Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Исторически битки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Исторически битки

    От доста време ни залъгват, че ще пуснат новия режим с историческите битки и някак все го отлагат.
    Гоги обаче каза нещо, което е много интересно като идея
    Аз применро бих си спретнах кланче просто за да си организираме исторически битки в тренировъчен режим.
    Вместо да спретваме кланче, защо не се организираме по примера на БГ ротата на ЕПИК.
    Сигурен съм, че от тук ще има хора желаещи да се включат, в клана ми също ще се намерят, а и от другите кланове ще има участие.
    Ще решим колко е удобно като час и в кои дни, ще сложим някакви рамки за машини и карти.

    Според мен трябва да се придържаме точно към машините, който реално са участвали във ВСВ или официално са влизали в състава на някоя от армиите.Това автоматично отрязва Т10 като вариант, а в Т9 не остават много машини.
    Най-благоприятни ми изглеждат средните нива.
    Веднага ми хрумва един сценарии за Т5 битка на Ел Халиф или Пясъчната река - Немци срещу британци.
    Или Т7 битка на Прохоровка - Немци срещу Руснаци.
    И една интересна алтернатива - Т9 битка НАТО срещу СССР на някоя от азиатските или американските карти.

    Не знам дали трябва тук да изредим по нива машините, които ще могат да участват, но ми се струва, че е добре предварително да се знае кой ще може да влиза, за да знаят хората как да си планират времето.
    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

    #2
    Подкрепям напълно и ще участвам

    Comment


      #3
      За такива битки и аз съм навит.

      Преди време в официалния форум на WoT имаше един пич, който организираше регулярни исторически битки в training режим - всяка неделя. Участвах доста редовно, и беше забавно. Но беше преди края на бетата, след това нямам идея какво е станало.

      Ще опитам да издиря темите - даже май цял раздел за исторически битки беше получил типът.
      Имаше даже развити таблици за балансиране на машини по тиъри и нации.

      Битките се правеха горе-долу така:

      Например Битката за Москва, карта Енск
      Съответно участват само машини, попадащи в съответния период - края на '41 в случая.
      Немска страна - Х броя Pz III, Y броя PzIV, StugIII, някоя и друга артилерия, по същия начин и руската страна.

      Като начин за уеднаквяване на възможностите се бяхме договорили всички екипажи да са чисто нови - рекрутнати на 50% или 75%, танковете без допълнителни модули и само исторически верни оръдия, куполи, двигатели, радиостанции.
      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

      Comment


        #4
        И аз съм за, но съм играл само random ще трябват и обяснения от по-напредналите

        Comment


          #5
          Ако ме искате и аз бих се включил. С немски машини. Имам обаче един за съжаление основен проблем. Няма как да имам гласова комуникация с отбора. Причините са от домашно-битов характер и за съжаление няма как да се промени ситуацията А без комуникация само ще преча на отбора си.
          http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

          Comment


            #6
            BacillusBulgaricus написа Виж мнение
            Ако ме искате и аз бих се включил. С немски машини. Имам обаче един за съжаление основен проблем. Няма как да имам гласова комуникация с отбора. Причините са от домашно-битов характер и за съжаление няма как да се промени ситуацията А без комуникация само ще преча на отбора си.
            Не се притеснявай, и аз съм така. А исторически погледнато, тогава танковите радиокомуникации не са били чак толкова разпространени, така че сме идеални
            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

            Comment


              #7
              Ако намериш някакви таблици на които да стъпим ще е много добре, че иначе трябва от нулата да пишем всичко.
              Това с екипажите не знам колко е осъществимо, поне за мен няма да е много лесно набиването на 100к за екипаж при положение, че играя без премиум.
              Ако обаче се договорим всички да са с 50% екипаж няма да имам проблем.
              Не знам дали е нужно да се опитваме да балансираме поне за мен изглежда доста трудно освен, ако отборите не са с различен брой участници.

              Не е нужно целия отбор да комуникира по ТС - една основна група, ако е там другите просто си намират другарче с идентичен танк и се лепват за него.
              Възможно е и без ТС даже, вчера успявах криво ляво да командвам пишейки на отбора така, че ако и двата отбора са без ТС пак ще стане.

              П.С. Сега набързо прегледах някой неща в дървото - Американците могат да участват с всички артилерии, без първата и последната, руснаците от друга страна имат само СУ-26, a СУ-5 е под въпрос.Т7 е много интересен и изглежда лесен за балансиране в часта руснаци срещу немци.
              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

              Comment


                #8
                а моята идея включв аи машините в историческа конфигурация. Т.е предварително трябва да с епомисли за сетъпа на битката, какви и по колко машини, както и ползваните снаряди, защото примерно в игратат тигър е практически без броня,
                вярно някой ще кажат че е детска градина(заради ниските нива) и то с теньухени пелини вместо памперси (заради не топововата конфигурация) но поне моята идея за историческа битка е да е с итински машини в истинска конфигурация.

                П.С. докато напиша и сума хора написали същото

                Comment


                  #9
                  Когато участвах в подобни битки, имаше правило да се ползва 50%-ов екипаж без никакви втори умения. И разбира се машините да са в историческа конфигурация.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Ако тигърът се ползва грамотно и срещу него не се стреля със злато, бронята си държи много добре.

                    А предполагам никой няма да има против да не ползваме златни снаряди в исторически битки?
                    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                    Comment


                      #11
                      Хмм напълно подкрепям и ще участвам в тия битки.
                      Даже ще е хубаво да ги популяризираме във форума на играта за да привлечем повечко народ към идеята и белким от WG ни чуят и си размърдат задниците.
                      Хубава идея ще бъде да врътнем една "Битка за Англия" в WoWP на оная карта със скалата(като пуснат англетата де).
                      А като излезе и оная с корабите малиии

                      Comment


                        #12
                        falcon_bg написа Виж мнение
                        Даже ще е хубаво да ги популяризираме във форума на играта за да привлечем повечко народ към идеята и белким от WG ни чуят и си размърдат задниците.
                        Тия битки бяха популярни във форума на играта още преди две години. Виждаш каква е реакцията на WG...
                        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                        Comment


                          #13
                          Бройте ме и мен, но без гласова комуникация.
                          Имам всякакви германски, американски и до някъде английски тенекии.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            #14
                            50% екипаж става, все пак повечето имат място в казармите за основният, но модулите ще с апо-трудни, все пак за повечето се плаща за да се махнат.
                            Тигър- няма спомен някога да не съм имал проблем да го дупна, винаги ми е идвал много кекав...но пък с него много добри игри съм правил.
                            Битките- новите азиатски карти са прекрасни за пресъздаване на корейската война от една страна зергове с Т-34-85, Су-76, Ис-2, от другата - Е8, Чафита, Центурион, М-26...като отборит еможе да са с различна бройка, или даже да е мини кампанийка. първи етап белите хора само с чафита и Е8, и по-малко, после с малко М-26 от първите докарани от япония, трети етап + центуриони, накрая се смятат точки за цялата кампания.

                            Comment


                              #15
                              Гога, това ще е скъпо удоволствие, няма две мнения по въпроса.
                              Не е въпрос само на махане на модулите, но и на докарване на танковете в историческа конфигурация. Примерно за моята Пантера това значи нов купол, ново оръдие и нов двигател. При Тигъра е само ново оръдие и двигател. И прочие, и прочие.
                              Аз съм наясно с това и все още съм навит.

                              Личното ми предложение е в началото да спретнем нещо елементарно. Примерно 15 Pz IV срещу 15 Т-34-76 (или колкото се съберем).
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment

                              Working...
                              X