Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Премиум машини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Премиум машини

    Ще опитам да направя кратки ревюта на всичките прем машини, с които съм играл досега, а те май не са малко

    Pz V/IV

    Тиър 6 среден немски танк, хибрид между шаси на Пантера (Pz V) и купол от Pz IV.

    Това е първият прем танк, с който изобщо съм играл, беше включен в средния preorder пакет.

    Предимства:
    Сравнително бърз (52 км/ч), с хубав обзор - 360 м базов. Наклонена предна броня, нисък профил - удобен е за криене. Много евтин ремонт и снаряди.

    Недостатъци:
    Оръдието е 7,5 cm KwK 40 L/48, т.е. тиър 5.
    Заради малкият, нисък купол, оръдието почти не може да се навежда надолу, от което танкът много страда.
    Бавно ускорение. Завоите са проблем - при висока скорост радиусът е огромен, но поне не се губи скорост.

    Надявах се да използвам машината като щурмови скаут с повече живот, но заради бавното завиване не става.
    Както всеки прем танк, ремонтите са евтини, но със слабото оръдие не се правят много щети. Изкарвам пари, като скаутвам пасивно или се възползвам от дупки в отбраната - високата скорост и голямата маса на танка дават добри възможности за таран срещу артилерии. Убивал съм hummel с таран.

    След последният пач - 0.7.9 (май? не помня вече) откакто преработиха match maker-а е една идея по-приемлив за игра. Вече рядко вижда тиър 8, срещу които е безпомощен.
    Last edited by feersum; 30-08-2012, 10:42.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    #2
    M4A2E4 - подарък за участвалите в бета-тестовете, получи го всеки с 1000 или повече битки до официалният старт на играта.

    Танкът е тиър 5 среден, модификация на М4 Шърман.

    Предимства:
    Сравнително бърз (52 км/ч), маневрен, с добро ускорение, добър обзор.
    Оръдие - 75 mm AT Gun M3 L37 - като характеристики отговаря на базовото оръдие на М4. Доста скорострелно, с прилична пробивност и точност.

    Недостатъци:
    Висок профил, слаба броня, въпреки наклона.

    Играя го като другите шърмани - бързо и маневрено, но гледам да не съм най-отпред. Танкът носи по-голям боекомплект от другите от тиъра си, което позволява много стрелба - а и самите снаряди са евтини - 56 кредита парчето (ББ и ОФ).

    Танкът ми беше основна фарм машина преди да се сдобия с Lowe и Type 59. При добра игра печеля по 35-40 хиляди чисти кредита.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      #3
      Т-127

      Тиър 3 лек руски танк

      Този танк го получих след една врътка с промо кодове от един немски сайт - а сайтът на WoT позволяваше въвеждане на до 10 кода на акаунт. Сдобиваш се с код, въвеждаш, получаваш танк, слот, малко злато и ден премиум. После продаваш танка за 100000 (или май 150000 бяха) кредита и пак същата врътка

      Последният си го оставих, играх към месец с него.
      Машинката е малка, маневрена осичка, със скорострелно оръдие - 26 изстрела в минута. Идеален е за тролене на новаци
      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

      Comment


        #4
        T14

        Тиър 5 тежък американски танк

        Този танк беше силно доминиращ в ниските тиъри заедно с КВ до преди два патча, когато го поорязаха откъм броня.

        Предимства:
        Силна броня, нисък профил, приличен обзор.

        Недостатъци:
        Тромав и бавен.

        Оръдие: 75 mm Gun M3L/37 - същото като базовото на М4 Шърман.

        Ако се падне отгоре на таблицата, танкът мачка. Стига да не се налага да се биеш срещу КВ или друг Т-14 - оръдието просто е неадекватно да ги пробие. Поне танкът носи голям БК с евтини снаряди, та не е проблем да напомпаш противника с поне десетина фугаса.

        Ако се падне в средата или долу (което се случва много рядко) е почти безполезен.
        Доходността му е сравнима с тези на M4A2E4. Пълен ремонт струва средно около 2000 кредита.
        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

        Comment


          #5
          Lowe

          Тиър 8 тежък немски танк

          Това ми е първата "сериозна" фарм машина.
          За първите няма и 20 битки с него изкарах чисти милион кредита, което ми спести седмица циклене с малките машини.

          Предимства:
          Здрава броня, здрав заоблен купол. По спецификация и двете са по-леко бронирани от КТ, но като че ли дават повече рикошети. Отличен обзор за такъв танк - 402 м.
          Оръдие: 10,5 cm KwK 46 L/70 (да не се бърка с оръдието на Кралския Тигър - 10,5 cm KwK 46 L/68) - Точно, мощно, с висока пробивност - 234мм срещу 225 срещу това на КТ.

          Недостатъци:
          Слаб двигател, лоша маневреност. Катеренето по хълмове е мъчение.
          Както при повечето немски танкове трансмисията е отпред, пробив в долния преден брониран лист редовно чупи двигателя или пали танка.
          Профилът на танка е висок, трудно се крие. Вижда се от майната си.

          Машината носи на бой, но трябва да се внимава да се крие предният долен бронелист. Ако бърз танк му влезе отблизо или го обездвижат почти сигурно е пътник. Стоене под ъгъл към противника ("ставить ромбик", както казват руснаците) помага много.
          Оръдието е страхотно, прави много поразия и пробива наред. Заобленият купол също помага - доста изстрели отскачат от него. Люкът отгоре се пробива много лесно, няма как да се скрие.

          Относно парите - независимо дали е най-отгоре или най-отдолу в бойния ред, танкът носи много пари. Досега не съм бил на загуба с него.
          Имах битка, при която точно в началото на рунда ми спря тока. Влязох след две минути, бях убит до флага - може би е минал скаут. Накрая на играта имах 12 или 13 хиляди кредита печалба след ремонта - който е около 8-9 хиляди кредита.
          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

          Comment


            #6
            Type 59

            Тиър 8 среден китайски танк

            Предимства:
            Бърз, маневрен, нисък профил, мощно оръдие.

            Недостатъци:
            Слаб преден долен бронелист. Голям люк на купола. Не може да се използва за обучаване на танкисти за друга нация. Част от БК се намира в купола и лесно се уцелва.

            Оръдие: Като пробивност и поражение оръдието е идентично с 100 мм ЛБ-1 на Т-44, но по-неточно и с по-бавно прицелване.

            Машината я играя както и Т-44 - бързи агресивни маневри, със стрелба в движение - стабилизаторът е препоръчителен. Танкът е много маневрен и ускорява добре. Гледам изобщо да не спирам. Стрелям възможно най-отблизо, защото на средни и големи разстояния обикновено не уцелвам.

            Доходността е отлична - за 10-15 игри с премиум чистата печалба е милион кредита.

            Не се подвеждайте по изгледа на танка - въпреки, че визуално прилича на Т-54, Тype 59 няма възможностите на руския си роднина. Помнете, че сте само 8 тиър и играйте съответно. Ако харесвате Т-44, този танк ще ви допадне.
            Last edited by feersum; 30-08-2012, 13:27.
            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

            Comment


              #7
              Колеги, пуснете и вие по някоя дума, моите премиуми свършиха
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                #8
                Валентин

                Т4 съветско нещо.
                Предимства- кръгова защита, ако е в топа върши работа, иначе всичко си го пробива
                Недостатъци- бавен, импотентен,

                Взех го че беше на промоция покрай 14ти...пробвах няколко битки..е просто не става, тотална дупка...ако му оправят ММ-то че да е топ машина може и да става.

                Comment


                  #9
                  Дикермакс.
                  Има супер оръдие, точно, мощно, бързо презарежда, бронепробиваемостта е отлична. Единствено не може да пробива отпред тежки 8 тиър танкове. Ако ви пусне максимум със 7, ще пробивате всичко което видите почти отвсякъде. Видимостта е просто отлична, особено ако сложите рога. Танка няма броня и е слабо маневрен. С 2 думи стоите отзад в храстите и наливате демидж. Снайперска машина.

                  Comment


                    #10
                    Какъв да си взема

                    Здравейте .Какъв танк да си взема за 1500 злато ?Играя основно с руски танкове .Имам до IS-7 отворени и купени танкове .Имам и един IS-6 .Но мога да си взема още една машина .Но каква ?Не мога да играя много редовно и когато имам време искам по бързо да правя пари и експи .Благодаря ви за предложенията .Ника в играта ми е alkino .

                    Comment


                      #11
                      От тези за толкова пари аз имам Чърчил, Т14, Валентин, Матилда и Рам 2, бих ти препоръчал първите два, стабилни с аи обикновенно не ги пуска з извратен ММ, т останалите валентин е трагедия, Матилда има 3 битки и ме отказа, непрекъснато ме пускаше в битки в които бронята нямаше значение а оръдието не пробиваше. Рам 2 е малко мешав, ако го пусне в Т6 все още се трайва, в Т5 е страшилищя, в Т7 ти се плаче... обобщавам- най-балансиран за мен е Т14, но много хубави игри съм правил и с чърчил, имай предвид че той е много бавен.

                      Comment


                        #12
                        ?

                        Точно това е дилемата ми .Имам IS-6 с който си обучавам екипажите и правя пари , но се чудя дали да взема пак руски или някакъв друг ?Смятам до IS-4 да отворя и не зна на къде да тръгна после .А е знам дали ще купувам още премиум машини .Та за това се чудя какво да си взема .За бавния Чърчил не ме притеснява защото и IS-6 е бавен но с него ми харесва да играя .Те тоа е .

                        Comment


                          #13
                          Togawa вземи чърчил, така можеш да вземеш три двойни експириънса на ден и да помпиш екипажа зверски
                          по един на базаоват амашина и на двата премиума.

                          Comment


                            #14
                            Взех си Матилда блек принц. След няколко битки, само с дотиквач и екипаж на 75% какво мога да кажа. Танка е недвижима собственост, развива от 12-13 до към 16-17 км/ч, толкова бавен танк не бях виждал откакто играх с АМХ-40. Навярно, като стане 100% екипажа, с вентилатор и боево братство ще е по добре, но едва ли много по добре. Оръдието е същото като на чърчила. Стреля бързо, свива бавно /като сложа вентилатор и приводи наводки ще се пооправи/, пробива не чак толкова лошо за тиърът си и прави малко демидж. Предната броня е същата като на руската матилда, отстрани е 55 мм срещу 75 на руската. Доста посредствен танк, но срещу по слаби мачка, виж против по големи...

                            Comment


                              #15
                              Су-122-44 сега е 6750 злато. Предчуствам, как ще си направя подарък за димитровден с това сау. На тестовия ми допадна като че ли, оръдието не му достига бронепробиваемост, но поне е бързо и маневрено.

                              Comment

                              Working...
                              X