Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts


    Властта стяга куфарите за Ерусалим

    Comment




      Някак ми звучи твърде про-асад, същевременно ако наистина е от същия човек е кофти.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        На мен ми звучи про-фактите. А те са, че настъпва постепенна екстремна ислямизация на арабските държави, като тоталитарните светски режими, които поддържаха някакъв вид цивилизованост и толерантност към Западния свят, се заменят от войнстващи тоталитарно-религиозни общества, насочени към външна агресия, особено към Западния свят. Дали това ще свърши с ядрени гъби, ще разберем до няколко години.

        Comment


          Пилот, тез дето си ги пуснал:



          ...са като Гаврош на барикадата...

          Comment


            Прав си,като ги гледам,те и точно толкова могат да воюват.

            Comment


              Сирийските бунтовници са качили видео в Интернет, показващо свален от тях втори изтребител МиГ-21 с рег.н. 2280 (първият свален МиГ-21 е с рег.н. 2271). Пилотът е загинал, като тялото му е близо до самолета, като по всяка вероятност парашутът не е бил цялостно отворен.
              Задната част на изтребителя е почти изцяло запазена и няма следи от пожар, което показва, че не е бил улучен от преносима ракета с топлинно насочване.
              Според бунтовниците изтребителят е от военновъздушната база Abu Dhuhur, която вече 6 дни е подложена на атаки от тях.
              *pan.bg

              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
              Българин да се наричам първа радост е за мене...

              Comment


                Comment


                  Truth will save the world

                  Comment


                    Suun70 написа Виж мнение
                    Сирийските бунтовници са качили видео в Интернет, показващо свален от тях втори изтребител МиГ-21 с рег.н. 2280 (първият свален МиГ-21 е с рег.н. 2271)...
                    А не ви ли се струва малко "съмнейшън" този клип ?
                    Много малко отломки, как тази опашна част толкова хубаво се е центрирала за кадър и как се е наместила пред разбития самолет ...?

                    Comment


                      Джихадисти участват в битката за Алепо, искат ислямистка държава.

                      Френски хирург разказва за работата си в Сирия:

                      Чуждестранни ислямисти, които имат намерение да превърнат Сирия в автократична теокрация, се вляха в редиците на бунтовниците, които се борят за сваляне на президента Башар Асад, и смятат, че водят "свещена война", заяви френски хирург, който е лекувал бойци в Алепо, пише Ройтерс.

                      Жак Берес, съосновател на неправителствената организация "Лекари без граници", се завърна от Сирия в петък, след като две седмици работи тайно в болница в обсадения северен сирийски град.

                      В интервю за Ройтерс от апартамента си в центъра на Париж 71-годишният лекар заяви, че за разлика от предишните си посещения в Хомс и Идлиб по-рано тази година около 60 процента от хората, които е лекувал, този път са били опозиционни бойци, а поне половината от тях не са били сирийци.

                      "Това наистина е странна гледка. Те направо си казваха, че не ги вълнува свалянето на Башар Асад, а мислят как да вземат властта след това и да създадат ислямистка държава със съблюдаване на шериата, която да стане част от световния Емират", каза лекарят.

                      Сред чуждестранните джихадисти имало млади французи, които заявили, че са вдъхновени от Мохамед Мера, ислямисткия екстремист от Тулуза, който през март уби седем души в името на Ал Кайда.

                      Самият Асад постоянно повтаря, че воденото от 17 месеца въстание срещу него е до голяма степен дело на хора, които той нарича "подкрепяни от чужбина терористи" и заявява, че войските му действат за възстановяване на стабилността.

                      Берес казва, че при предишните си посещения в Сирия през март и май е отхвърлил твърденията, че ислямистки бойци доминират над бунтовниците, но сега е бил принуден да преразгледа преценката си за ситуацията.

                      Свидетелството на лекаря потвърждава други сигнали, че борбата срещу Асад изглежда привлича все повече араби и други мюсюлмани, мнозина от които са движени от чувство на религиозен дълг да водят джихад (свещена война) и са готови да страдат за исляма.

                      Обаче макар и някои от тях да са професионални "джихадисти" - ветерани от Ирак, Афганистан, Чечения или Либия и уменията им във воденето на война и изработката на бомби да тревожат западните и арабските правителства, които подкрепят бунтовниците, много от тях не могат да предложат на сирийците нещо повече от добра воля и молитви.

                      Берес посочи, че е лекувал десетки такива джихадисти от други арабски страни, но също поне двама млади французи.

                      "Някои от тях бяха французи, абсолютно фанатизирани за бъдещето. Те са много предпазливи хора, дори към доктора, който ги лекува. Нямаха ми доверие, но ми казаха, че Мохамед Мера е пример за следване", каза той.

                      Мера отвори рана в крехкото чувство за социално единство на Франция през март, когато застреля трима войници от имигрантски семейства от Магреба, един равин и три еврейски деца.

                      Париж от няколко години се безпокои, че френски радикални ислямисти, които са действали в зони на беззаконие, ще се върнат да планират нападения у дома. Мера е преминал обучение в Афганистан и Пакистан.

                      Безразборни бомбардировки

                      При предишните си посещения в Сирия Берес е работил в импровизирани болници, но този път е приемал до 40 ранени на ден в нормална болница под бунтовнически контрол в икономическия център Алепо.

                      Сред пациентите му е имало цивилни, които се редели на опашка за хляб на пазар, който попаднал под артилерийски обстрел.

                      "Хлебарят беше убит. Той беше слабичък мъж, покрит с брашно и целият в кръв и рани от шрапнели. Гледката беше шокираща," каза той.

                      "Това, което хората трябва да знаят, е, че броят на мъртвите е далеч по-голям от обявявания. Бих казал, че трябва да го умножите по две, за да получите действителния брой", заяви лекарят.

                      Сирийският център за наблюдение на правата на човека казва, че във въстанието са убити над 23 000 души. Над 200 000 сирийци са избягали в съседните Турция, Йордания, Ирак и Ливан.

                      Берес, който е влязъл в Сирия през северната й граница с Турция, каза, че е видял признаци, че Анкара се опитва да спре сирийците да прекосяват границата.

                      Показвайки окаляната си хирургическа чанта, обувки и дрехи, Берес каза, че турските сили са залели с вода граничния район Рейханлъ, което затруднява бежанците да преминат незабелязани на турска земя.

                      "Бяхме заловени от турската армия. Отне ни 20 часа да преминем границата и ме глобиха 500 долара за незаконното й прекосяване. Залели са границата с вода, за да чуват пресичащите. Който бъде заловен, го връщат обратно", каза той.

                      Dnes.bg

                      Comment


                        Един интересен и сериозен анализ на ниво:

                        оригиналът - http://blog.lefigaro.fr/malbrunot/20...stres-son.html

                        руски превод - http://www.inosmi.ru/world/20120906/198716158.html

                        хубава думичка за новите режими - демократура.

                        Comment


                          Дисидентите превзеха военна база в района на гр. Халеб

                          Сирийските дисиденти успяха да превземат най-важната военна база, разположена в околностите на Халеб и освободиха над 350 души, задържани преди неизвестен период от време от армията на Башар ал Асад.

                          От последвалото изявление на Свободната сирийска армия стана ясно, че настроението и увереността сред дисидентите отново се е завърнало след успешното превземане на военната база.

                          Още беше информирано, че са задържани около 35 служители на сирийския режим, които ще останат под контрола на Свободната армия.

                          По време на сблъсъка са загинали 18 войници от режима на Башар ал Асад и четирима от Свободната армия.

                          „Причината да нападнем тази база беше, че именно там са разположени едни от най-големите оръжейни складове, откъдето се снабдяват войниците на Ал Асад”, коментират дисидентите.

                          Башар ал Асад се укрива в руската база в Тартус

                          редседателят на Военния съвет на Свободната сирийска армия ген. Мустафа Шейх заяви, че сирийският лидер Башар ал Асад се укрива в руската военна база в Тартус.

                          Според думите на ген. Шейх, след нападението над сирийското президентство на 18 юли, когато загинаха петима от най-приближените на Башар ал Асад, президентът на страната се укрива в руската база в Тартус.

                          До този момент предположенията за това къде точно се укрива Ал Асад бяха разнообразни, но така и не беше уточнено на 100% къде е местонахождението му. По време на изявлението си в национален ефир , председателят на Военния съвет на Свободната сирийска армия категорично заяви, че Башар ал Асад се укрива в руската база в Тартус.

                          На въпрос дали дисидентите ще организират военно нападение срещу руската база, генаралът заяви, че това все още не се знае, но самият факт, че не отрече и този вариант, подсказва, че може би предстои още по-голям сблъсък, но този път и с участието на руснаците.
                          Войната е лека за зрителите...

                          Comment


                            Аз отново да спомена, че "руската база" е два гаража и малко здание + нефункциониращ понтон и паркирани и непоместени от 20 години 5-6 камиона. Личен състав 4 души + куче и котка (гледах преди месеци интервю оттам, но не мога да го намеря). Честно казано ако бях Асад не бих се чувствал безопасно в тази база.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Vlad Dracul, използваният от теб новинарски сайт не звучи твърде професионално с тези "дисиденти", "Халеб" (Алепо), "задържани служители на сирийския режим" (пленени войници) и прочие странно използвани думи.
                              Освен това, тук вече се казва, че бунтовниците в крайна сметка са отблъснати от въпросната база. Явно новините за превземането й са били прибързани.

                              Между другото, вече има статия: Battle of Aleppo (2012)
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Превзеха около 1/3 от базата и наистина плениха 18 войници, преди да ги отблъснат. Ако може да се вярва на източниците, пленниците вече са при Аллах.

                                Накануне в интернете появилось видео с кадрами казни 20 сирийских военнослужащих. На любительской съемке запечатлены поставленные на колени солдаты со связанными за спиной руками, которых хладнокровно расстреливают в затылок. Голос за кадром вещает от имени "Бригад Сулеймана аль-Фариси", которые казнили сотрудников силовых структур Сирии.



                                Лично аз не съм видял това видео.

                                Като цяло се усеща, че правителствените войски имат проблеми, изглежда преди всичко с оръжието. Дипломатите обаче почнаха да променят тона и нищо чудно скоро да видим преговори.

                                Comment

                                Working...
                                X