Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Развитие на сухопътните сили

    Приемам всякакви смислени предложения - смятам да се наблегне на модернизирани Т-72, голямо количество противотанкови ракети, много много мини, контрабатарейна борба, голямо количество "еднократни" и евтини комплекси за РЗСО. Бюджетът засега е 2,5 милиарда за всичко, но ще съм радостен да се побере в малко по-малко защото искам още за ПВО.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    #2
    Ако бюджета позволява бихме ли могли да помислим за Ураган(за Смерч явно няма да има) в 20 бройки в добавка към съществуващите 200 БМ-21, за повечко 2С1(ще ни бъде полезно артилерията да може да се мести) - примерно нека станат 1000(сега са 500) и 2С11(Сега се води, че имаме 212, нека станат още толкова). Има ли откъде да изнамерим цена за 2С9 Нона, че въпросното 120 мм. оръдие миномет ще ни е много от полза?
    Морските мини тука ли ще влязат(искам всяко едно заливче на юг от Атия да гъмжи от тях - да са повече от рибата). Ако може(само ако може) искам и 10 бетонови блока с размери 40-20-10, които да са разположени в страни от пътя от Малко Търново за границата и на другите пътища в региона и да са подготвени за незабавно взривяване на скалите под тях с цел запушване на пътя. Що се касае до танковете - определено модернизирани Т-72 но нямам виждане за бройката, а и там колегата който ще командва отбраната по долината на Марица трябва да си каже мнението, на неговото направление повече ще трябват
    И само да питам, на чие подчинение е ракетната ни бригада, 68 бригада и Морския диверсионно разузнавателен отряд? Особено 68 бригада и Тихинайците могат да са доста от полза на моя сектор за удари по обекти в близкия тил на противника през планинските пътечки, а и за борба с диверсионни групи.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #3
      Ъъъ, само да напомня - вероятно ще имате малко по-малко неща, отколкото има в момента (към 2020 г., когато започвате да "купувате" нови неща). Даже доста по-малко. Сега се занимавам с картата и с един от калкулаторите, но като намеря време ще спретна един списък какво е "останало", за да можете да правите по-точни планове. Примерно:
      - "Град"-ове не мисля че ще имате повече от 3-4 дивизиона активни (т.е. с персонал) - т.е. 36-48, плюс примерно 20-тина "на склад".
      - "Гвоздики" - също четири дивизиона, т.е. 72 "активни", плюс някъде около 100-200 "на склад".
      - мисля да ви оставя 300-400 буксирни гаубици, вероятно четири "активни" дивизиона (48 гаубици), останалото "на склад".
      - за "Тунджи"-те - 4 активни дивизиона (72), плюс някъде около 100-150 "на склад".
      - за "Нони"-те - гледам че общото производство е около 1 200 единици. Няма да разрешавам закупуване на повече от 5-10% от реалният парк в такива случаи.
      - за Т-72 смятайте, че ще имате 2 активни батальона към 2020 (80 машини), плюс още 120 на "на склад".
      Всичко, което е "на склад", няма персонал, нито някакви изградени структури, т.е. ще трябва да се "плаща" за персонала.
      - за бетонните блокове - не съм убеден, че подобно нещо политически може да мине. Във всеки случай, ако го приемете, ще хвърлям зар за да определя дали няма да станат "фалове" при топенето на снеговете и съответно политически скандал, който ще ви лиши от част от бюджета.
      - никакви морски мини не могат да се слагат преди началото на войната. Трябва да предвидите с какво ще се слагат след това, къде ще са складирани и прочее неща.

      Comment


        #4
        За бетонните блокове обмислих нещата - ще позволя да се направя такива съоръжения. Цената на един (създаване, поставяне плюс всичко останало) е 1 млн. $. Но опонентите ви ще знаят за тях всичко, т.е. къде са, какви са и прочее - това не може да се скрие, да не говорим, че сигурно ще има полемика в печата. След това, при взривяването ще сложа определен шанс (2-5%) нещата да не тръгнат както трябва, т.е. ефектът да е частичен. Ако опонентите ви изпратят инженерен батальон с техника и експлозиви, могат да разчистят затрупаното максимум за денонощие. естествено, ако мястото се отбранява, може да потрябва малко повече.

        За мините: ако не се отбраняват от ваши войски все едно ги няма.

        Comment


          #5
          Току що открих, че към 72 Мста-С се намират в две бази за съхранение на техника в Русия, дали има начин да открием цена за това? Също и за 2С5 Хиацинт - там бройките на съхранение са към 90
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #6
            Преди години имаше списък на цените от разни складове в Украйна, разгледай и опитай да ги намериш - те може да са ориентировъчни. Но има опасност да не ги пазят точно тези чак до 2024 или да искат да ги продават
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Ихааа 1.5 милиона долара е пазарната цена Хиацинта! Да се появят само командирите на ВВС и ПВО и ВМС и да видим дали пък не можем да помислим наместо част от 2С1 да се снабдим с 2С5. Мстата явно ще ни е голяма лъжица.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #8
                Има такава опасност . Ще хвърлям зар, за да определя. Но нали помните - не повече от 10% от наличните са за продан.

                Comment


                  #9
                  Значи трябва да помислим и за още един доставчик освен Русия, примерно за Украйна, за да можем да сформираме поне шест дивизиона(предполагам не са по 6 в батарея като Гвоздиките) снабдени с по един артилерийски радар на всеки, и намеря ли цена и за ей това http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%...D0%9B%D0%A1%29 схемата за борба с противниковата артилерия почва да ми се избистря.
                  В чие подчинение е войсковото ПВО между другото, че всичкото това богатство някакси трябва да го вардим, аз до тука воъобще не го включих в планирането на ресурсите, а началник на ПВО и ВВС още няма?
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #10
                    За войсковото ПВО - както реши шефа ти . Т.е. разполагате с определено количество дивизиони (говорим за тези, които не влизат организационно в бригадите), те са в резерва на командването и то решава на кого да ги подчини.

                    Мен не ме интересуват толкова доставчиците, колкото общото количество, от което ще купувате. Напишете ми какво сте намерили като произведено и свободно момента, аз ще преценя колко можете да купите от него (но не повече от 10% в общия случай). Най-модерните неща никоя армия няма да си продава обаче.

                    Comment


                      #11
                      Слагам тук за да може да види и моряка:

                      аха, все пак - ще имаш две механизирани бригади, но всяка ще е с по един танков батальон - 61-ва и 62-ра
                      отделен механизиран батальон, охраняващ София (в Горна Баня) - ще бъде "батальонна група" с 2 танкови и 3 механизирани роти
                      68-ми полк специални операции с три батальона - два командоси (члека пехота) и един алпийски
                      1-ви разузнавателен батальон (отделна единица с моторизирана лека пехота)
                      един отделен артилерийски полк (4-ти)
                      55-ти инжгенерен полк (можеш да го използваш на отделни батальони ако искаш)
                      и едно логистично управление
                      това е
                      естествено, ще ти оставя и малък арсенал на склад - предимно артилерия
                      но спокойно можеш да създаваш нови единици от бюджета си, ще ти дам разценката по-нататък. Няма да е евтино, разбира се, защото ще плащаш за персонал и инфраструктура.
                      Ако случайно има нещо да се добавя към списъка моля да се казва - в общи линии Тихинайците не са включени, тях да ги сложим един батальон, но те и са към ВМС де. Иначе смятам Куб-овете да съм ПВО, армията ще разполага със следните, евентуално ще допълним още и може и да си задигна част от Осите и МЗА-то за да прикривам обекти на ПВО:

                      24 броя Оси

                      20 броя Стрела-10

                      27 броя Шилка

                      200-300 Игли

                      200-300 23мм-ки





                      Между другото каквато антикварна техника имаме ще я пръсна без личен състав из укрепените райони + надуваеми макети с цел да се поразреди вражеския огън по реалните единици.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #12
                        Мен не ме интересуват толкова доставчиците, колкото общото количество, от което ще купувате. Напишете ми какво сте намерили като произведено и свободно момента, аз ще преценя колко можете да купите от него (но не повече от 10% в общия случай). Най-модерните неща никоя армия няма да си продава обаче.
                        A, добре, това беше важно уточнение, сега ще потърсим по-подробно. По внимателното търсене за Хиацинта показа следното
                        1165 произведени и на въоръжение в 7 страни
                        165 извън строевите части в Русия - в две бази за съхранение, Пермския арсенал(не знам какъв му е статута - дали е база за съхранение или кадрирана част примерно), и нещо дето в Уикито е дадено като Пермский ПСХ.
                        Общо взето по-нестандартните неща(в смисъл такива дето в момента ги нямаме на въоръжение и не сме ги имали в миналото) които бих искал са четири - Зоопарка(тука смятам бройката да е максимум 6 - ще ми се на всяка батарея Хиацинт да има по един артилерийски радар) Хиацинта, 9П149 Щурм-С(282 единици в десетина бази за съхранение на техника според уикито) и евентуално дивизион БМ-27 Ураган (1465 на въоръжение, общия брой произведени е малко по-голям но предполагам част от тях вече не съществуват във вид различен от скрап - доставяни са в Йемен, Ирак и Афганистан).
                        Какво се случва с ракетната ни бригада? И тя ли е на пряко подчинение на Началника на отбраната?
                        Last edited by Sailor_Malan; 02-03-2012, 10:55.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #13
                          Ако питаш за Точките, то те ще са само за 2-3 ползвания като гледам. Лошото е, че сме със старите ракети, ще трябва да купим нови (80 срещу 120км) за да може да обстреляме едно турско летище което съм си харесал в Европа няколко пъти - точно до Чорлу, виж го на гугъл ърт. Така ще ги накараме да излитат от Азия, с всички презареждания и глупости които следват от това - ако всеки път трябва да летят по 300км посоката за да пускат бомби, ефективността им ще падне драматично (бтв, искам Голъм да не им позволява да струпват масата самолети на 1 летище, логистично не е съвсем възможно, както и на самите граждански няма много база за поддръжка на военните). Иначе точките може да си ги стреляме профилактично с касетъчни бойни глави точно по пътя Одрин-Капитан Андреево, винаги ще има нещо за улучване. Тъй че те ще бъдат директно към главния щаб, евентуално ще можеш да ги викаш да ти помагат с 1-2 залпа. Ще трябва и да ги пазиш може би, смятам да ги сложа да върлуват из Странджа. Някаква идея специфично как искаш да ги ползваш имаш ли?
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #14
                            Точно за тях ми беше въпроса, ама те верно са с по 3 ракети на пускова установка. Значи явно ще трябва да им придадем част от ПВОто влизащо организационно в състава на пехотните бригади и един пехотен батальон за охрана. И да определим по-закътан складов район евентуално, за да не ни замине запаса от ракети с един JDAM. Иначе много ми се ще да затрием някой бригаден щаб ама пусто да е всичките са на повече от 120 км. от евентуални стартови позиции. И евентуално бихме могли да си ги ползваме с касетъчни глави по цели в предния край или близкия тил на противника. Единия залп общо взето може да накрие механизирана бригада по фронта
                            Last edited by Sailor_Malan; 02-03-2012, 16:32.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #15
                              бтв, искам Голъм да не им позволява да струпват масата самолети на 1 летище, логистично не е съвсем възможно, както и на самите граждански няма много база за поддръжка на военните
                              Разбира се, има ограничение в количеството самолети, които могат да оперират от една база. Грубо - за гражданските максимум 1 ескадрила изтребители (до 18), за военните не повече от 3 до 4 бойни ескадрили (50-60 машини).
                              Заедно с това - до 20 вертолета (12 от гражданско - 20 от военно).
                              Last edited by gollum; 02-03-2012, 16:45.

                              Comment

                              Working...
                              X