Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of tanks и малко въпроси ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    World of tanks и малко въпроси ...

    От миналата година със сина разцъкваме World of tanks. Хлапето вече няколко пъти играе в ротни битки на руския сървар, но да си призная нещо започнах да се нервя особено ако ме думне някой танк през скала или сграда, което ме навежда на мисълта, че май играят с хакове руснаците, но това е бял кахър т.е. не ми пука....
    Та въпросите, които искам да задам тук са свързани с хора от форума, които я играят тази игра и за това Ви моля да ми отговорите на въпросите.
    1./ Кой в кой сървар играе и с какъв ник е там;
    2./ Кой машини най много му харесват и с какви играе в момента;
    3./ Имали желание да направим един клан съфорумците, като същия да се нарече " Бойна слава - Бг.".
    Като човек който е задал въпроса първи искам да отговоря на част от въпросите предварително:
    В руския сървар ника ми е " Orka" а в европейския е "Orka 71". В момента в хангара съм с Т - 34 - 85, но с 100 мм оръдие , VK 3001 със 88 или 75 мм дълго оръдие ; Stug III със 75 мм дълго оръдие.
    П.П. Т 34 съм решил да я достигна до Т 54 ; Немските танкове до пантера и кралския тигър , а САУ до ягдпантера.
    П.С. Навити ли сте за такъв клан или поне рота?
    Last edited by tconiotconev; 07-01-2012, 14:33.

    #2
    1. EU сървър, същия ник като тук.
    2. Предимно германски, имам почти цялото дърво отключено и накупено. Най-често играя с тиъри 6-9.
    3. Вече съм в клан.
    За създаване на клан се искат първо злато - мисля, че беше 2500, това е лесното. После трябва да има активни участници - ако само ще го правим, за да имаме клан таг зад никовете - не виждам смисъл.
    Иначе за рота/взвод съм навит винаги.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      #3
      За да се прави клан,трябват хора узрели за идеята.Хора познаващи играта,имащи необходимия ресурс за ротни и кланови битки и с поне малко опит в други кланове.Хора с амбиция за завладяване на територия и време за опазването и.Хора играещи по едно и също време и ползващи общ тийм спийк.

      Според моето не особено експертно мнение първоначално са необходими поне 20 геймъри от един сървар имащи в хангара минимум ИС-7 + Т-54 и поне милионче-две пара в наличност за първите кланови битки.Разполагащи и със добра машина 8-ми лвл за ротните битки.За мен такива са Тигър 2 ,Т-44,АМХ 50 /100,Пантера2,ИС-3 и без значение от типа съответната пт арт или сау.Американските машини в ротни битки по непонятни за мен причини леко издишат,което определено ме дразни.Лично аз си харесвам Пършингите и Патъните но... такива са реалностите.Добри скаути към момента за тези битки са както Т-50-2,така и АМХ 13/90.

      И за да не е само негативизъм ще отговоря на конкретните въпроси

      1/ Играя и в двата сървара с ника от форума и втори акаунт Zloy_Bobrik.Имам достъп и до акаунтите на колеги като radoboy,Desperado i BloodyEMY.
      2/ Както вече споменах най харесвам Пършинг и Патън,от руските Т-34-85 и Су-85б( не се лъжете от ниския клас в хангара имам ИС-ове,КВ-та,СУ-тки и Т-50 но не ги харесвам-нереални са),От немските Тигър 1 и Е-50,от френските АМХ 50/100 и АМХ 13/90.Нито една от тези не е най-силна за класа си(вероятно с изключение на Е-50) но любовта е сляпа.
      Машините в хангара ги сменям доволно често,та моментната наличност не ми е показателна.В момента имам Тетрарх+КВ++ИС+Су-85б+Су-100+Т-50 от руските,Е-75,Пантера,Ягдпанзер4 и Хумел от немските,френския тежък 5 клас (не му помня буквите) и една лекинка колекцийка Шърмани. .Както се вижда нямам нито танк клас 8,нито клас 10.За да се обзаведа с такива ще са ми нужни десетина милиона с които също не разполагам.
      3/ Желание за клан имам,потенциал поне още 2 месеца напред няма да имам.По простата причина,че не съм взел нито една машина 10.Теоретично Е-100 и Маус са ми отворени и възможни за купуване.

      Доставих си удоволствието да развия целия немски клон,без няколко машини от последните класове и това ми глътна много ресурс.Ресурс необходим при играта в клан.

      В момента съм в един подготвителен БГ клан на сървара си,който е много приятен като обстановка.Но ако има ентусиасти бих се включил в "наш си" клан,веднага щом натрупам необходимия ресурс.

      Comment


        #4
        1. EU сървър,ник fidelisBG
        2.Ис-7,но имам всички хевита Тр10 без Маус + Т-54
        3.Вече съм в клан
        За рота-няма грижи,винаги

        Comment


          #5
          Съфорумци, тази вечер ще си ъпдейнта клиента на европейския сървар. Нека някой с по голям опит да създаде въпросната рота или взвод... между другото хлапето каза , че за да създам рота се иска злато та не знам какво ще се получи... ако се получи в руския ще я създам въпросната рота.
          П.П. За жалост в европейския танковете ми са по слаби, като там има Т46 и БТ 7 най - тежки, но ако някой я създаде с тези бъзикни ще играя, като скаут докато достигна по големите машини.
          Който е съгласен нека да гласува.

          Comment


            #6
            Bez злато- рота от двама, съ сзалто от трима
            ако искаш аз имам нисък тиър машини с които ми е кеф да играя...но май микрофона ми се ескапал, а в този сняг не ми се излиза за нов.

            Comment


              #7
              Няма никакъв смисъл от клан в който ще има 5 души.

              tconiotconev написа Виж мнение
              май играят с хакове руснаците
              Няма хакове. Просто играта е комплексна и има дребни бъгове тук-там и също има МНОГО по-опитни играчи от теб, нормални неща за които за теб изглеждат като хакове.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Ще е добре да се създаде обаче както каза Империал няма хора.Иначе На европейският сървър се пиша пак Камос.
                ПП Не ми се смейте ако ме мернете в някоя битка!Моля ви!

                Comment


                  #9
                  Imperial написа Виж мнение
                  Няма никакъв смисъл от клан в който ще има 5 души.



                  Няма хакове. Просто играта е комплексна и има дребни бъгове тук-там и също има МНОГО по-опитни играчи от теб, нормални неща за които за теб изглеждат като хакове.
                  Добре не съм много в час с някой неща но как може противника да ти цъфне пред теб без да го виждаш при положение, че гледаш в даденото направление.
                  ... и пак ти казвам на че май играят с Хак , защото например на Химелсдорф съм прикрит зад сграда и един ИС който е на две пресечки от мен ме стреля през сградата.

                  Comment


                    #10
                    През някои сгради може да се стреля,разсейват част от силата понякога но ...Ако противника ти има маскировъчна мрежа и 100% маскировка,като умение на екипажа го виждаш едва след като умреш(понякога и тогава не го виждаш).Ако има оптика те вижда извън границите на твоята видимост.Ако има стабилизатор на стрелбата те взима от движение.Ако ..... ее принципа ти се изясни надявам се.

                    Comment


                      #11
                      Европейски сървър: DALT
                      Танкове в момента: КОТЕ (Тигър 2), П4 и ВК3601Х
                      Analog man...

                      Comment


                        #12
                        Имам опит от 14 месеца насам - основно на руския сървър. Пуснах се и на еврото, ника ми навсякъде е CaptMickDRD. По обективни причини не съм отделял много време за игра, случвало се е да не играя по месец и нагоре. Все пак, мисля понатрупал съм достатъчно опит, познавам повечето машини, окомплектовка, тактики... Предвид факта, че играя предимно на руския сървър, то повечето ми постижения са там, съответно, там съм и по-напред, но все още съм далеч от горните нива. Развивам руската линия през Т-46, КВ към ИС, в момента играя с КВ-3 - натокан на макс, 107 мм оръдие, маскировка, оптика, екипаж с 2 специалности почти на 100%. На немската съм с Pz III/IV също с максимум ъпгрейди и добър екипаж. Фен съм на ПТ - Marder II и Hetzer, с които имам добри постижения. Следващите нива са ми отворени, но не стигат парици за покупки още.

                        На еврото нещата са доста по-зле, въпреки че даже съм в кланче там - TZAR. Не е голямо - варира от 25 до 32 души, обикновено на линия са по 5-10, не участва в клановите още, но са симпатяги. Имам и двама добри приятели - холандци, които също са в клана заради мен и правим отборни битки чат-пат. Като техника обаче, нещата са плачевни - още съм на 3-то и 4-то ниво, което е нищо за кланови битки, пък и екипажите не са достигнали максимума.

                        Относно създаването на орумски клан: Идеята е добра, но... Както казаха повечето колеги, нужни са хора и ресурси. Другото важно е организацията и координацията. Имам опит от повече от 6 годишно присъствие и активна дейност в един подобен проект на група откаченяци - GNSF. Там почнахме на 688HK, Sub Command, Dangerous Waters, Ghosr Recon, F4AF. Просто бяха велики времена, не мога да опиша каква атмосфера бяхме създали, воювахме с други кланове и групировки, тренирахме, обучавахме се... Както и да е, просто знам колко много време и усилия са нужни, за да се поддържа нещо от този род. Мисля, тук не е нужно чак толкова, но все пак. Другата разлика е, че в GNSF важни бяха само опита и уменията - там нямаше нива, пари, покупки, продажби и прочие, а тук те са един съществен фактор.

                        В заключение: Да, може би, но след време. Може да се информираме за напредъка и текущото си състояние редовно - кое ниво е достигната, с какви машини и средства разполагаме, и когато се съберем 15-20 души с по някое друго милионче - атака

                        http://worldoftanks.ru/community/acc...3-CaptMickDRD/

                        http://worldoftanks.eu/community/acc...0-CaptMickDRD/
                        Last edited by CaptMick; 11-01-2012, 10:54.
                        Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                        Comment


                          #13
                          CaptMick написа Виж мнение
                          Имам опит от 14 месеца насам - основно на руския сървър. Пуснах се и на еврото, ника ми навсякъде е CaptMickDRD. По обективни причини не съм отделял много време за игра, случвало се е да не играя по месец и нагоре. Все пак, мисля понатрупал съм достатъчно опит, познавам повечето машини, окомплектовка, тактики... Предвид факта, че играя предимно на руския сървър, то повечето ми постижения са там, съответно, там съм и по-напред, но все още съм далеч от горните нива. Развивам руската линия през Т-46, КВ към ИС, в момента играя с КВ-3 - натокан на макс, 107 мм оръдие, маскировка, оптика, екипаж с 2 специалности почти на 100%. На немската съм с Pz III/IV също с максимум ъпгрейди и добър екипаж. Фен съм на ПТ - Marder II и Hetzer, с които имам добри постижения. Следващите нива са ми отворени, но не стигат парици за покупки още.

                          На еврото нещата са доста по-зле, въпреки че даже съм в кланче там - TZAR. Не е голямо - варира от 25 до 32 души, обикновено на линия са по 5-10, не участва в клановите още, но са симпатяги. Имам и двама добри приятели - холандци, които също са в клана заради мен и правим отборни битки чат-пат. Като техника обаче, нещата са плачевни - още съм на 3-то и 4-то ниво, което е нищо за кланови битки, пък и екипажите не са достигнали максимума.

                          Относно създаването на орумски клан: Идеята е добра, но... Както казаха повечето колеги, нужни са хора и ресурси. Другото важно е организацията и координацията. Имам опит от повече от 6 годишно присъствие и активна дейност в един подобен проект на група откаченяци - GNSF. Там почнахме на 688HK, Sub Command, Dangerous Waters, Ghosr Recon, F4AF. Просто бяха велики времена, не мога да опиша каква атмосфера бяхме създали, воювахме с други кланове и групировки, тренирахме, обучавахме се... Както и да е, просто знам колко много време и усилия са нужни, за да се поддържа нещо от този род. Мисля, тук не е нужно чак толкова, но все пак. Другата разлика е, че в GNSF важни бяха само опита и уменията - там нямаше нива, пари, покупки, продажби и прочие, а тук те са един съществен фактор.

                          В заключение: Да, може би, но след време. Може да се информираме за напредъка и текущото си състояние редовно - кое ниво е достигната, с какви машини и средства разполагаме, и когато се съберем 15-20 души с по някое друго милионче - атака

                          http://worldoftanks.ru/community/acc...3-CaptMickDRD/

                          http://worldoftanks.eu/community/acc...0-CaptMickDRD/
                          Реалистичные битвы на легендарных танках, более 800 машин готовы к бою, 150 млн игроков по всему миру. Присоединяйся к культовой игре World of Tanks!

                          Comment


                            #14
                            От една седмица имам танк Пантера, а сега си задавам въпроса дали е имало немски танкови асове, които да са служили на пантери. Колко най много поразени танкове са имали. Този въпрос си го задавам защото знам че има германски които са били само на тигри, а пантерата технически е била по напредничав танк спрямо тигъра.

                            Comment


                              #15
                              Имах мнооого ангажименти и ядове последните месеци, поради което съм позарязал танковете... Смятам да се завърна трайно на бойните полета от тази вечер - само да не мине котка път... През седмицата мога да влизам след 21, през почивните дни - различно.
                              Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                              Comment

                              Working...
                              X