Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуби БА в Сърбия, Гърция и Македония (1941-1944)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Загуби БА в Сърбия, Гърция и Македония (1941-1944)

    Здравейте на всички!

    Загуби БА в Сърбия, Гърция и Македония (1941-1944), отчет 1945 г.)

    Убити 1666
    Ранени 1418
    Изчезнали 5556
    Всички 8540

    Има ли някакви современни приблизителни оценки?

    Защо е толкова малък броят на ранените, отколкото на убитите?
    Last edited by Thorn; 13-11-2012, 18:47.

    #2
    Бием се до смърт

    Comment


      #3
      Алексей Елисеенко написа Виж мнение
      Здравейте на всички!

      Загуби БА в Сърбия, Гърция и Македония (1941-1944), отчет 1945 г.)
      А откъде са данните? Отчетът на кого е?

      Comment


        #4
        България обявява война на Германия на 08.09.1944.При изтеглянето от Македония загубите са над 5000(убити, ранени, пленени).Не намерих данни за този отчет от 1945, но той би трябвало да включва и загубите при оттеглянето.В такъв случай загубите за целия период 41-44г.комай ще са повечко.Данни от сайта на Военната академия.http://rdsc.md.government.bg/BG/Abou...toria/3_08.php

        Comment


          #5
          Документът не е подписан.Той е публикуван в документален сборник "Българско управление във Вардарска Македония".

          Comment


            #6
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              #7
              Алексей Елисеенко написа Виж мнение
              Документът не е подписан.Той е публикуван в документален сборник "Българско управление във Вардарска Македония".
              Значи за изчезналите предполагам че в преобладаващата си част не са пленници, а са немски привърженици, заминали заедно с германците при отстъплението им.

              Comment


                #8
                Алексей Елисеенко написа Виж мнение
                Документът не е подписан.Той е публикуван в документален сборник "Българско управление във Вардарска Македония".
                Алексей Елисеенко, предполагам че разполагате с книгата в хартиен вариант, ще има ли начин нещичко да се сканира и да се постне тук.Не го намирам в нета.Иначе аз изключително много се интересувам от периода 1941г.-08.09.1944г., т.е. какви са били загубите по време на самото администриране.

                Comment


                  #9
                  Тази ли е книгата?http://knigabg.com/index.php?page=book&id=28318

                  Comment


                    #10
                    феп написа Виж мнение
                    Тази ли е книгата?http://knigabg.com/index.php?page=book&id=28318
                    Да. Ще сканирате по-късно

                    Comment


                      #11
                      Спомням си дискусията. Тези цифри са въз основа на първия доклад. (Мога да пиша сложни изречения на руски?Трудно ми е на български език)

                      Comment


                        #12
                        феп написа Виж мнение
                        Алексей Елисеенко, предполагам че разполагате с книгата в хартиен вариант, ще има ли начин нещичко да се сканира и да се постне тук.Не го намирам в нета.Иначе аз изключително много се интересувам от периода 1941г.-08.09.1944г., т.е. какви са били загубите по време на самото администриране.
                        Аз не знам дали можете да публикувате в този форум сканиране.Правилата на форума го позволяват? (авторски права и др.)

                        Comment


                          #13
                          Kramer написа Виж мнение
                          Значи за изчезналите предполагам че в преобладаващата си част не са пленници, а са немски привърженици, заминали заедно с германците при отстъплението им.
                          Има ли някаква информация за българските войници в немски плен? Никога не е срещал. Мисля, че по-голямата част MIA от него все още убити и затворниците. Германците разоружили няколко части на БА в Македония.

                          Comment


                            #14
                            За авторските права може и да си прав.Пиши на руски, разбираме го.

                            Comment


                              #15
                              феп написа Виж мнение
                              За авторските права може и да си прав.Пиши на руски, разбираме го.
                              Тогава ще публикуваме текста на документа)

                              Comment

                              Working...
                              X