Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    KIZIL DELI написа Виж мнение
    цялата свинщина, която цари там.
    Точно казано, а гражданската война винаги е грозно нещо и не много време след началото й вече е извънредно трудно да се отличи доброто от злото, практически според мен си е невъзможно, тъй като в озлоблението си и двете страни ще творят почти само зло. Само от дистанцията на времето и като се съди по това с какво е завършила, може да се каже нещо. Евентуално.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Могъщо оръжие е пропагандата, за пореден път е потвърдено (не че има нужда от потвърждения, де).

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Могъщо оръжие е пропагандата, за пореден път е потвърдено (не че има нужда от потвърждения, де).
        Искаш да кажеш, че вече имаш потвръждение че клипа не е автентичен?
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Пощаджии, полицаи - все тая, нали са хора. А това кой на кого е вадил ноктите не е аргумент, щото такова нещо не знаем засега. Едва ли всичките които убиха на клипа са психопати заслужаващи ужасна смърт. Досега нямах твърда позиция, но ако клипа се окаже автентичен, аз автоматично и без замисляне заемам позицията на Торн: От две злини, по-малката.
          Всъщност никой не заслужава дори и не-ужасна смърт, но реалностите щом хората се озверят стават други. Впрочем аз също в голяма степен изповядвам позицията на Торн, макар и не в крайността, до която той стига, но клипът автентичен или не, най-вероятно отразява що-годе правдиво, случващото се в Сирия. А то е, че по време на гражданска война хората причиняват най-ужасни неща на съседа си. Бъди сигурен, че от другата страна не галят с перо или може би чакай за доказателствата, които ти трябват.

          Comment


            Няма абсолютно никакво значение дали е автентичен (каквото и да означава това в случая) или не - както и всички останали подобни клипчета: те СА пропаганда, която се обръща към емоциите, а не към разума. И както виждам - работи добре (както е работела винаги, де). Пропагандата - противно на общоприетото мнение, - не е "лъжа" или "неистина", а плоско, едноизмерно представяне на действителността, което се обръща директно към емоциите. И най-често (във всеки случай, в качествената пропаганда) се основава задължително на определен значителен процент "истина".

            Comment


              http://www.newsru.com/world/13aug2012/mig.html-Като гледам самолета е МИГ-23.

              Comment


                KIZIL DELI написа Виж мнение
                Всъщност никой не заслужава дори и не-ужасна смърт, но реалностите щом хората се озверят стават други. Впрочем аз също в голяма степен изповядвам позицията на Торн, макар и не в крайността, до която той стига, но клипът автентичен или не, най-вероятно отразява що-годе правдиво, случващото се в Сирия. А то е, че по време на гражданска война хората причиняват най-ужасни неща на съседа си. Бъди сигурен, че от другата страна не галят с перо или може би чакай за доказателствата, които ти трябват.
                Да, съгласен съм. Радвам се че започваме да наричаме нещата с истинските им имена, както и предложих преди няколко седмици. Това е гражданска война с всички произтичащи от това гадории в колоритен местен "Алах Акбар" вариант. Няма "борци за свобода" и "Арабска Пролет" и "възстанници" и "гражданско движение" и т.н.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  gollum написа Виж мнение
                  Няма абсолютно никакво значение дали е автентичен (каквото и да означава това в случая) или не -
                  Още тука ме загуби.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Moesia написа Виж мнение
                    http://www.novini.bg/news/80876-%D1%...BE-18-%29.html

                    Пощаджиите пръв враг на сирийския народ!


                    На този народ ли съчувстваме ?
                    Не знам колко време би ти отнело, ако се беше вгледал в снимката, за да видиш, че това е някакъв пърформанс някъде в Западна Европа в подкрепа на бунтовниците. И в твоя стил - от този сайт ли се осведомяваш?!

                    Гоги, по отношение на британските бази в Кипър - те са две - Акротири и Дикелия и са със статут на суверенни бази, тоест британски колонии. Кипър може да каже относно използването им, колкото Куба по отношение на Гуантанамо. В общи линии Акротири и Дикелия са британски непотопяеми самолетоносачи и транзитни бази за експедиционни отряди.

                    P.S. Извинявам се, сега видях клипа по-надолу в статията.
                    Last edited by Duque de Caixas; 13-08-2012, 20:03.

                    Comment


                      Амазон написа
                      Още тука ме загуби.
                      Което обяснява защо пропагандата е толкова силно оръжие. "Още там" почти всеки се изгубва, когато заговорят емоциите.

                      Comment


                        Moesia написа Виж мнение
                        На този народ ли съчувстваме ?
                        Да, точно на него (сирийският народ) съчувствам.
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          Duque de Caixas написа Виж мнение

                          Гоги, по отношение на британските бази в Кипър - те са две - Акротири и Дикелия и са със статут на суверенни бази, тоест британски колонии. Кипър може да каже относно използването им, колкото Куба по отношение на Гуантанамо. В общи линии Акротири и Дикелия са британски непотопяеми самолетоносачи и транзитни бази за експедиционни отряди.
                          .
                          Т.е Торнадо и Е Файтер има къде да се базират за да носят демокрация...а френците нека си плават с недосамолетоносача.
                          Иначе моята позиция- както ще да свършва, стига да свърши бързо и след това да няма допълнителни ексцесии, независимо от вероизповедание и цвят все пак иде реч за човешки съдби.

                          Comment


                            Moesia написа Виж мнение
                            http://www.novini.bg/news/80876-%D1%...BE-18-%29.html

                            Пощаджиите пръв враг на сирийския народ!


                            На този народ ли съчувстваме ?
                            Боже господи, на първата снимка има тяло на момиче!

                            Comment


                              Duque de Caixas написа Виж мнение
                              Не знам колко време би ти отнело, ако се беше вгледал в снимката, за да видиш, че това е някакъв пърформанс някъде в Западна Европа в подкрепа на бунтовниците. И в твоя стил - от този сайт ли се осведомяваш?!

                              Гоги, по отношение на британските бази в Кипър - те са две - Акротири и Дикелия и са със статут на суверенни бази, тоест британски колонии. Кипър може да каже относно използването им, колкото Куба по отношение на Гуантанамо. В общи линии Акротири и Дикелия са британски непотопяеми самолетоносачи и транзитни бази за експедиционни отряди.

                              P.S. Извинявам се, сега видях клипа по-надолу в статията.
                              Ти изгледа ли видеото или реши, че съм възмутен от снимката ?

                              Comment


                                Kramer написа Виж мнение
                                Боже господи, на първата снимка има тяло на момиче!
                                Na мене девойчето ми се вижда твърде бутафорно...отделно поне моята кръв (а съм е виждал разплицкана в порядъчно количество) изобщо не е такъв цвят...просто си споделям.

                                Comment

                                Working...
                                X