Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тази снимка поне показва, че който и да е стрелял там, явно не е бил консервативно настроен мюсюлманин
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      И правозащитная организация Human Rights Watch, и комиссия ООН по расследованию событий в Сирии, представив свои доклады, призвали Совет Безопасности передать собранные ими "впечатляющие и убедительные свидетельства" о нарушении прав человека в Международный уголовный суд.

      Comment


        Аз имам състудент от Сирия, който си беше в Сирия за лятото. Той е от град Хомс и твърди, че има голямо разминаване между това което става в действителност в Сирия и това каква е официалната версия на случващото се там. По голямата част от населените там подкрепя Асад и знаят, че тези, които са против Асад не са никакви борци за свобода или демокрация, а са си чисти ислямисти терористи. Бойците от ССА са наричани от цивилното населени терористи, защото тия "свободолюбците" отвличат хора и ги екзекутират и после докарват лъжемедиите да ги снимат за да ги изкарат, че са били "цивилни убити от Асад". Когато в София се събрака над 400 сирийци в подкрепа на Асад нямаше никакво отразяване в медиите, а когато се събраха 30 човека в подкрепа на ССА са получили огромно отразяване в медиите, даже са били и интервюирани.

        Обикновените хора в Сирия знаят, че там няма гражданска война, а са обекта на чуждестранна военна агресия. Знаят и, че повечето от ССА са чужденци и, че не им носят никаква свобода и демокрация, а че им носят ислямизъм.

        Има случай, в които пленени бойци от ССА са си мислели, че са в Газа и че се бият срещу израелската армия. Така са им казали тези, които са ги били наели.

        Comment


          be_free написа Виж мнение
          Аз имам състудент от Сирия, който си беше в Сирия за лятото. Той е от град Хомс и твърди, че има голямо разминаване между това което става в действителност в Сирия и това каква е официалната версия на случващото се там. По голямата част от населените там подкрепя Асад и знаят, че тези, които са против Асад не са никакви борци за свобода или демокрация, а са си чисти ислямисти терористи. Бойците от ССА са наричани от цивилното населени терористи, защото тия "свободолюбците" отвличат хора и ги екзекутират и после докарват лъжемедиите да ги снимат за да ги изкарат, че са били "цивилни убити от Асад". Когато в София се събрака над 400 сирийци в подкрепа на Асад нямаше никакво отразяване в медиите, а когато се събраха 30 човека в подкрепа на ССА са получили огромно отразяване в медиите, даже са били и интервюирани.

          Обикновените хора в Сирия знаят, че там няма гражданска война, а са обекта на чуждестранна военна агресия. Знаят и, че повечето от ССА са чужденци и, че не им носят никаква свобода и демокрация, а че им носят ислямизъм.

          Има случай, в които пленени бойци от ССА са си мислели, че са в Газа и че се бият срещу израелската армия. Така са им казали тези, които са ги били наели.
          Много добре казано."
          be_free написа Виж мнение
          Обикновените хора в Сирия знаят, че там няма гражданска война, а са обекта на чуждестранна военна агресия..
          "

          Comment


            Здравей, be_free.

            Историята, която разказа, звучи напълно възможно, но фактът, че видях потребител в друг форум с абсолютно същия ник да громи яростно "терористите" и да пропагандира напоително в полза на Асад (с фрази, заради които тук би получил веднага бан), както и скорошното ти появяване в този форум + фактът, че всичките ти 22 поста до момента без изключение са в тази тема... всичко това ме кара да се усъмня в истиността на разказа и мотивите ти.

            Има случай, в които пленени бойци от ССА са си мислели, че са в Газа и че се бият срещу израелската армия. Така са им казали тези, които са ги били наели.
            Май точно тук си пресолил манджата... тия да не са били и дрогирани?
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              http://rss.dnes.bg/c/33162/f/539029/...67/story01.htm - Сирийски бойни самолети са обстреляли територията на Ливан.

              Comment


                http://www.youtube.com/watch?v=pw2nA9M_7ns - кой, какъв е в Сирия всеки да си прави изводите сам.
                Last edited by iasen ianakiev; 18-09-2012, 00:22.

                Comment


                  Мернах го вчера тоя филм, много каубойски сцени бяха барнали руските журналисти

                  Струва ми се, че при един обективен поглед на всеки вече е ясно кой какъв е в Сирия, включително и на цивилното население там. Някога, доста отдавна, диктатурата на Асад вероятно е била бич за населението, а опозицията е предлагала спасение, не знам. В момента положението е точно обратното и нещата все повече се отклоняват в тази посока.

                  Женева. 17 сентября. INTERFAX.RU - Создание бесполетной зоны над Сирией не является эффективным решением сирийского кризиса и может привести к росту насилия в этой стране, сообщила представитель комиссии ООН по расследованию событий в Сирии Карен Комин Абу Заид.

                  "Бесполетная зона приведет к росту насилия, а не к его снижению", - отметила она на пресс-конференции в понедельник.


                  Comment


                    Эти средства будут выплачены "сирийскими бизнесменами, работающими в стране и за ее пределами и поддерживающими ССА", как пояснил один из командиров свободной армии Ахмет Хиджази. Он добавил, что вознаграждение призвано "побудить к действию членов близкого окружения" президента Сирии.

                    Comment


                      Международната разследваща комисия на ООН по сирийския въпрос потвърди, че в страната се увеличава присъствието на „чуждестранни елементи", включително джихадисти.

                      china radio international,china,radio,broadcast,news,great wall,peking,beijing,travel,trip,chinese,chinese food,culture,economy

                      Comment


                        Още един филм където доминира мнението на поредният коментатор, вживяващи се като говорител на сирийската опозиция.
                        Truth will save the world

                        Comment


                          Какъв говорител на опозициятя ти да не си гледал друг филм?
                          Last edited by iasen ianakiev; 18-09-2012, 11:44.

                          Comment


                            "Има случай, в които пленени бойци от ССА са си мислели, че са в Газа и че се бият срещу израелската армия. Така са им казали тези, които са ги били наели.
                            Май точно тук си пресолил манджата... тия да не са били и дрогирани?"

                            Динаин , естествено , че това ще кажат - как ти се струва поведение пред разпитващия " да , дойдохме да свалим омразния , тираничен режим на Асад ..."

                            Comment


                              Comment


                                Затишието на фронта дава повод да се появят такива красиви неща:



                                Надеждата е измамна според мен, но дано да греша.

                                Comment

                                Working...
                                X