Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карти и тактика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Карти и тактика

    Моля, нека по-опитните играчи споделят своето мнение за най-добрата тактика на различните карти и при различен режим на битка- стандартна, атака (при защита и при атака на базата ), щурм- насрещна битка.
    Давам си сметка, че темата е безкрайна, но пък може да бъде полезна и да доведе до положителни емоции у много хора.Аз самия въпреки, че играя от почти година , не бих могъл да споделя кой знае какво. От прочетеното в няколко други теми обаче, разбирам, че има играчи със сериозен опит, които са изградили успешни тактики за бой с различни машини, на различни карти и при различни режими на бой. някои от прочетените неща пробвах и се оказаха доста полезни. Надявам се тук да се споделят още такива , полезни идоставящи удоволствие тактики.

    #2
    И аз съм все още учащ се играч и такава тема ще ми е интересна,но се съмнявам до колко ще бъде полезна в рандумите там тактика няма,но все пак ще е от помощ за индивидуалното поведение в конкретен танк на конкретна карта(например кои хълмчета са най-удобни за хълдаун с тежките американци или къде да ходим и да не ходим с Т95 и подобни нему бавни изчадия,какви маршрути да подберем за активно и пасивно скаутване и т.н.).

    Comment


      #3
      Отвори си Тубата,клипове колкото ти душа иска.И то от светила в играта.
      Клан [8282] .

      Comment


        #4
        https://www.youtube.com/watch?featur...&v=51WbEKo0T2U - Священная долина
        и.т.д.

        +
        Насоки (за повечето карти).
        Только главное, без общих фраз, очевидностей и "воды".Продолжается серия полных гайдов по картам. Очередь "Утеса". Рассмотрел все основные направления. Отдел...
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          #5
          Виждам, че никой не си издава козовете за това аз ще започна с нещо малко и като имам повече време ще продължа.

          Карта Малиновка
          Режима на боя - Стандартна и Насрещтна.

          Имам няколко добри подхода за тази карта, но имам време само един да опиша сега.
          Представлява агресивна атака през новосъздадения път през водата между D6 и E7.Като в зависимост от базата крайната точка позволяваща укритие е или Д6 или Е7.
          Изпълнява се веднага след старта на битката, за максимално големи шансове за успех.
          При правилно стечение на нещата може да успее и няколко минути навътре в битката.
          Представлява бърза атака през посочените квадранти, като минаването през водата е най-рисковата част, в тази зона не се спира за нищо, дори и да има някой минаващ през блатото, по-добре да се хапнат 2 удара и да се стигне до другия бряг, защото ако се спре със сигурност си заминаваш.Ключовата позиция е другия бряг и точките Д6/Е7.Първоначалната задача е да се спотне непосредствено около тях, за да се види какво дебне.След това тези позиции предлагат идеално място за стрелба в гръб по противници изкачващи хълма.
          Когато дойде момента позицията дава възможност за довършваща атака, която се прави чрез заобикаляне на Д6/Е7, а не чрез качване нагоре през тях.Качването нагоре, т.е. по пътят през който се слиза е оправдано само, ако e сигурно, че никой не гледа и след излизането няма да има кой да те стреля в рамките на 10-15сек.

          Този заход се изпълнява с възможно най-мобилните машини - средните танкове са идеални, като за барабаните e доста рискован ход, тъй като ако ти скочат на главата и нямаш барабан долу във водата, няма кой да ти помогне.Правя го и с мобилни тежки танкове - М103, Т110Е5, но в 2 от 10 опита не минавам водата заради съобразителни противници.Правя го и с мобилни разрушители, когато не ми се кампи да пазя хълма и с тях се получава поне толкова добре колкото с тежките.

          Начинът за контриране на тази тактика е чрез стрелба от района на Ф2 и съответно Н5/6 при липса на такава възможност скачане на главата на неприятели долу във водата е единствения изход.
          Attached Files
          Last edited by Ultramarine; 25-08-2013, 12:59.
          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

          Comment


            #6
            Според мен няма универсална тактика, а строго според танка и стила на игра. Когато играя почти винаги съм във взвод и решаваме къде ще ходим когато започне играта.
            А за Малиновка, която много обичам за мен има 1 тактика

            Comment


              #7
              Ultramarine написа Виж мнение
              Виждам, че никой не си издава козовете за това аз ще започна с нещо малко и като имам повече време ще продължа.
              Бих казал ако имам изградени тактики, но нямам. Просто преди началото разглеждам сетъпите и на 2та отбора , преценявам къде би имало най-голяма нужда от мен и ... По някой път експериментирам но без съпорт съм обречен, а честно казано много са играчите които играят по шаблон.

              пс Последно пробвах това и то при условие , че има ТД (1-2) на Е2 в горичката, които да прибират нахалниците. Стават добри игри , можеш спокойно да спотваш и да стреляш хевитата странично, но ако десния фланг падне и тяхното арти се премести пиши се труп.

              Тук един replay от днес.

              Dosis sola facit venenum!
              WoT_EU - Krena_BG , WoT_RU - krena, ESL- Epic - Black Sea Unit

              Comment


                #8
                Най-често посещаваните места по картите в рандом битки:

                vBAddict bietet wot stats und eine ausführliche Analyze seiner Spielrunden nach Effizienz, WN8 und Einkommen im Spiel World of Tanks.
                "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                Comment


                  #9
                  feersum написа Виж мнение
                  Най-често посещаваните места по картите в рандом битки:

                  http://www.vbaddict.net/heatmaps/
                  Mмм, това е страхотно. Благодарско!

                  Comment


                    #10
                    Всъщност се оказа, че това не е обща статистика, а извадка от 500 качени риплея.
                    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                    Comment


                      #11
                      Koето дава шанс да е статистически вярна. Разглеждайки картите, направо виждам в местата на концентрация, кои са на медиуми, кои на тежки и къде кампят артита и дестрота. Само скаутите са ми леко размазани. Сякаш нямат предпочитани маршрути.

                      Comment


                        #12
                        За мен също беше много интересно да прегледам информацията на линка.Освен това дава информация, която може да е доста полезна в битките.
                        Изненада ме факта, че някои от най-успешните ми позиции не са особено популярни, други пък се вижда, че едва сега набират скорост и почитатели.

                        П.С. На Прохоровка ясно се вижда къде се връткат скаутите в полето.
                        Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                        Comment


                          #13
                          Ultramarine написа Виж мнение
                          Виждам, че никой не си издава козовете за това аз ще започна с нещо малко и като имам повече време ще продължа.

                          Карта Малиновка
                          Благодаря ти за споделеното, много ми хареса.
                          Пробвах с тежкия М6, средния Т20 и и ТД-то JagdpanzerIV.
                          Направлението юг-север работи долу-горе за М6 и много добре за Т20, на склона при изкачването към северната точка може да се свети, ако има някой вече качен горе, може да се стреля на изток към височината и на запад към полето.Ако има съпорт от юг се получава много добре, не могат да ти скочат от високото.
                          За ТД този маршрут не става.

                          Направление север-юг работи за Т20 и за ТД-то, М6 е прекалено голям и се вижда лесно.

                          Предпочитаното от мен е юг -север поради по-големия потенциал за стрелба при изкачването.

                          Благодаря ти още веднъж, очаквам(е) продължение.

                          Comment


                            #14


                            Ето нагледно изпълнение с Щуг 3, при това се забавих със стигането до позиция.
                            Става и за ТД - както се вижда от повторението, но трябва да е сравнително мобилна и малка машина.

                            Т20 е идеален за целта, М6 е на кантар откъм скорост и както казваш е прекалено голям, за да се скрие в крайната точка.
                            Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                            Comment


                              #15
                              Карта: Ел Халиф
                              Режим: Стандартен, Насрещтна

                              Сега ще опиша една позиция, която е сравнително популярна, но поради естеството си дава шанс на танковете от по-долната част на таблицата срещу по-големите машини.

                              Със Зелен цвят е отбелязан подхода към позицията и самото място, а именно централното хълмче под северната страна.
                              На пръв поглед изглежда като камперска позиция, но далеч не е такава. Поради естеството на картата това се явява предна стратегическа позиция, осигуряваща контрол над двата флангови подхода към хълма, както и известен паритет на фронтална атака.

                              Със светло синьо са очертани местатa, които не могат да се покрият от позицията, докато с жълто са очертани подстъпите, които успешно се покриват от там.Полето също се покрива успешно, но за да не претрупвам не съм го очертавал.

                              Машините с който ходя там винаги са такива, които не стават за битка на първа линия, лице в лице с противника.
                              Това ще рече разрушители, някои средни и някои тежки.Обикновенно се ползват танкове, които не са топ тиър.
                              Мястото е идеално за машини от типа АРЛ 44, АМХ М4 45, JP, SU-85, PZ 4 и т.н.

                              Хубавото на тази позиция е, че дава възможност най-бронираните противници да се стрелят странично, което дава шанс на по-малките машини успешно да наливат срещу доста по-големи.Освен това осигурява много силен паритет на пътя за атака през водата, особено в комбинация с нещо на Д8.


                              С червените линии е показан най-големият недостатък на тази позициия, а иманно набиращата популярност атака през центъра с бързи танкове.
                              Ако някой бързак успее да влезе там, автоматично ви изключва от играта, единствения вариант които имате е да се долепите до скалата пред вас и да се надявате съотборниците ви да го махнат възможно най-бързо.Ако не успеят, скалата няма да осигури прикрите за дълго и ще ви унищожат след преместване на артилерията или стрелба от А1-А2.

                              Хубавото е, че ако не ви парират имате достъп до поражение по цялата карта с изключение на дълбоко кампещите на отсрещния хълм.


                              Ето една изпълнение с Щуг 3 при което няма и опит за паритет с атака през центъра.

                              Важно е винаги първо да се гледа към водата, тъй като в началото много медиуми слизат там след това се местите според спота.
                              Attached Files
                              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                              Comment

                              Working...
                              X