Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ген. Тотлебен и Осман паша

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпрос за ген. Тотлебен и Осман паша

    Вярно ли е, че Тотлебен е бил учител на Осман? Някъде бях чел подобна информация но не мога да открия източника...

    #2
    Аз имам спомен, че са учили заедно във Франция, но не помня къде съм го чел и дали е надежден източник.

    Comment


      #3
      Не ми се вярва и не съм срещал нищо,но със сигурност при Плевен Тотлебен си е изнесъл лекцията образцово.От което излиза,че все пак е научил Осман Паша на нещо

      Comment


        #4
        poligonal написа Виж мнение
        Не ми се вярва и не съм срещал нищо,но със сигурност при Плевен Тотлебен си е изнесъл лекцията образцово.От което излиза,че все пак е научил Осман Паша на нещо
        Не знам къде видя и какво си научил от перфектната лекция, изнесена от 150 000 Руснаци ,Румънци и Опълченци срещу 40 000 Турци ....в продължение на 4 месеца безплодна обсада и атаки (3 генерални настъпления), като при последната атака са били 100 000 срещу събрани от кол и въже около 30 000 (3 батальона остатъци от Ловечкия гарнизон и 13 подкрепление) без снабдяване и муниции.
        Да ти кажа честно и ти ще се справиш на мястото на Тотлебен.
        Май лекцията я изнася Осман паша на Руснаците и ако не е била лудостта (глупостта) на Сюлейман паша историята на войната можеше да е по различна.
        Sub sole nihil novi est

        Comment


          #5
          Лекцията не само е изнесена от Осман паша, но е вкарана в златния лекционен архив, така да се каже. Цял свят я чете с години.

          Comment


            #6
            Тук не съм съгласен!
            За да се отговори на въпроса,кой на кого изнася лекция, трябва да си отговорим на следните въпроси:
            Кой е ген.Тотлебен?
            В кои кампании участва?
            Кога е назначен за комнадващ обсадата на Плевен?
            Защото точно той?
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              ако не се лъжа Тотлебен е назначен за командващ при Плевен след като 3 щурм на града пропада и доколкото си спомням беше с опит при превземането на крепости след справка гугъл излиза че е служил в инжинерни войски ветеран от крим така че Мировик изказването ти спрямо генерала е глуповато виж че руснаците са правили бая глупости при Плевен е не оспорим факт н да намисаш генерала такае малко не сериозно

              Comment


                #8
                Не знам за Mirovk, но аз не оспорвам качествата и заслугите на генерал Тотлебен. Отива човека, овладява ситуацията, решава поставените задачи. Ни повече, ни по-малко. Срещу него Осман паша блести и цял свят го гледа как блести. Руснаците го гледат как блести. Демонстрират необходимото уважение, когато идва момента. Иначе всеки е научил по нещо от другия, това е ясно.

                Comment

                Working...
                X