Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Британски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Британски танкове

    Споделете впечатления от английската линия.
    Last edited by bigbeer; 06-11-2012, 11:41.

    #2
    Прескочих със свободен опит леката линия до Crusader, малко не ми стигна да отворя Cromwell, затова реших да поиграя с Crusader-а (тиър 5), таман да свикна на британците.

    Машината е малка, лека и маневрена въшчица, с добро ускорение. Топ куполът се върти страшно бързо, топ оръдието (6 pdr Gun Mk. V (L/50)) е сравнително добро - 110 пробивност, 75 поражение, но доста неточно. Стреля само с ББ снаряди, стандартни и златни. Златните струват по 5 злато или 1000 кредита. С тях оръдието се представя по-добре - 180 пробивност.

    Като втори вариант на оръдие пробвах фугасницата - OQF 3-inch Howitzer Mk. I. С ОФ снаряд прави 175 поражение, зарежда доста бързо - 15 изстрела в минута, но е мноогоо неточно на повече от 100 метра. С кумулативен снаряд пробива 100 мм броня и прави 110 поражение.

    Бронята е между малко и несъществуваща. А предната част на купола е едно голямо слабо място. Иначе машината е малка, с много нисък профил - колегата 1951 правилно предположи, че ще се крие добре. С екипаж на 75% и без камуфлажна мрежа противникът няколко пъти изобщо не ме видя в храстите от около 50-70 метра. Много е добра за въртене на кръгчета около тежки тромави машини и помпане от упор.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      #3
      Снощи отворих Cromwell, набързо му отключих каквото трябва, екипаж 75%...

      Няма такъв кеф!
      Оръдието дупчи почти всичко до тиър 7, бърз, маневрен и нисък - като се лепна до някой тежък, не може да си наведе оръдието до мен

      Ускорява чудесно, завива чудесно, а предната броня - стига да не ме целят в купола - дефлектва много прилично заради наклона си. Скорострелност - 15 изстрела в минута с най-доброто оръдие.

      Много ми легна тая машина!

      За сега не се справя със снайперирането, но все пак екипажът е на 75%, пък и не съм слагал усилени приводи и дотиквач.
      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

      Comment


        #4
        Снощи и аз взех да ги поразцъкам покрай бонус премиума, ама нещо не мога да проумея идеята на тежката линия, сравнително точните и скорострелни плякалки с минимална щета предполагат някакъв вид снайперска игра и продължителна стрелба по вразите от разстояние на което не те виждат. Ниският view range и максималната скорост от 20км/ч на повечето обаче, никак не ти помагат да заемеш добра позиция, която обикновено е на някой хълм.
        Направих няколко доста добри игри де, с по 5-6 фрага и още толкова наплякани, но това се случва общо взето на карти на които вече си на позиция, като Провинцията и Ел Халуф. При близък бой, особено с нещо руско, нямам много шанс, дори и да не ме уцелят 1-2 пъти, нямам достатъчно силици да ги приключа навреме.
        Още съм само на Matilda де, натам може да става и по-добре, въпреки че като гледам статовете, тенденцията се запазва...
        Last edited by Deimos; 07-11-2012, 13:20.
        <<..........>>

        Comment


          #5
          Даа, значи тежките и нагоре са странно нещо.
          Средните обаче ми харесват.
          От два дена търкалям Cromwell. Вдига без проблеми 60 км/ч. По спецификация са 64, но съм ги постигал само по наклон. Надолу по баира на Ел Халъф вдигнах над 70. Завива и ускорява чудесно. И за дрифт става.
          Радиото има 550 метра връзка, но обзорът е слабичък - с втория купол са 360 метра.
          Машината има потенциал за скаут. А и оръдието е много прилично.

          Иначе и за директен бой става. Оръдието пробива доста и зарежда бързо, та отсреща се плашат.

          Колегите в един друг форум разправят, че във взводна игра Cromwell-ите са много брутални. Явно го чака порязване в следващия пач.
          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

          Comment


            #6
            Снощи с аверите от клана правихме пиянски платун с три кромуела. От десет битки - 8 победи.
            А повечето битки ММ ни хвърляше срещу танкове тиър 8. Горките ИС-3 и Lowe-та... изобщо не разбираха какво им се случваше, като ги набараме тримата някъде на тихо място

            А в битките, в които бяхме по-нагоре в таблицата... майка плаче. Тримата общо взимахме по дузина противници.

            Cromwell - 70.59% победи имам. Сложих вентилация и дотиквач, направо си такова мамата.
            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

            Comment


              #7
              Comet - учудващо добра комбинация!
              Снощи отворих втория купол, визията е страхотна - нисък и агресивен. Остава ми съвсем малко до второто оръдие, и после 100 хиляди опит до Центуриона

              Машинката е много приятна за игра. 75мм-ят Викерс е бързострелен, точен и пробивен, досега май не успявам да дупча само тиър 8 фронтално - на всичко друго ББ снарядите влизат като нож в горещо масло. Поражението е малко слабичко, но пък стреля доволно бързо
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                #8
                В последния месец нямам много време за игра и пълзенето по английското дърво върви бавно.
                Стигнах до Valentine, но нещо танка не ме очарова (за разлика от тестовия). Скоростта е прекалено, прекалено малка, а точността на топовите оръдие е кофти,особено когато трудно се сближаваш с противника. Направих 20 игри и го изоставих за сега.
                А13 Covenanter се оказа епохално лош тиър 4 скаут, но когато попадаше в тиър 4 игри правеше невероятни касапници. Даже ми е малко криво, че го продадох.
                Crusader за сега се представя прилично. Още му усвоявам стила, точността на оръдието пак ми бърка в здравето, но поне има опция да се сближавам и храня здраво.
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #9
                  Аз пък напротив А13 го харесвам, Крусейдъра ми бърка в здравето, и бавно и без броня, тих ужас....от другите Валвентин ако не е шибат в Т6 битка е хубав, Матилда винаги е хубава, Чърчила едва го трая, и бавно и калпаво, броня не съм осетил д аима, всичко си ме думка...а орудието има ужасно малка подвижност.....убер страдание....матилдата едва компенсира горката...за награда ще и купя камуфлаж

                  Comment


                    #10
                    На мен досега ми допаднаха всички британски танкове, само в матилда, матилда БП и валентин ме дразни че са бавни и често докато стигна до битката тя свършила и или оставам сам срещу 5-6 врази или наште вече пробили и рашнали към базата, а аз не мога да ги стигна и да гръмна по някого.

                    Comment


                      #11
                      Ме пък матилдата ме кефи, от 50 иняколко битки съм спретнал два топ гъна и един финландскимедал ....много приятнамашина, освен на карти с големи денивелации.

                      Но искам да споделя погнусата си от Чърчил 1, гнЪс на квадратчета, бавен е, но не ми пречи, бронята е чисто номинална - голям работа, сикнал съм...оръдието не е нищо особенно= чудо голямо, ще се целим по-добре...обаче това което прави танка тотален боклук (освен ан много равни карти) е практическата липса на вертикално насочване,,,,трябва да се заобикалят всики бабунки за да не се окаже че не си псособен да стрелнеш танк на 10 метра от тебе.....да влезне в дупка до тебе и пак няма д аможеш да го оцелиш...отвратен съм...остават ми 3 К кспи и го пращам в забвение...ако и да подозирам че този сле днего е същата песен....иначе вчера ми се падна отвратна битка с ИС-8, един черен принц го изджасках 3-4 пъти челно с топ оръдието...и нищо не му направих...а на мене всеки вражески снаряд ми късаше верига...и то все в момента в който стрелях...може да е били просто лош късмет.

                      Comment


                        #12
                        Един въпрос, обикновения чърчил много ли се рзличава от премиумния? Защото аз от премиумния съм общо взето доволен, върши ми добра работа и не съм забелязал големи проблеми с вертикалното насочване.

                        Comment


                          #13
                          огромна разлика, премиумният е прекрасен...нормалният едва го трая вече а ММ-а му е отвратен като добавка към неподвижното оръдие...за грозотата д ане говорим, тов акорпусното оръдие не е стояло кой зне колко дълго на реалният танк....
                          сега проверих, оказва се че само за топовото оръдие е такъв, за другите малко повече се трайва, явно довечера ще му сложа някое по-калпаво, а вторият Чърчил е засер с всичките ис оръдия...ще падне голямо страдание...то поне да бяха хубави оръдия а то.....

                          Comment


                            #14
                            Razглеждах и анализирах данните...май когато/ако допълзя до вторият центурион ще си ползвам 20 паундовото оръдие и при голям зор подкалибрени, от времето на тесна ми се върти спомен че хеш=овете бяха меко казано отвратни.
                            ROF от 10 в минута значи че няма нужда от рамър и ще може да е със стабилизатор и бързо целене....ако се напъна сигурно з аняколко уйкенда ще мога да го ресърчна

                            ако цената на тези снаряди наистина е само 85 пари то този танк трябва да си е твърдо на плюс...което ме подсеща за поредната излагация на рашките- всички Т9 по дефиниция са на загува освен при изключителна битка...освен руските, с Ис-8 май винаги съм на плюс...дори при доста лоши загуби когато почни нищо не съм направил, вчера при таква бях 10К на плюс, стрелях доста , почти нищо не оцелих а каквото оцелих не пробих.... и пак.

                            Comment


                              #15
                              Правил Гого сметки, правил анализ, теглил една майна на топовото оръдие и сложил 6 паундово на Чърчила, още първат битка 4 ошлякани при тов амя бяха приклещили яко и едно Су-85 успя д аме заобило и д аме трепне...ние загубихме 'щото не може с един като мене да се постигне победа (и не се фукам, има експи колкото най-добрият от победителите) все пка има 2,5 пити повече експи от вторият от нашите и 4,5 пъти повече демидж от другият чърчил в отбора...ама днеска не ми върви, преднат абитка с лендлизовксият я загубихме 15:1 и то онзи се беше самоубил..в нея битк аимах 3+ пъти повече експи от вторият и 10 пъти повее демидж....как да е днеска не ми върви на съотборници
                              Иначе с 6 паудовото оръдие Чърчила е баш като лендлизовксият, непрощаваща картечница, а подкалибрените могат всичко срещу което го пусне д адупнат...препоръчва се за игра в тази конфигурация, и оръдието е подвижно по вертикала....

                              Comment

                              Working...
                              X