Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Thorn, не съм човек който би седнал да търси оправдания за действията на сирийската или либийската опозиция. Не ми харесват тези работи, но такива са реалностите на гражданската и всяка друга война.
    Изобщо, много сме слушали че демокрацията в арабските страни "не работи". Вероятно това е вярно, но ето я сега алтернативата... Тези мисли ме карат да бъда песимист за бъдещето на тези държави.

    Пилот написа Виж мнение
    За танкове/артилерия/самолети - ползват се в населени места от всеки, който може да си го позволи - дали ще е Франция в Либия, Русия в Чечня или САЩ в Ирак - няма много разлика освен че при по-богатите се ползват по-точни оръжия.
    Излиза че армията на режима в Сирия убива много цивилни защото може да си позволи единствено мощно, но не и модерно оръжие. Бедни, бедни Асад...!
    Truth will save the world

    Comment


      Динайн, харесва ми как си илюстрирал мнението си включително със симпатягите с лява политическа и вероятно сексуална ориентация от първата снимка, но няма нужда да ми навираш Унгария 56-та пред очите. Виждал съм и доста по гротескни снимки от там, реално това бяха първите подобни снимки които съм виждал през живота си (беше някакво списание от средата на 90-те). Включително улица с обесени по лампите униформени полицаи. Както и съм виждал снимка на неумел немски войник режещ с брадва главата на югославски партизанин, или на скоро гледах в немски документален филм, как усмихнати немски войници се снимат с редица от четири симпатични русоляви украинки. Украинките са обесени, едната на въжето още е жива по време на снимката. Във всички случаи реакцията ме е била една и съща.

      И имам процедурно предложение към редовно пишещите в темата. Може ли тези които не приемаме някой от действията на едната страна в гражданската война за нормални, да не ни се обяснява с примери, снимков материал както и напомняния че това е исторически форум, колко емоционално и погрешно виждаме нещата. Аз не виждам някъде в темата да съм защитавал режима на сатрапчето Асад, че да има нужда от подобно нещо.

      Може би не е лошо да се направи едно сравнение с Либия. И там бунтовниците приличаха на нещо което Лаперуз или Тасман са открили на полинезийски остров, но такива неща като в Сирия заснети на лента не е имало. Със сигурност са се случвали, особено на края в Триполи, но не са заснети и с гордост разпространени. Дефлорацията на Кадафи след залавянето му май е единственият случай.
      Докато тези от Сирия, вече не кликам и на линковете които излизат на всеки два дни, защото гледките ми дойдоха нанагорно.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Амазон, че тези извращения не са "нормални" действия на - не са. Да ги наречем ненормални действия, които е нормално да се очакват в контекста на една война.

        За Либия - грешиш. Има редица клипове в мрежата, в които ясно се виждат кадафисти и африкански наемници, разстреляни, обесени и т.н. от опозицията.
        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

        Comment


          Dinain аз лично се съмнявам,че режима на Асад ще падне от власт.

          Comment


            http://www.novini.bg/news/87218-%D0%...%B8%D1%8F.html

            Comment


              След успешни тестове Турция е готова да започне серийното производство на първата самостоятелно създадена ракета, каза премиерът Нихат Ергюн, който свика по случая специална пресконференция, съобщава H?rriyet.
              Ракетата се нарича SOM, далечината на полета й съставлява 300 километра. Това е първата крачка на Турция по пътя на създаването на ракети с голяма далечина на полета (турците смятат, че за гарантиране на националната безопасност следва да имат ракети за 2500 километра).
              Турция твърди, че подобно оръжие й е необходимо във връзка с нарастващата нестабилност в региона и последиците от „арабската пролет”.
              *пан.бг
              Българин да се наричам първа радост е за мене...

              Comment


                Турция явно се страхува армията на Асад да не навлезе на нейна територия да преследва бунтовниците...

                Както самата турска армия от време на време прави в иракски Кюрдистан...

                Comment


                  Амазон, след като си запознат и "обръгнал", тогава ми обясни защо реагираш емоционално и се изненадваш от зверствата?
                  Коментарът ти "че не изглеждали като борци за свобода и т.н." на мен ми прозвуча като на абсолютен лаик, които живее с розови представи за деца на цветята и ненасилствените протести на Ганди и Далай лама. След като си наясно, че при всяка революция, бунт, гражданска война, се стига до зверства, екзекуции и саморазправи, защо е това удивление и възмущение, все едно си очаквал нещо друго?
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Suun70 написа Виж мнение
                    След успешни тестове Турция е готова да започне серийното производство на първата самостоятелно създадена ракета, каза премиерът Нихат Ергюн, който свика по случая специална пресконференция, съобщава H?rriyet.
                    Ракетата се нарича SOM, далечината на полета й съставлява 300 километра. Това е първата крачка на Турция по пътя на създаването на ракети с голяма далечина на полета (турците смятат, че за гарантиране на националната безопасност следва да имат ракети за 2500 километра).
                    Турция твърди, че подобно оръжие й е необходимо във връзка с нарастващата нестабилност в региона и последиците от „арабската пролет”.
                    *пан.бг
                    300 км; Покрива София, Атина и Дамаск;
                    2500 км; Вече покрива Москва, Мадрид, Париж и Лондон; За последните няма да ги оставят щото ще им се появи и апетит за ядрено оръжие;

                    Comment


                      The situation in Syria по опозиционни данни:

                      Comment


                        http://www.newsru.com/world/16sep2012/ksir.html - Иран официално призна,че негови военни се намират в Сирия.

                        Comment


                          Из барикадите на Хомс:



                          Знае как да се глези опозицията



                          Comment


                            Това не прилича на прясно изстреляни гилзи.

                            Comment


                              Преди два дена е снимано, а кога е стреляно - не знам.

                              Comment

                              Working...
                              X