Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ESL турнирите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ESL турнирите

    Пускам тема за ESL турнирите тъй като от миналата събота има турнири само за България.

    Първият турнир беше 3vs3 а днес се проведе 7vs7.

    Наградният фонд е злато като отборите попаднали в топ 8 със сигурност взимат някаква награда.

    В първите два турнира преобладаваха отбори съставени от играчи на EPIC, но се включват и други кланове.
    Днес броят записани отбори беше 22.

    Останах с приятни впечатления от днешния турнир и от всички отбори с които имахме допир, а и се получиха интересни битки.

    П.С. С fidelis се засякохме днес и за него съм сигурен, че посещава форума, но се обръщам към всички участници в днешния турнир

    Искам да благодаря за спортсменското поведение, което демонстрираха всички отбори !
    Особено на отборите на EPIC
    Въпреки неточност от наша страна отбора на Raste реши да се бие и призна загубата!
    Ние се постарахме да отвърнем със същото на мача за трето място като ви изчакахме.За съжеление след цял ден игра нервите бяха обтегнати и имаше дразги между отделни играчи.Сигурен съм, че и двамата съжаляват и се надявам и в бъдещите турнири да продължим с добрия тон и спортсменското поведение.
    Играчите от BRAVE също се държаха много приятелски!

    Въпреки леките неточности, които ги имаше при всички отбори никой не подаваше контестации и резултата бе решен в битка!

    Ultramarine_BG[BGPZB]
    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

    #2
    Я,верно с вас ли играхме за третото място?Поздравления-добра игра беше.

    Comment


      #3
      Излезе турнира за идната Събота



      П.С За участието на 3vs3 е нужен допълнителен мод обаче!
      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

      Comment


        #4
        Има ли транслации, за да можем да гледаме и ние?
        У Штирлица было два танка он на них катался по очереди.
        Очередь возмущалась, но не расходилась.

        Comment


          #5
          Миналата седмица финала който беше в неделя се предаваше на живо по една интернет телевизия.Вероятно и сега ще е така.
          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

          Comment


            #6
            Само едно не мога да разбера , защо има отбори с които като играем всичко е наред и отношението е в духа на феърплея , но винаги има и отбори които просто си се заяждат , ако това е някаква тактика за изнервяне , да споделя че не се получава , така че малко по нормално да го дават , все пак е игра (да борим се за злато или опит , или и двете , но пак си е игра)
            Този, който не е готов да отдаде живота си , той не е достоен да го притежава.

            Comment


              #7
              Ако може споделете какви танкове се използват в тези турнири?

              Comment


                #8
                Зависи от много неща, но да кажем че АМХ 50 100 е почти задължителен. Т32 също е много популярен.Играе се максимум тиер 8, като формата е 3х3 или 7х7, като при 7х7 има ограничен брой точки и не могат да се вкарат 7 8-ци.Най-популярната тактика е с пет 8-ци и две единички (обикновено Т1), но има и други възможни вариации.
                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                Comment


                  #9
                  ESL WoT турнири

                  Тази тема е за турнирите по WoT организирани от ЕSL. Тези турнири са различни от турнирите организирани пряко от WG и имат за основна цел практикуването на WoT като електронен спорт.

                  ЕSL е продукт на немската фирма Turtle Entertaiment. ЕSL е вече трета година основен партньор на Wargaming в организирането на турнири върху World of Tanks. Wargaming спонсорира тези турнири, като осигурява награден фонд във вид на виртуално злато за турнирите и награден фонд във валута за някои от тях (за българските наградния фонд е виртуално злато).

                  В България турнири се организират от Януари 2013. Адресът на българската секция на ESL WoT е този:

                  http://www.esl.eu/bg/wot/

                  На този адрес можете да намерите информация за ежеседмичните турнири и правилата, по които те се играят.

                  Master League Admin съм аз, Raste, търсeте ме по всякакви въпроси и идеи свързани с лигата и изобщо развитието на WoT като електронен спорт в ESL.

                  В тази тема ще публикувам новини и съобщения свързани с ESL WoT България и турнирите и събитията организирани от ESL засягащи България.
                  Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                  Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                  ESL BG WoT Master League Admin

                  Comment


                    #10
                    Към днешна дата 25.04.2013 г. в българската лига се играят два вида турнири:

                    1. 3х3, 8 тиър танкове, забранени са разрушители и артилерии, разрешен е само по един танк с барабан
                    2. 7х7, 8 тиър танкове

                    Турнирите се играят върху набор от предварително определени карти и са във формат на директна елиминация. Изиграват се в рамките на един следобед, като в момента началото на турнирите е в Събота от 17:00 часа. Лигата е отворена само за българи и български отбори (можете да играете от чужбина спокойно, но трябва да сте българи).

                    Повече информация относно начините на регистрация за участие, правилата на турнирите и планираните за седмицата турнири можете да намерите тук:

                    http://www.esl.eu/bg/wot/

                    Към този момент всяка седмица Wargaming осигурява награден фонд от 100 000 виртуално злато за турнирите, които се разпределят между участниците по обявена схема, в зависимост от класирането.
                    Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                    Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                    ESL BG WoT Master League Admin

                    Comment


                      #11
                      Обърнете внимание на тази новина:

                      http://www.esl.eu/bg/wot/7on7/news/220055/

                      Уважаеми танкисти и танкистки,
                      от Май в европейската част на ESL ще настъпят известни промени в структурата на турнирите с формат 3х3 с цел засилване на състезателния елемент в тях, в духа на електронните спортове. Тъй като смятаме, че тези промени наистина ще имат положителен ефект върху турнирите, ще ги въведем и в българската секция на ESL.

                      Промените в правилата влизат от следващия турнир 3х3 - на 04.05.2013 г. и са следните:

                      1. Промяна в набора от карти, на които се играе. Отменят се бойните зони. Тренировъчните стаи вече ще бъдат създавани в Encounter режим на бой и битките ще бъдат печелени при две условия - превземане на базата и/или избиване на всички танкове на противника.
                      2. Карти в Encounter режим на бой: Ensk, Himmelsdorf, Ruinberg and Siegfried Line

                      Причината за тази промяна е честата дискусия между играчите относно това дали даден танк е настъпил или прекрачил границата на зоната по време на битка или не. Отборите вече няма да могат да кампят, тъй като зоната за захват трябва да бъде защитавана.

                      Следните правила ще бъдат променени/въведени:

                      1. При два последователни равни резултата и двата тима отпадат от турнира
                      2. От четвъртфинал нагоре това правило не важи - мачът се преиграва до излъчване на победител.
                      3. Разрешени за игра са всички танкове с изключение на артилерия и разрушители
                      4. Разрешен е само един танк с барабан в отбор

                      3on3 пример
                      Ограничение по тиър: макс. 8 тиър
                      Забранени за ползване танкове: Артилерия и разрушители
                      Разрешени танкове: Леки, Средни и Тежки танкове
                      Разрешен е само един от следните танкове в отбор: AMX 13 90, T69, AMX 50 100
                      Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                      Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                      ESL BG WoT Master League Admin

                      Comment


                        #12
                        Аз приветствам новите промени.Особено частта с насрещната битка - стана масова практика на 3/3 на Химелсдорф да се кампи до край в ъгъла.


                        Raste имам въпрос към теб, тъй като много често се повдига въпроса за това как се редят отборите на турнира - аз лично претенции нямам, но постоянно слушам оплаквания и мисля ще е добре да се внесе малко яснота.

                        На какъв принцип става първоначалното подреждане?
                        Изцяло автоматично ли става на база генериране на случайни числа?
                        Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                        Comment


                          #13
                          a dali ima вероятност да се появят подобни турнири и з апо-ниски тиъри? за мен Т8 ми е един от любимите, но има хубави и забавни машини и в другите четни нива (странно но нечетните , особенно 7-мо, хич не ми допадат).

                          Comment


                            #14
                            Ultramarine написа Виж мнение
                            Аз приветствам новите промени.Особено частта с насрещната битка - стана масова практика на 3/3 на Химелсдорф да се кампи до край в ъгъла.


                            Raste имам въпрос към теб, тъй като много често се повдига въпроса за това как се редят отборите на турнира - аз лично претенции нямам, но постоянно слушам оплаквания и мисля ще е добре да се внесе малко яснота.

                            На какъв принцип става първоначалното подреждане?
                            Изцяло автоматично ли става на база генериране на случайни числа?
                            Автоматично. Ако погледнеш бракета ще видиш долу едни малки номерца, от 1 до размерността на купата (примерно 32).

                            След като се запишат и потвърдят отборите се пуска един генератор на случайни числа, който задава номер на всеки отбор, този номер е от 1 до n, където n ти е броя на отборите.

                            След което, системата ги слага в бракета, като номера на отбора съвпада с номера на бракета.

                            Има възможност системата да раздава номера на отборите на базата на класирането от последните турнири, което се поддържа като статистика в нея, като така се дава възможност силните отбори да не се срещнат още в първи кръг (както е в тениса, например), но не я ползваме, защото доста играчи скочиха, че така шансовете на по-слабите отбори ще намалеят. Та се отказахме да ползваме тази опция.
                            Last edited by Raste; 27-04-2013, 10:30.
                            Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                            Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                            ESL BG WoT Master League Admin

                            Comment


                              #15
                              Седмицата в която се играе 3х3 е предвидена за т. нар. фън купи. Тоест купи във формати различни от тези които се използват за еСпорт - той в момента на практика е един само 7х7.

                              Принципно е възможно да има и инцидентни турнирчета с малки танкове. Кога обаче, не мога да кажа засега.

                              Иначе от следващата седмица планирам да пуснем Четвъртъчен турнир 1х1 с 8 тиър тежки танкове - фънкупа, която ще се играе всеки Четвъртък в седмицата, в която се играе 3х3. Така всеки които си мисли, че си владее танка, може да излезе да се пробва и да получи едно прилично количество голд ако се класира добре.
                              Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                              Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                              ESL BG WoT Master League Admin

                              Comment

                              Working...
                              X