Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тайните записки на щабния писар

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тайните записки на щабния писар

    Тук в тази тема, моля, участниците в нашия кърмъзъ тийм да разкажат в шеговита форма за себе си като командири -как са израстнали в армейската иерархия и прочие, как планират воденето на битките и предвождането на войската - не е нужно да са достоверни данни . Смятам да дам личен пример.
    Целта на тази тема е антидепресант и противозомбиране! Както се казва " микрофона е ваш"!
    Сераскер
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    #2
    Да пребъдат дните на великия и всемилостивия !
    Вай, вай , вай, какво ни дойде до главата! Откъде се пръкна тоя франк неверник, че кога паша стана , че сераскер! А колко добре си бяхме преди, и пилаф и баклава и боза и рахат локум, то не, че сега ги няма, ми не можем ние, да се вредим от сераскера. Къде има кьорсофра той там, старши, къде чок гюзел кадън - той пак там ! Аман , Аман!
    Ми то това не стига , ами и война се събира да отваря. Защо бе джанъъъъъм?! Ми кротувай си, карай си рахата до пенсийка, събирай си бакшиша, рушвета, комисионните от сделките с новите оръжейни доставчици! Ама френк неверник не можеш го разбра, учило на запад от великата ни държава, не чак толкова на запад, после на север академия -специализация и пак нищо от не отбира, ама модерен и модерно каве без шекер пие. Бе серсем с серсем, ти ле ще оправиш света бе! Бе ти с пашите от щаба не можеш се оправи, па и на война си ги повел. Че то аз, нарочно, като диктува, бъркам правописа да му видят грамотноста бе! Искал да прави аскера високо мобилен, тежковъоражен и да воюва нестандартно. Бе ти си оправи брадата бре керата! Ще ни вкара във война този вагабонтин , ама нейсе, поне да вземе да остави пашите на мира, че да си свършат работата! Ха шум в коридора , спирам да пиша и да си скрия дневника, че иначе ме чака дълбок, повторен сюнет!
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment

    Working...
    X