Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кланови войни

    Епик WoT академия

    ЕПИК с удоволствие представя новия си проект - Епик WoT академия!

    Най-успешният български клан в Clan Wars - EPIC - набира играчи за 40 дневен тренировъчен курс за Клановите войни.

    Курсът ще се проведе в под-клана EPICS и ще се води от полеви командири и опитни играчи от EPIC.

    Какво искаме да направим?
    Да покажем нашата гледна точка върху отборната част от играта на широк кръг играчи и да привлечем или увеличим интереса им към нея.

    Как смятаме да го направим?
    Да съберем група от 20-25 човека, които да бъдат обучавани и тренирани едновременно. Тренировките ще стават с участие на групата в ландинг турнири, роти и тренировъчни боеве за отработване на стандартни маневри и прийоми.

    Аз съм много добър на рандъмите, за какво ми е това?
    Отборната игра е много различна от рандъм игрите. Отборната битка се печели с координация, сработен отбор и тактика. Нито едно от тези неща не може да бъде постигнато в рандъм битки. Да владеете добре танка е предимство, но далеч не е достатъчно за да бъдете добър, полезен и успешен участник в отбор, участващ активно в Кланови войни. Този курс е за играчи, желаещи да добият или подобрят тези свои умения. Този курс НЕ е за играчи, които възнамеряват да играят само случайни битки - ние няма да ви научим да стреляте по-добре!

    Аз не съм "звезда", но имам желание да играя в отбор, ще ме вземете ли?
    Практиката ни е показала, че дори средни по статистика играчи в рандъм битки могат да бъдат добри и дори много добри играчи в отборни кланови битки стига да са мотивирани и тренирани да играят отборно! EPIC никога не е бил в първата 20-а на класациите по усреднен за клана рейтинг на статистическа ефективност на играчите. Въпреки това и противно на логиката, която това подсказва, EPIC в момента е на второ място в абсолютната класация по брой победи в кланови битки на целия европейски клъстер.

    Какъв ще бъде моя ангажимент и колко време трябва да отделя?
    Всяка вечер по време на курса ще се провеждат различни занятия и ще се участва в лендинг турнири. Тези занятия ще бъдат във времевата рамка от 19:30 до 22:30 и ще включват 1 тренировка, разбор и 3 до 6 битки. Не се изисква задължително присъствие всеки ден или през цялото време на тренировките. Все пак, колкото повече време и желание имате и можете да отделите - толкова по-голяма ще бъде за вас ползата от този курс.

    Какъв ще бъде резултата след тези 40 дни за мен?
    Ще знаете и умеете да изпълнявате основни прийоми и маневри в отборния бой. Ще имате добри познания върху основните тактики за водене на бой при кланови войни. Ще се научите да разчитате отделни тактически ситуации и да преценявате изхода от тях при бой в група, а не поединично. Ще почувствате удовлетворението и задоволството от това да бъдеш дейна част от печеливш отбор.

    А след тези 40 дни?
    EPIC организира този курс за да привлече нови играчи в състава си. След тези 40 дни ще получите възможност да преминете заедно с целия отбор, с който сте тренирали, в EPIC и да вземете участие в битки срещу и заедно с най-силните кланове участващи в Кланови войни. Ако изберете да не бъдете част от EPIC ще можете да приложите получените умения във ваш собствен клан или отбор.

    Защо EPIC?
    Защото играем успешно кланови войни от ден първи. Защото сме един от най-силните и уважаваните европейски кланове. Защото сме основна част от най-силния алианс в момента - The Greys. Защото имаме много добра организация и ядро от опитни командири и играчи. Защото винаги сме на фронтовата линия.

    Ако сме привлекли вашия интерес или имате нужда от допълнителна информация - свържете се с Coruin или TimeBanditBG за кратко интервю. Можете да направите това в играта или в нашия Teamspeak 3 сървър- fireto.net.

    За да можете да вземете участие в този курс е необходимо да имате поне един Танк 10 тиър или артилерия 8 тиър.

    #2
    Рекламката на Епиците е толкова сладка та се страхувам докато чета да не хвана захарна болест.Направо ме досърбява да се запиша.Силни имена,големи постижения при това лесни за проверка, с един бърз поглед на статистиката.
    Само дето кой знае защо ми звучи малко отчаяно.Между сладкия текст прозира нещо като : - отново останахме без хора.Вече няма от кой клан да си взимаме ентусиасти,щото и в съпортните се разбягаха.Занижения критерий от само 1 десетка и нито дума за коефициент ефективност,направо крещи от отчаяние.Силните БГ играчи учудващо защо предпочитат по-малко успешни,не-български кланове,или играят необвързани.За няколко дни от как тече рекламата из различни форуми,едва 20-тина души са проявили вял интерес.При това от кланове на ръба на разпадането.Като сметна потенцила там,това дава едва около 10% от наличния състав.
    Та се питам,защо това несъответствие,между наистина страхотната реклама и реалиите? Какво ще стане с тези действително добри командири,когато не успеят да съберат нужния сетъп,да си покрият амбициите? А как ще погледнат алианс партньорите им на това,усещайки подобна слабост?
    Българин съм и перспективата не ме радва.
    Та момчета,девойки и тези по средата,издигам своя глас в подкрепа на идеята.Записвайте се и колкото и да ви унижават и тъпчат търпете,защото перспективата е неприятна.Отива си едно от големите имена в историята на сървъра.Нека ги реанимираме,колкото е възможно по-дълго.С тях си отива и голяма част от историята на българския успех.Нека не го допуснем.
    Last edited by bigbeer; 08-01-2013, 22:45.

    Comment


      #3
      Командирите в EPIC не еднократно са казвали, че за тях rating-а не е от голямо значение, понеже той показва игра в random битки, а клановата няма почти нищо свързано с нея. Аз бих поспорил, че може да не е голямо, но все пак има значение.

      edit: Аз съм в EPIC.
      War, war never changes..

      Comment


        #4
        Всяка вечер по време на курса ще се провеждат различни занятия и ще се участва в лендинг турнири.
        Това не означава ли, че желаещите да тренират ще бъдат включени в "тренировъчен" клан, т.е. ще трябва да напуснат текущия, ако имат такъв?
        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

        Comment


          #5
          StrEagle написа Виж мнение
          Командирите в EPIC не еднократно са казвали, че за тях rating-а не е от голямо значение, понеже той показва игра в random битки, а клановата няма почти нищо свързано с нея. Аз бих поспорил, че може да не е голямо, но все пак има значение.

          edit: Аз съм в EPIC.
          Koгато човек приеме един ангажимент сериозно,то всичко има значение,повече или по-малко.За съжаление командирите ви действат на принципа,че когато няма риба и рака е риба.Такива взети "на кило" бройки развалят здраво добрия имидж на тима,точно в рандъм битките.Ако не измрат в първите минути на боя (което често им се случва),те демонстрират неоправдана арогантност и не особено коректно към съотборниците си поведение.От друга страна,добре играещите "ветерани" на Епик,традиционно и ненатрапчиво изнасят играта на своя тим почти във всяка битка,в която съм ги засичал.Контраста е твърде рязък и прави впечатление.
          Last edited by bigbeer; 09-01-2013, 14:09.

          Comment


            #6
            Предварително се извинявам на модератори,админи и т.н. тук в този форум за това което ще напиша в случай,че наруша някое от правилата.
            Аз съм командир от ЕПИК и предвид написаното от субекта по-горе мисля,че дължа някакво обяснение на хората четящи тук.
            Ще карам подред:
            Ядрото на ЕПИК е от 30 играчи от създаването на клана до сега(текучество там няма,някои спират с играта за известно време и след месеци пак се появяват)и всички сме хора които се познаваме лично и играта ни е сближила.Разбираемо това прави точно един отбор всяка вечер за битките.Хората от така наречения втори отбор никога не са били дискриминирани или нещо подобно при битки-в по-маловажни битки винаги се вземат от тях 2-3 за обиграване с първи отбор и при забелязване на прогрес-логично намират място в първия отбор на клана.И за да не съм голословен-gurza,yavor_pl,kido_bg,lula3d,Marabunqk,MmM_AD,Mot her_Board,polipantev,psyclonaeon,tramzi,Venom_25,V etren,WindWaker,zloto,YogiBearSOF(извинявам се на момчетата ако съм пропуснал някой)са играчи израснали точно по този начин и лично за мен вече достойно представящи се в първи отбор.
            Много по-рядко явление е да приемем в клана готов и завършен играч-това си е като подарък на съдбата и е по-скоро изключение(преди 3-4 месеца беше последния такъв случай,но такива играчи са винаги тясно специализирани-играе с един танк или арти да речем и е малко трудно да се впише във всяка тактика предвид броя кланови на вечер които водим)
            Толкоз относно това дали имаме или нямаме играчи.
            Относно това дали командирите умират като ливади в началото на битката и тя се изнася от група ,,стари кучета''-това което този индивид и всички групирани около него не можаха да проумеят -клановата битка е коренно различна материя,място за индивидуалисти там няма ,победата е възможна единственно и само с добре координирани действия и правилна тактика.
            И все пак:
            fidelisBG*(12:46:07 PM)*Victory! Battle: Sand River Thursday, June 07, 2012 12:37:36 PM Vehicle: IS-7 Experience received: 2,383 Credits received: 102,195
            (намери ми човек във вашия клан с резултат който мъничко ама съвсем мъничко се доближава до това с ТОЗИ танк,медалите умишлено не ги публикувам )
            И в този ред на мисли-командир в ЕПИК не се става с назначение-или те избират хората или просто не си такъв. Определено без Coruin и spiji този клан няма да е това което е.
            Относно академията-в никакъв случай не е опит да привличаме/набираме нови играчи за клана.Тук гледищата са две:
            Двамата други лидери смятат,че е добре българите в тази игра които играят сериозно и са стойностни като играчи да са в един клан-така като фактор диктуващ условията на глобалната карта ще сме доминиращи.Поради тази причина и смятат ,че е нужно да са в един клан.Моето мнение:
            Няма как да стане именно поради психологията ни -никой не иска да е индинанец,всеки се изживява като вожд(пишещия по-горе индивид е ярък пример за това)Играя близо 2 години и досега сме били в алианс с какви ли не-сърби,чехи,поляци,латвийци-май само с марсианци не,но никога с българи.Готови сме да помагаме на всички,но май и това няма как да стане-всяка помощ се приема с едно наум(мисля причините ги казах)
            Към feersum-не не означава-ако имаш желанието да тренираш и учиш-никой не те кара да сменяш клана,още повече,че според мен вие сте чудесна инициатива и би било добре да си останете заедно-показахте през последните 6 месеца отличен прогрес.
            Към всички останали:
            Възможноста да се учи от Coruin аз лично в тази игра бих определил като мана небесна-за мен лично това е изключителен индивидуалист и определено най-добрия тактик на сървара(не ме е срам да го кажа-израснал съм като играч много благодарение на него)
            И накрая-всички ние се правим на благородни пишейки по форумите и желаем лицемерно успехи на тези с които се плюем-аре нема нужда.Ще си кажа нещата с истинските им имена:
            Играчите титулуващи себе си BG_AD са приблизително 70-80% екс ЕПИКС.Всички до един от тях са посредственни що се касае до отборна игра и няма изгледи някога да надраснат себе си камо ли да се доближат до класата на ЕПИК.Мисля,че те това прекрасно го разбирати сами.В кланови това което видях от тях като тактика е или някакво бледо копие на тактика на ЕПИК ,или пълни безумия като битката на Руинберг например.И ако те ландват от време на време и се позадържат на картата(до колкото алианса им успява да ги опази) е пак косвено благодарение на ЕПИК.Но път за развитие от тук нататък пред тях няма.За разлика от момчетата от Брейв пред които е бъдещето-те могат от тук нататък само да израстват.Няма нужда да казвам,че няма и шанс да заиграят в силен клан като ЕПИК-в целия им клан има цифром и словом двама играчи които имат някакви заложби за това и те не са от ренегатите от ЕПИКС.(Изполузвам случая да се извиния на mpmp-като играч може да не е от най-добрите,но Марто е пич)
            И накрая като заключение: ,,силни'' играчи извън ЕПИК ,драги мой,няма.И в ЕПИК няма.Индивидуалистите в кланова нямат място ако искате отбора ви да мачка.Точно това и ще ви научи тази академия която организираме.Хубаво като инициатива,според мен-празна работа,отчитайки БГ психологията,но и двама трима да проумеят същността-все е от полза за БГ общноста в играта.
            Last edited by fidelis; 09-01-2013, 18:28.

            Comment


              #7
              fidelis написа Виж мнение
              Епик WoT академия

              ЕПИК с удоволствие представя новия си проект - Епик WoT академия!

              Най-успешният български клан в Clan Wars - EPIC - набира играчи за 40 дневен тренировъчен курс за Клановите войни.
              Това еднократна инициатива ли е или на всеки 40 дни се каните да организирате подобно?

              Comment


                #8
                fidelis написа Виж мнение
                ***
                Не дължиш никакво обяснение. Това не е тема за Епик, нито за критики към клана, нито за хвалби на кой какъв му е рейтинга, нито за съпоставяне на кланове. Тук просто изявяваме наши мнения.
                War, war never changes..

                Comment


                  #9
                  Последните 7 - 8 мнения нито са за тази тема, нито за този форум!
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #10
                    Хайде и тук се стигна до личните кавги... А на пръв поглед всичко изглеждаше толкова благородно в началото. Наистина се замислях сериозно дали да не се включа, за да видя каква е разликата в стила на игра. Но някои изпуснати по-горе изречения ме убедиха че едни слухове, които слушах преди време, но не им вярвах, са истина.
                    Хората от така наречения втори отбор никога не са били дискриминирани или нещо подобно при битки-в по-маловажни битки винаги се вземат от тях 2-3 за обиграване с първи отбор и при забелязване на прогрес-логично намират място в първия отбор на клана.
                    Значи признаваш че наистина има първи отбор, с привилегии и всички останали от които само 2-3 евентуално понякога влизат в маловажни битки? Останалите какво са донори на акаунти, когато на привилегированите са им заключени танковете ли? Ето на тази част от слуховете въобще не им вярвах, честно ти казвам. А какво се оказа? Е не благодаря, ако това е цената за високите постижения на клана, не я смятам за нормална. В клана в който съм, всеки активен играч влиза на кланови. Вярно няма как да се получат толкова добре обиграни отбори и за това губим понякога. Но това при всички случаи е по-добре от 20 човека твърдо ядро и евентуално минимален шанс някой от останалите 70-80 да има минимален шанс да влезе в някоя маловажна битка...

                    Няма нужда да казвам,че няма и шанс да заиграят в силен клан като ЕПИК-в целия им клан има цифром и словом двама играчи които имат някакви заложби за това и те не са от ренегатите от ЕПИКС.
                    И как очакваш сега някой от БГ_АД с ентусиазъм да ви уважи идеята? Дори и да е от тези, които нямат багажа от старите отношения епик-епикс, които там са мнозинство...

                    Comment


                      #11
                      Колеги, много ви моля - междуклановите и междуличностни търкания - не тук.
                      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                      Comment


                        #12
                        Angelmr написа Виж мнение
                        Значи признаваш че наистина има първи отбор, с привилегии и всички останали от които само 2-3 евентуално понякога влизат в маловажни битки? Останалите какво са донори на акаунти, когато на привилегированите са им заключени танковете ли? Ето на тази част от слуховете въобще не им вярвах, честно ти казвам. А какво се оказа? Е не благодаря, ако това е цената за високите постижения на клана, не я смятам за нормална.
                        Ъъ, не разбирам какъв е проблема, това е съвсем нормална кланова практика. Разбира се, че за най-важните битки трябва да се избират най-добрите играчи (алфа отбор). Това е... common sense просто, не знам ти какво очакваш???


                        Иначе съм съгласен, че играч добър соло не е задължително добър в кланови, аз съм добър пример. Да имам някаква строго ограничена задача всеки път, бързо ми омръзна.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          Imperial написа Виж мнение
                          Ъъ, не разбирам какъв е проблема, това е съвсем нормална кланова практика. Разбира се, че за най-важните битки трябва да се избират най-добрите играчи (алфа отбор). Това е... common sense просто, не знам ти какво очакваш???


                          Иначе съм съгласен, че играч добър соло не е задължително добър в кланови, аз съм добър пример. Да имам някаква строго ограничена задача всеки път, бързо ми омръзна.

                          В един клан в който отборната игра е поставена на първо място, не индивидуалните качества на играчите ще определят кой да победи и кой не. Определящи ще са действията на командира. Според мен над 70% от победата на клановата битка се определя от качествата на командира.
                          А какво аз очаквам? Ами определено не бих искал да съм в клан в който от 100 човека реално 20-30 участват редовно в битки, а останалите са само донори на акаунти, когато на алфа отбора им заключат важните танкове. Да не говорим че не е хубаво да имам толкова голямо разделение в един клан. Ако си в клан участващ на кланови, трябва да имаш реална възможност да участваш в битки. А не от 70, двама или трима да участват в маловажните битки. Обратното въздейства зле на морала.

                          Comment


                            #14
                            Ама съм и аз един субект ,индивид,вожд и още ред хубавини ....




                            П.П. Предлагам всичко от пост #3081 надолу да се премести в нова тема със заглавие примерно : "Реклами,мерене на пишки и лични нападки." или нещо подобно.

                            Подобна тема има своя потенциал да доставя забавление на субектите пристрастени към подобен вид такова .
                            Last edited by bigbeer; 09-01-2013, 18:47.

                            Comment


                              #15
                              Аз имах съвсем смислено питане което потна заради вашето мерене.
                              Иначе на мен кланът не ми е интересен поради споменатите от импереца причини, но току виж човек научил нещо интересно което да е приложимо в рандъм битка с платун. Имам аз двама служители които играят и с които правим взводове.

                              Comment

                              Working...
                              X