Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Френски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Френски танкове

    За френските машини може да се каже много.Барабанните чудесии промениха сериозно играта преди време.

    Наскоро се сдобих с Батчат и сега съм изправен пред предизвикателството АМХ 50-100 трасиращо пътя към необходимата ми за кланови битки 50В.Моля,някой с опит,да сподели впечатления от тежките барабанни АМХ-ове,като направи аналогия с познатите ми вече леки 13-ки.

    Сериозно се замислям да поема успоредно и пътя към барабанния дестроер.Нисък,пъргав с добра далечна стрелба,мощ и потресаваща скорострелност.Доста привлекателни качества.Изглежда обещаващ.

    Единствено гаубиците са ми малко куци.Статистиките (поне на хартия) на топовата 8-мица са много близки до немската ГВ Пантерка,рулираща из тиър 6.Ако изключим въртящия се купол и лекото превъзходство в максимална скорост не виждам изразени предимства на французойката.
    Last edited by bigbeer; 30-08-2012, 13:05.

    #2
    50/100 е може би най-успешния ми танк. Страхотно ми пасна. Докато бяха 1 ниво с Лорейн предпочитах 50/100, малко по-слаба подвижност за сметка на значително по-добри характеристики на 100мм оръдие. След 7.5 не съм играл Т9 Лорейн, но 50/100 още си е звяр. Просто трябва да не се притесняваш да се криеш зад съотборниците си.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Imperial, с някои твои топли изказвания за AMX 50/100 ме надъха да си взема танка. Аз AMX M4 го имам отключен, сега остава да издрапам.
      Last edited by 1951; 31-08-2012, 02:30.
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        #4
        Няма нужда от приказки, цифрите говорят достатъчно



        С 50/120 например се представям МНОГО по-зле. За 90 игри така и не му хванах цаката. От време на време звездите се нареждат и стават добри игри, но иначе...
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Imperial написа Виж мнение
          50/100 е може би най-успешния ми танк. Страхотно ми пасна. Докато бяха 1 ниво с Лорейн предпочитах 50/100, малко по-слаба подвижност за сметка на значително по-добри характеристики на 100мм оръдие. След 7.5 не съм играл Т9 Лорейн, но 50/100 още си е звяр. Просто трябва да не се притесняваш да се криеш зад съотборниците си.
          За съжаление на Лорейна не можах да му свикна.За ок 300 битки с него,така и не изкарах дори значката "Танков АС".Много се надявам АМХ 50/100 да ми пасне повече.Само не знам колко патрона има в барабана ?

          1951 написа Виж мнение
          Imperial, с някои твои топли изказвания за AMX 50/100 ме надъха да си взема танка. Аз AMX M4 го имам отключен, сега остава да издрапам.
          АМХ М4 е последния в редицата без барабан.Като цяло не лош,но не блести с нищо.Танк,който носи малко удоволствие и просто трябва да се избута до следващия.Не е достатъчно лош за да се прескочи със свободен опит,нито достатъчно здрав,за да носи удоволствие,като тежък.За тежък е прилично подвижен,но несравним с медиумите,Като броня хич го няма.Пушката му е добра,точна и пробивна,но на големи разстояния дава забележими разсейки.Няма и добър Алфа дмж,но на средни дистанции поради добрата си скорострелност е приятна.Като цяло може да се играе,макар и с малко повишено внимание.

          Comment


            #6
            bigbeer написа Виж мнение
            За съжаление на Лорейна не можах да му свикна.За ок 300 битки с него,така и не изкарах дори значката "Танков АС".Много се надявам АМХ 50/100 да ми пасне повече.Само не знам колко патрона има в барабана ?
            И аз нямам ас с Лорейна, макар че ако го бяха въвели по-рано щях да имам. Но като цяло статистиките ми с него не са много далече от 50/100.

            И двата имат по 6 снаряда. Вероятно затова ми е толкова трудно с 50/120 - има само 4, макар и 120мм. Реално със 100мм има по-висок DPM, обаче 120мм пробива много и затова го предпочитам.

            ...

            Нямам френски танкоунищожител, обаче като играя срещу такива винаги са ми проблем. Много висока скорост на завъртане, добра броня и добри оръдия, със среднен танк ми е трудно да ги обиколя ако са концентрирани върху мен.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              AMX 50/100 - проклет за мен танк.
              Статистика ужасна.
              само днес - аз е повече от 10 поражения. Не победа.
              И това е почти винаги е така.
              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

              Comment


                #8
                мъки с AMX 40

                От няколко дни съм решил да си развия френската линия до AMX 12, AMX 13 серията. Иска ми се да се пробвам как ли ще се справям с тези наистина интересни поне от страни машинки. До AMX 40 го добутах с нормална игра за три дни без премиум и без употреба на свободен опит. Моля дайте съвет за по-лесно изгриндване на AMX 40. Тези 14 000 опит до ELC започват да ми се виждат направо мираж. Имам свободен опит, но не ми се иска да го изхарча за това - пазя си го за ходовата част и втория купол на Пантерата, която ще отключа скоро. С какви амуниции сте го играли това чудо на френското танкостроене ? С НЕ или с ББ работи по-удачно топовото му оръдие? Четох из руските форуми, но така и не ми стана ясно. Оръдието зарежда бавно, неточно е - поне сравнено с немските машини с които играя основно, маломощно, но за сметка на това не ми става понятно това "фугасница" ли е като при PZ III примерно, който е сред любимите ми машинки или пък е нормално оръдие, което с ББ да дава поносими поне резултати. Срещу машини от по-нисък тиър е ясно и относително лесно да се справи човек, но подобни битки са рядкост. Обикновено ме пуска срещу КВ, Шърмани и т.н. зверове. За Щуговете съм на два изстрела - май за повечето машини от моя или по-висок тиър съм просто бавна мишена. Опитах да кемпя и да пазя базата, но да улучиш Т 50 с подобно неточно оръдие и бавно въртящ се купол си е направо изкуство. Да не би разработчиците да са искали до бързите и остро жилещи френски леки танкове да достигат само истински дзен майстори с железни нерви и изключително спокойствие, способни на подвизи от самообладание? Много от пишещите в този форум са преминали този танк - как сте го сторили - свалям ви шапка. Ако сте открили някаква своеобразна ниша или тактика за това чудо на инженерния гений моля да я споделите с мен и да ми спестите малко от мъките - ще бъда благодарен

                Comment


                  #9
                  Движех го като подвижен бункер.В началото на битката си набелязвах място,което по мои преценки е най-незащитено,кротвах се там и чаках врага да ме налази.Въртях го винаги в челна проекция и по възможност зад гънка в терена,която да открива само купола му.Ползвах и двата типа снаряди с приличен успех на средни и близки дистанции.Като цяло проблема не му е толкова стрелбата,колкото въобще да влезе в битка,преди да е станало късно.Трудно ме килваха но финално,към края дадох малко свободен опит да си го махна от главата.

                  Comment


                    #10
                    Заобичах френските танкове покрай това чудо

                    Медал Колобанов, Снайпер, Танков Ас с AMX 40 , а и събрах опит та си го разкарах от гаража не искам и да го видя повече. ELC обаче е приказка. Отначало изпитах истински шок, но после се влюбих в него истински. Дотолкова ми допадна, че със сигурност няма да го продам, нищо че вече си отключих AMX 12. Усещането да порнеш отзад някое Lowe или ИС 3 с над 200 демидж и да ги гледаш как си въртят куполите в изненада или да се долепиш в борда на Ферди и да го дупчиш методично е направо приказно. Това малко нещо просто те подтиква да вършиш подлости и гадории. Прави ми впечатление, че не е особено масов танк а и много от водачите му измират в първата минута на битката. Истинската красота на тази машина според мен е да се покриеш в началото, да изчакаш тежките да се вкопчат в бавните си битки и да започнеш да тормозиш врага. Любимо ми стана докато някой от нашите се надстрелва на близка дистанция с друг тежък, да заобиколя врага, да се приближа и прилепя в задната му част и да му изплющя един в двигателя. Ако не се появи някой лек или среден на помощ на лошия - обречен е.

                    Comment


                      #11
                      Колеги, моля дайте акъл как по-добре да играя с Елхичката... ELC AMC де.

                      Засега съм я накичил с бинокъл и камо мрежа, след старт на играта бързам напред към някоя храсталачена позиция и от там осветявам. Като поразредеят танковете - се промушвам и търся артилерии. Обаче бързо умирам... а и тоя полу-въртящ се купол ми взима здравето.
                      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                      Comment


                        #12
                        Аз мога само да споделя своя опит и не претендирам, че съм много добър с ELC, но открих следното:

                        1. Да пробваш да светиш с нея въпреки чудесния камуфлаж е не особено ефективно защото има отвратително радио.
                        2. Унищожаването на артита е много опасно за теб самия точно поради невъртящия се купол. Оръдието е много пробиващо и с добър демидж, но имаш само един изстрел. Презареждаш почти с темпа на артилериите, но в същото време няма да можеш да унищожиш дори Хумел с един снаряд, да не говоря за по-висок тиър артита.
                        3. Машината е мнооого бърза, но твърде неманеврена - да се гониш с Т 50-2 е явна и позорна смърт за теб. Един такъв ме гътна онзи ден като просто спря рязко докато го гоних близо до нашите артита, за да ги спася и ми вкара два отзад след като аз се мъчих да го преследвам цяла минута, а той явно се забавляваше да се гаври с мен.
                        4. Не можеш да стреляш в движение - няма да улучиш нищо.

                        Елхичката обаче е ултимативната машина за гаднеене. Аз лично я играя по следния начин: В началото на битката се добирам до някой обещаващ храст и започвам да дебна. Ако светна нещо, светна, но само ако има съотборници наблизо - нашите артита едва ли биха хванали засвета заради отвратното радио. Започнат ли битките на тежките обаче идва нашето време. Благодарение на високата скорост и чудесни стойности на камуфлажа не представлява никакъв проблем да се прокраднем зад тежък вражески танк докато той се стреля с нашите и да му вкараме един в задните части. Повечето тежки танкове са твърде високи и не могат да свалят оръдието си така, че да ни улучат ако сме притиснати в задницата или борда им. Оставам притиснат там като пиявица и чакам невероятно бавното презареждане, за да стрелям втори път. Тежките ТД та на врага са любимата ми цел. Притисна ли се в борда или задната част на ИСУ152 или пък Обект той няма никакъв шанс да се отърве от мен ако на помощ не му дойдат средни или леки танкове от неговия отбор. Криенето в храстите и стрелба на далеко като мини ТД също е опция на някои от картите. Максимумът ми е 3 унищожени машини за една игра, но затова пък почти всяка битка съм поне по 10 000 - 16 000 кредита отгоре. Забавлението което носи елхичката също е чудесно. Само с нейна помощ за две седмици нередовна игра си изгриндих парички за AMX 12T и Fat Leo (последният ми взема здравето и явно няма да се разберем). Елхичката според мен е ултимативният тренажор за следващите леки танкове от френската линия. В момента в който взех AMX 12T той направо ми легна - никакъв дискомфорт не усетих, натрупания опит във вършенето на подлости с Елхичката си казва думата и сега ги върша на ново, но с барабан от шест снаряда -

                        Comment


                          #13
                          Благодаря за съветите
                          Преди два пач-а прескочих със свободен опит леките французи до 13-90 (когато още беше 7 тиър) и си го купих, но не ми допадна особено. Вярно, че го изтърпях само десетина игри, може би просто не съм му усетил стила. А за 12T - бях останал с впечатление, че не е с барабан?
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            #14
                            Сега е с барабан и реално не мога да разбера къде е разликата с AMX 13 75 - топ оръдието и на двата танка е едно и също - може би само двигателите се различават, но още не съм го развил и съответно не съм пробвал. Използвам твърде много танкове и развитието ми е бавничко, но славно. Отключил съм доста машини, но бавно трупам пари - играя без ПА, а единствената ми премиум машина Dicker Max взех по-скоро за тренажор на екипажи за немските ТД та и не мога да кажа, че носи пари. Общо взето леките френски танкове ми допаднаха и явно ще им отделя време - просто те не са чак толкова зависими от останалите играчи и предполагат донякъде индивидуална игра, а това ми носи приятни моменти с тях. Също като с "Елхичката" - усещането да се промъкнеш зад Т 34 (американския имам в предвид) да речем с лека френска "хлебарка" и да му отпориш няколко снаряда докато е зает с някой от твоите тежки е доста приятно.

                            Comment


                              #15
                              feersum написа Виж мнение
                              Французите са измислени
                              Френската линия всъщност е една от най-реалните. Почти всичките им танкове ги има в метал, даже май всичките, и са все с реалните си оръдия. Немската Е-серия например има само корпуса на Е-100 в метал, останалото е само идеи, а повечето танкове, които са базирани на реални, носят по-големи оръдия от истинските. Американските Т110ЕХ също са само идеи, Т28 Прото е пълна фантастика.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X