Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Wolfsschanze написа Виж мнение
    http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/08/...olira_samo_30/ още един пребоядисан активист за граждански права
    "Избягалият сирийски премиер: Асад контролира само 30% от страната";
    Ами те останалите 70% са пустиня! Какво да и контролира, като там няма никой за постоянно?!

    Тук пишат обратно - че не контролира 30% от страната: http://dartsnews.bg/News/28470

    САЩ засега не планират забранена за полети зона в Сирия: http://www.tvevropa.com/bg/news/world/view/74490
    Last edited by DDD; 14-08-2012, 20:13.

    Comment


      Това с отвличанията си е доста стара традиция при конфликти в тамошния район - като се почне от Ливан и се стигне до Ирак май, винаги в мътната вода.

      Digmon, ти имаш познати в Сирия ако не се лъжа от писаното от теб. Ако можеш и имаш информация да разкажеш нещо по-подробно за обстановката?
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Пилот написа Виж мнение
        Това с отвличанията си е доста стара традиция при конфликти в тамошния район - като се почне от Ливан и се стигне до Ирак май, винаги в мътната вода.

        Digmon, ти имаш познати в Сирия ако не се лъжа от писаното от теб. Ако можеш и имаш информация да разкажеш нещо по-подробно за обстановката?
        Както бях казал по-назад сирииците в някои отношение са по-незапознати и от нас, случва се да ни питат какво дават по нашата телевизия и въобще на запад. Много актуална информация нямам, но последното което чух преди седмица(че и повече) беше, че деиствията се развиват на площада Салах ад-Дин(Алепо), липса на храна и бензин и че билетите са изкупени със седмици напред. На работещите е забранено да работят от опозицията, били са раздавани листовки със съдържание от сорта " Ако отидете на работа ще ви взривим ". Това беше ситуацията в Алепо, по-актуална информация нямам.

        Comment


          Мерси, това и малко е пак повече и по темата отколкото 99% от новините. Ако имаш пак някаква информация която да може да се поства - пиши в темата.

          Познати на познати живеят в Сирия (сириец+българка) и са се измъкнали оттам преди 3 седмици и сега роднините им искали да се връщат обратно в Сирия ??? Иначе това което пишеш хич не звучи добре.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            На работещите е забранено да работят от опозицията, били са раздавани листовки със съдържание от сорта " Ако отидете на работа ще ви взривим ".
            Като четох това се сетих за стачките в Алжир по време на тяхната война за независимост (петдесетте години), когато използват общо взето същите методи. Френските парашутисти се справят общо взето добре с това, но там контролът на военните е доста по-добър, открити сражения в градовете няма. Но това не им помага особено. От друга страна, онова не е било точно гражданска война. Т.е. пак става въпрос за същото: не е толкова важно как вървят боевете, а кой упражнява административния контрол.

            Comment


              Нови снимки:

              The Atlantic, The Atlantic Magazine, TheAtlantic.com, Atlantic, news, opinion, breaking news, analysis, commentary, business, politics, culture, international, science, technology, national and life
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                Пилот написа Виж мнение
                Мерси, това и малко е пак повече и по темата отколкото 99% от новините. Ако имаш пак някаква информация която да може да се поства - пиши в темата.

                Познати на познати живеят в Сирия (сириец+българка) и са се измъкнали оттам преди 3 седмици и сега роднините им искали да се връщат обратно в Сирия ??? Иначе това което пишеш хич не звучи добре.
                Точно за това нямам актуални новини, защото и моят "извор" се премести. Хич не ме шокира, любимото нещо на сирииците е да са в стадо и другото е че няма родителския манталитет както тук, там родителят е много егоцентричен и е свикнал всичко което каже да се изпълни и след това да му целунеш ръката.

                Comment


                  Взорвалась цистерна с мазутом. Ранены пять человек, жертв нет. Повреждены соседние здания, искорежены автомобили. После взрыва силы безопасности активизировали операцию против боевиков: в кварталах Майдан и Кабун действуют армейские формирования и бронетехника.

                  Comment


                    Обама наложи вето на предложението за убииството на Асад, Франция и Саудитска Арабия гласуваха за.
                    Доста недостоверна ми се струва тази новина, но не вярвам RT да са толкова пропаднали, че да си измислят.

                    Comment


                      какъв тип е този самолет в снимките на feersum дето изтрелва някаква ракета?

                      Comment


                        L-39
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          Comment


                            А за самолета да L-39"Албатрос"-ВВС на Сирия разполагат с около 70 леки щурмовика от този модел.

                            Comment


                              iasen ianakiev написа Виж мнение
                              А за самолета да L-39"Албатрос"-ВВС на Сирия разполагат с около 70 леки щурмовика от този модел.
                              В тая война и 10 им стигат.

                              Comment


                                По принцип ако всичко е по класическия сценарий липса на части заради ембарго/липса на капитален ремонт, най-вероятно половината от тези 70 елки са разпарчетосани за части. Между другото, имаше нейде клипче как бунтовници нападат с ПТУР летище и стрелят по самолет, не зная дали беше постван тук - освен всичко друго интересното е, че стреляха по МиГ-23 който ако се разгледа беше явно направен вече до голяма степен на резервни части, а отсреща май ги чакаха защото стреляха веднага обратно.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X