Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Структура на Българската кавалерия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Структура на Българската кавалерия

    Колеги, интересувам се каква е била структурата и състава (общ числен и команден) на формированията от нашата конница от след освобождението и до прекратяване на нейното съществуване като род войска. Примерно колко ескадрона е имало в конния полк, колко взвода в ескадрона по колко конници и командири и т.н. в различните периди от историята й.

    #2
    Тъкмо реших, че някой е написал тема по въпроса и се зарадвах, а то... Ще те порицаят за такъв род теми, да знаеш. И с право.
    Луд на шарено се радва - цивилен блог

    Comment


      #3
      И аз се интересувам - особено, ако някой седне и ми го напише, та да ми спести труда да търся, да се ровя, да сравнявам и т.н.
      В развитите държави разбира се, а даже и при съседите ни, подобни базови неща отдавна са написани като фактология в съответните книги, но при нас не е модерно да се занимаваме с факти, а да леем дитирамби по измислената ни национална митология.
      Иначе прикачам едно файлче, което навремето свалих от колегите от форума на Традиция, но вече не помня, кой го беше качил и къде, така че поднасям извинения към него предварително, че не мога да го посоча поименно.
      Виж:
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        #4
        Благодаря, това наистина е интересно, ама от беглото преглеждане не откривам точно такива данни за които питам, но ще почета по-задълбочено

        Comment


          #5
          bisko написа Виж мнение
          Благодаря, това наистина е интересно, ама от беглото преглеждане не откривам точно такива данни за които питам, но ще почета по-задълбочено
          Виж 4 стр., 4 абзац.
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment

          Working...
          X