се играе на хората и такива работи).

        Преместих информационното табло с игрите тук.
        Last edited by gollum; 15-10-2013, 15:16.

        Comment


          #5
          За съжаление последните 2 седмици при мен имаше много малко развитие, така че засега срокът е леко неопределен.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            При мен нещата се движат също малко по-бавно от предварителния ми график, но най-вероятно забавянето ще е с около седмица, най-много две.

            Comment


              #7
              Зарибявка

              Click image for larger version

Name:	1.png
Views:	2
Size:	393.4 КБ
ID:	537541

              От 11 месеца ме гложди идеята за тази игра и малко по малко се натрупаха нещата. Става дума за симулация на бойните действия между Кригсмарине и Роял Неви. Търся двама-трима ентусиасти за начални тестове.

              Сайтът е на http://utf.ariergard.net . Съществуват доста неща с ограничен достъп, така че е необходима регистрация.

              За регистрация тук или на лично съобщение.

              Не мога да обещая интензивност и непрекъсната поддръжка - но примерно по някой и друг ход седмично, ми е напълно възможно. За момента - тестове, дали изобщо работи схемата.


              Има кораби, самолети, разузнаване - такива работи. Има вече и нещо като рамка на правилата. А, и трябва Google Earth и екселче.

              Може и да коментирате

              Comment


                #8
                gollum написа Виж мнение
                При мен нещата се движат също малко по-бавно от предварителния ми график, но най-вероятно забавянето ще е с около седмица, най-много две.
                ... В момента съм на 12-14ч работен ден, така че... въобще нямам график.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Затова не се занимавайте с "групости" ами идвайте при мен да играете - че Полша осъмна без управник хи хи
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #10
                    Може ли да ни помогнеш да с представим до колко е комплексна играта и колко техническо време би било необходимо да отдели играча за нормално провеждане? Имам интерес, поне като наблюдател.
                    "Далеч съм от мисълта си"

                    Comment


                      #11
                      Спокойно, Империал, и мен ме натовариха с две проектчета за домашна работа, затова и преместих сроковете за пускане някъде към края на октомври (надявам се тогава да съм ги приключил, така или иначе, на хората тогава им изтича крайния срок), но може и нещо друго да излезе тогава. Трябва и по моето си сайтче да поработя, че изникна една интересна възможност. Както и да е, мисълта ми е, че в момента върви играта на Крылов (тук е обявена, има информация за нея), ето, Даниц излиза с негова игра, така че не е критично - който когато успее, има и дотогава какво да се "разцъква".

                      Спелбрейкър, ако питаш Даниц, то може да погледнеш другите игри (Панцершлахт и Ултиматория - и двете в подфорума "Ултиматория"), които е водил досега. Има баш една морска и една сухопътна - все оперативни с някакви тактически елементи. Не знам този проект колко ще е сложен (вероятно малко по-сложен, предвид че ще се ползва google earth и реална гегорафия, но предполагам, че останалото няма да е много различно като процес от, ъъъ, "механична" гледна точка), но ще е ориентир.

                      Comment


                        #12
                        von Danitz написа Виж мнение
                        [ATTACH=CONFIG]21285[/ATTACH]

                        От 11 месеца ме гложди идеята за тази игра и малко по малко се натрупаха нещата. Става дума за симулация на бойните действия между Кригсмарине и Роял Неви. Търся двама-трима ентусиасти за начални тестове.

                        Сайтът е на http://utf.ariergard.net . Съществуват доста неща с ограничен достъп, така че е необходима регистрация.

                        За регистрация тук или на лично съобщение.

                        Не мога да обещая интензивност и непрекъсната поддръжка - но примерно по някой и друг ход седмично, ми е напълно възможно. За момента - тестове, дали изобщо работи схемата.


                        Има кораби, самолети, разузнаване - такива работи. Има вече и нещо като рамка на правилата. А, и трябва Google Earth и екселче.

                        Може и да коментирате
                        Мене ще ме вземете ли да командвам флота на Негово величество, ако някой вече не се е намърдал на тая службица?
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #13
                          Ще те вземем. Ще ти пиша на лично.

                          Comment


                            #14
                            Може ли да ни помогнеш да с представим до колко е комплексна играта и колко техническо време би било необходимо да отдели играча за нормално провеждане? Имам интерес, поне като наблюдател.
                            Ако въпросът е към мен - играта може да се наблюдава всекидневно. До сега това работеше, разбира се, за не повече от месец. Има около 60 единици , общо и от двата тима, за проба. Гонят се из реалния Атлантик като география. Замислям самолетоносачи, радиоподслушвателни станции и командоси, но на следващия, вече, етап.

                            Ето предишната Улитамотория


                            Ето игрите като цяло

                            Но тази игра ще гони повече реализъм.

                            Comment


                              #15
                              един ламерски въпрос - защо "Под 10 знамена"?
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment

                              Working...
                              X