Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Информация за първи конен полк

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Информация за първи конен полк

    Здравейте, търся информация за нисшите чинове (от конници до фелдфебели) от Първи конен на Н.В. княз Александър I полк. Интересуват ме данни за военнослужещите - списъци и подобен род сведения. Става дума за периода 1910-та - 1918-та, а също така от 1937-ма до 1945-та.

    #2
    Отивай във Военния архив в Търново. Там имат следното (виж прикачения файл). Практически съвет от мен е обаче да им се обадиш предварително, за да можеш да свършиш някаква работа на място.
    Attached Files
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      Благодаря за отговора, но според посочената информация целия архив не е ли унищожен, или в случая унищожената част касае други архивни сведения? Иначе още миналото лято се свързах писмено с ЦВА, откъдето след седмица получих писмо подписамо от директора на институцията и уведомяващо ме ,че за 1910-та - 1918-та не се съхраняват заповедни книги и списъци на военнослужещите. Заповеди на командира на 1-ви конен полк с включени данни за службата на кадровия състав и дейността на полка отразяват времето след 1937. Тоест по втората част може да намеря информация, но относно първата?
      Last edited by S I L E N T; 22-06-2012, 01:35.

      Comment


        #4
        Това са въпроси, на които нямам отговор. Силно ме съмнява, ако ги няма във ВА, да откриеш нещо другаде, но пожелавам успех.
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          #5
          Благодаря, явно ще се ходи лично, дано така да има някакъв различен резултат. Надявах се да има някаква публикувана библиотечна информация по въпроса, но за съжаление такава извън архивните фондове излиза, че няма...Изобщо за мен лично този казус е много странен - да няма запазени сведения изобщо, при положение ,че не става дума за което и да е формирование и то от такъв исторически период като Балканските и първата световна война - по-скоро го отдавам на нежелание на служителите да извършат изисканата от тях работа, в това се и таи надеждата ми.

          Comment


            #6
            Между другото целият пътеводител е наличен за свободно сваляне на сайта на държавната агенция:

            Държавна агенция "Архиви" (ДАА) е държавната институция в Република България, която осъществява в национален мащаб политиката по събирането, съхраняването, организирането и използването на архивните документи с историческо значение.

            Comment


              #7
              Отново благодаря за отговора, благодарение на тези справочници открих още една-две отправни точки.

              Comment

              Working...
              X