Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слаби точки на тежките, средните танкове и танковите дестроери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Слаби точки на тежките, средните танкове и танковите дестроери

    Както си играя в ниските тиъри на играта с лек танк/танков дестроер и срещу мен изскача някой тежък или среден танк, с един - два тиъра по-висок и си пъпли спокойно към мен.
    Каква е тактиката за спиране и поразяване, кои са най удачните слаби точки по които да стреляме, какви снаряди да използваме?
    Нека разиграем някои положения на танка когато е застанал с челна/странична проекция или под малък ъгъл, имаме видимост само към купула му, зад укитие сме или са ни счупили веригата и можем да си пуцаме където искаме докато ни отстрелят.
    Питането е към по-напредналите играчи, а пускам нова тема защото никъде във форума не видях нещо систематизирано, а само "Ей тоя го стрелнах в едната верига, след това в другата, след това му счупих оръдието и накрая таковах жената на пълнача".

    #2
    Това което питаш е строго индивидуално за всяка машина, и общото е много малко, да кажем вериги и "стандартните" слаби места като амбразури за картечници и командирски куполки.

    Comment


      #3
      Уязвимите точки на танковете в играта са специфични за всеки модел, но има и такива, които почти всяка машина има като слабо място. Такива "масови" слаби места са челният долен бронелист, командирската или картечна куличка отгоре на купола(ако я има), картечните гнезда на челната броня на танка, предната и задната ос на веригите и т.н, може и да пропускам нещо.
      Масова и логична тактика, за да спреш налитащ враг еда му скъсаш веригите с изстрел в тях. Скъсване на верига, особено за танк-дестройър е фатално, защото той има ограничен ъгъл за хоризонтално въртене на оръдието си.
      "Персоналните" слаби и уязвими зони за всеки отделен модел танк с опита и времето се запомнят, но аз например все още ползвам едни нубски скинове. За най-разпространените видове танкове, тези скинове очертават и са защриховани всички уязвими места, като цвета им подсказва коя система на танка би била увредена при сполучлив изстрел. С тази щриховка се губи част от реалистичният чар на играта, но можеш далеч по-бързо и адекватно да се ориентираш къде да стреляш в напрегната ситуация.
      Last edited by BacillusBulgaricus; 18-01-2013, 10:05.
      http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

      Comment


        #4
        Кое ниво танкове играеш за да може да се ориентираме какви са ти противниците, иначе уязвимостите на машините тук: http://www.wotdb.ru/ ляв бутон върху желаната машина и отдолу уязвимости.

        Comment


          #5
          Нека задам въпроса така при челна проекция на противниковия танк, къде да отправя изстрелите?
          1. Водещо колело на веригите? - на няколко пъти пробвам да скъсам веригата в челна проекция на ТТ с АР боеприпас и не става (може би не улучвам точно, или трябва да използвам НЕ боеприпас)
          2. Командирската купулка, амбразурите?
          3. На няколко места чета за заклинване на купула със стрелба в основата на купула?
          4. Повреда на оръдието- повечето оръдия имат маска. Има ли смисъл да се прицелвам директно в него?
          Когато ТТ/ТD напълно видим във странична, задна проекция, кои точки да търся? Къде първия удар ще е най- ефективен?

          Comment


            #6
            Кое ниво танкове играеш за да може да се ориентираме какви са ти противниците, иначе уязвимостите на машините тук: http://www.wotdb.ru/ ляв бутон върху желаната машина и отдолу уязвимости.

            Благодаря за линка. Ще го разгледам.
            Играя ниските тиъри 4/5 с леки танкове и ТD засега, често ме пуска с тиър 6-7 при налично 50мм или 75мм гаубично оръдие, доста често се оказвам в ситуация да съм близко до противника и да му пусна един или два снаряда отзад или отстрани преди да може да се обърне към мен или в някой проход да се изпуйчи челно срещу мен, когато съм зад укритие.

            Comment


              #7
              vvasman написа Виж мнение
              Нека задам въпроса така при челна проекция на противниковия танк, къде да отправя изстрелите?
              1. Водещо колело на веригите? - на няколко пъти пробвам да скъсам веригата в челна проекция на ТТ с АР боеприпас и не става (може би не улучвам точно, или трябва да използвам НЕ боеприпас)
              2. Командирската купулка, амбразурите?
              3. На няколко места чета за заклинване на купула със стрелба в основата на купула?
              4. Повреда на оръдието- повечето оръдия имат маска. Има ли смисъл да се прицелвам директно в него?
              Когато ТТ/ТD напълно видим във странична, задна проекция, кои точки да търся? Къде първия удар ще е най- ефективен?
              1. Понякога трябва повече от едно попадение, за да скъсаш веригата, особено ако противникът е по-висок тиър от теб. Аз за късане на вериги ползвам ББ снаряди.
              2. Амбразура - има шанс да убиеш шофьора. Ако стане - печелиш преимущество в мобилност.
              3. Това никога не съм успявал да го постигна.
              4. Понякога става - трябва да уцелиш основата на оръдието.

              При странична проекция - стреляй в задната половина, почти винаги ще уцелиш нещо важно. Я боеукладката, я горивото, я двигателят.
              Чиста задна проекция - или директно в корпуса за да счупиш двигателя, или в куполата - почти винаги можеш да убиеш командира или мерача/пълнача заради по-тънката броня отзад на купола.

              Както Бацилий каза - повечето машини имат универсални слаби места, възползвай се максимално.

              Ако противникът е зад укритие и се вижда само куполата, става тегаво.

              1. Търсиш начин да заобиколиш, или съюзната артилерия да го положи и да го накара да излезе от укритието.
              2. Снайперираш - ако оръдието ти е достатъчно точно, можеш да го целиш в командирския люк. Пробиеш ли - правиш много щета, и почти винаги уцелваш командира, което снижава бойните възможности на противника. Ако не можеш да пробиеш командирския люк с ББ снаряди, минаваш на ОФ.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                #8
                Ето това е полезен сайт по темата:
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment

                Working...
                X