Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    feersum написа Виж мнение
    Актуални снимки от Сирия:

    http://www.theatlantic.com/infocus/2...-syria/100268/

    A Syrian woman kisses a soldier from the Free Syrian Army in front a destroyed Syrian army tank which was attacked during clashes between the government forces and the rebels, in Rastan town, on March 21, 2012. (AP Photo) #

    Тоя съвсем няма вид на сириец; По скоро британски наемник; Униформата с британска шарка, изгладена, с ръбове; тениската бяла, чиста; Радиостанция в ръката; Нищо общо с останалите персонажи;

    Comment


      И аз се зачудих, абсолютно европеиден тип си е, ама много пък е лъскав и изгладен за наемник
      Шарката не е съвсем британска според мен, по-скоро е избелял woodland.
      Но пък от друга страна - "soldier from the Free Syrian Army" - баш наемник или "консултант".
      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

      Comment


        От разговорите ми със сирийски приятели , се наложи извода , че фундаменталния проблем се корени в следното :
        " “Нусайритите са по-невярващи от християните и юдеите, даже по-невярващи от много езичници”. Нусайритите са нанесли на мюсюлманската общност повече поражения, отколкото франки, турци и други. Те се смятат за мюсюлмани-шиити, но не вярват нито в Аллах, нито в Мохамед, нито в светия Коран. Нусайритите са най-опасните врагове на мюсюлманите, затова всеки мюсюлманин е длъжен да води с тях свещена война”.

        Т.е. в момента християни и алауити са поддръжници на правителството и статуквото ,въобще . Конфликтите са етнически и религиозни и между квартали с обособени маси от тези вероизповедания и сунитски такива .

        Comment



          Syrian children who fled to Jordan with their families enjoy a day out at an amusement park in Amman, on March 21, 2012. The activity was organized by an aid group to help the children acclimatize to life in their new environment. (Reuters/Ali Jarekji) #

          Това момиченце е русоляво и зеленооко - не е мургаво, грозно и покрито с кал, сигурно е наемно британско момиченце.
          С други думи, моля да се въздържате от демонстрации на примитивните си стереотипи и да не пишете глупости.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Todor Pavlov написа Виж мнение
            От разговорите ми със сирийски приятели , се наложи извода , че фундаменталния проблем се корени в следното :
            " “Нусайритите са по-невярващи от християните и юдеите, даже по-невярващи от много езичници”. Нусайритите са нанесли на мюсюлманската общност повече поражения, отколкото франки, турци и други. Те се смятат за мюсюлмани-шиити, но не вярват нито в Аллах, нито в Мохамед, нито в светия Коран. Нусайритите са най-опасните врагове на мюсюлманите, затова всеки мюсюлманин е длъжен да води с тях свещена война”.
            Е, браво! Хубави приятели имаш, дето смятат, че вярата или липсата на такава е причина да се колят хората.
            "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
            FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

            Comment


              Хаха доста стереотипен начин на мислене имате.
              Имам братовчед ( 100% сириец) който е рус със сини очи, също и познати сириици които са със светли очи и русоляви коси.
              Виждал съм и червенокосо момиче ( баща ирландец).
              Особенно в северните провинции се намират бели хора.

              Comment


                Не става въпрос само за генетичните черти, а и за навиците; Военен нямащ нищо общо със сирииците /арабите като черти + неарабска униформа (не е дезертьор от сирииската армия), изгладена с ръбове сякаш не е на война, ниско подстриган, подстригана брада, чиста бяла тениска като за парад, радиостанция в ръцете (автомати в останалите персонажи). Явно дългогодишно придобивани военни навици. И това на фона на подбит танк, което необучен войник трудно ще направи: Чист наемник /инструктор. Е каква е националността му можем само да гадаем, но определено не е арабин. Живал съм сред араби и ги познавам добре; И съм виждал и руси сред тях, но те не са араби; Например в севрена африка такива са берберите; В Сирия има доста националности, както и гени от кръстоносните походи; Но и да са руси, местните си имата местния вид; Този на снимката с подбития танк не е от тях!

                Comment


                  Todor Pavlov написа Виж мнение
                  От разговорите ми със сирийски приятели , се наложи извода , че фундаменталния проблем се корени в следното :
                  " “Нусайритите са по-невярващи от християните и юдеите, даже по-невярващи от много езичници”. Нусайритите са нанесли на мюсюлманската общност повече поражения, отколкото франки, турци и други. Те се смятат за мюсюлмани-шиити, но не вярват нито в Аллах, нито в Мохамед, нито в светия Коран. Нусайритите са най-опасните врагове на мюсюлманите, затова всеки мюсюлманин е длъжен да води с тях свещена война”.

                  Т.е. в момента християни и алауити са поддръжници на правителството и статуквото ,въобще . Конфликтите са етнически и религиозни и между квартали с обособени маси от тези вероизповедания и сунитски такива .
                  Най-вероятната изказана до момента теза за причината на войната!
                  Няма нищо по устойчиво от етно-религиозен конфликт!

                  Comment


                    DDD, моля да престанеш да защитаваш нелепата си теза, защото губиш времето на всички и отклоняваш темата към коментиране на незначителни детайли от някаква си снимка.
                    Тезата ти е абсурдна, защото:
                    1. Правиш генерални изводи на базата на една единствена снимка - какви навици, какви 5 пева.
                    2. Изводите ти се базират на абсолютно погрешни предположения - ето снимка на униформени военни от Сирия, така че можеш да престанеш да твърдиш, че "това не било арабска униформа":

                    3. Разбира се, че е подстриган, нали е войник - или до вчера е бил такъв.
                    4. Да ти е минавало през акъла, че снимката може би е режисирана, т.е. поизкъпали са го този дезертьор и са му изгладили униформата, преди да го снимат? Нещо, което се случва откакто съществува фотографията?
                    5. Вече ти беше казано, че демонстрираш примитивни предрасъдъци. Руси и червенокоси араби има, друзи също.
                    6. Наистина престани с тези дивотии вече. Смешно е.

                    DDD написа
                    Най-вероятната изказана до момента теза за причината на войната!
                    Няма нищо по устойчиво от етно-религиозен конфликт!
                    Ама наистина ли е най-вероятната? Това арабската пролет, въжделенията за демокрация в целия арабски свят, отчаянието от старите диктатури, въздесъщите мизерия, безработица и корупция + 40-годишното управление на семейство Асад - това е не-вероятна теза, нещо незаслужаващо внимание, а етнически конфликт на общности, съжителстващи от векове, това е най-вероятната теза?
                    В смисъл, няма значение какво гледаш и четеш за този конфликт от една година насам, ти търсиш някаква друга, тайна причина за войната?
                    Моля те, кажи ако е така, тук имаме дълга традиция в третирането на любители на теория на конспирацията.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      DDD Да определено индивида не се вписва в представата ни за млад сирииски бунтовни, който вчера е хванал за първи път оръжие,но както Dinain подчерта, не всички живеещи в Арабските страни са араби и/или имат типичните черти.
                      Друг въпрос е колко и ние ги познаваме след като в медиите ни ги представят винаги във военна обстановка.

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        DDD, моля да престанеш да защитаваш нелепата си теза, защото губиш времето на всички и отклоняваш темата към коментиране на незначителни детайли от някаква си снимка.
                        Тезата ти е абсурдна, защото:
                        1. Правиш генерални изводи на базата на една единствена снимка - какви навици, какви 5 пева.
                        2. Изводите ти се базират на абсолютно погрешни предположения - ето снимка на униформени военни от Сирия, така че можеш да престанеш да твърдиш, че "това не било арабска униформа":

                        3. Разбира се, че е подстриган, нали е войник - или до вчера е бил такъв.
                        4. Да ти е минавало през акъла, че снимката може би е режисирана, т.е. поизкъпали са го този дезертьор и са му изгладили униформата, преди да го снимат? Нещо, което се случва откакто съществува фотографията?
                        5. Вече ти беше казано, че демонстрираш примитивни предрасъдъци. Руси и червенокоси араби има, друзи също.
                        6. Наистина престани с тези дивотии вече. Смешно е.


                        Ама наистина ли е най-вероятната? Това арабската пролет, въжделенията за демокрация в целия арабски свят, отчаянието от старите диктатури, въздесъщите мизерия, безработица и корупция + 40-годишното управление на семейство Асад - това е не-вероятна теза, нещо незаслужаващо внимание, а етнически конфликт на общности, съжителстващи от векове, това е най-вероятната теза?
                        В смисъл, няма значение какво гледаш и четеш за този конфликт от една година насам, ти търсиш някаква друга, тайна причина за войната?
                        Моля те, кажи ако е така, тук имаме дълга традиция в третирането на любители на теория на конспирацията.
                        О Динайн, не знаех че във форума е забранено човек да има мнение различно от твоето!
                        И още: ако смяташ, че търся тайна причина за войната просто ме попитай, а не гадай и не ми приписвай мисли които не са мои! Мисля че доводите трябва да се излагат по-хладно.
                        А също и никога не съм те обвинявал в предрасъдаци и стереотипи или каквото и да е било и съм се отнасял с уважение към мнението на всички, за да съм предизвикал подобни лични нападки.

                        Comment


                          САЩ ще предприемат военни мерки в Сирия, ако е необходимо :


                          Comment


                            Сирия отвергла примирительную инициативу Катара о включении "братьев-мусульман" в состав правительства

                            Источник в Дамаске сообщил сегодня ливанской газете "Аль-Ахбар", что сирийскому руководству было передано на днях послание эмира Катара шейха Хамада бен Халифы Аль Тани, в котором тот высказал пожелание "нормализовать двусторонние отношения и перевернуть страницу разлада".

                            Comment


                              Победивший на выборах в Сирии блок Национальное единство завоевал 183 из 250 мест в парламенте

                              Comment



                                Сирийские экстремисты предупредили Израиль

                                Comment

                                Working...
                                X