Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Башар Асад е средния, Махер Асад е най-малък.

    Франция не иска имунитет за Асад

    Френският външен министър Лорен Фабиус отхвърли предложението на Арабската Лига да се гарантира безопасно напускане на Сирия от страна на президента Башар Асад в замяна отказване от властта, съобщи „Франс прес".

    Comment


      Асад вкара в употреба за пръв път бойни самолети, бомбардирани са цели в Алепо:
      Fighter jets have bombed eastern areas of Syria's second city of Aleppo, a BBC reporter nearby says, in a significant escalation of the conflict.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        http://www.stratfor.com/weekly/conse...-syrian-regime
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Башар Асад е средния, Махер Асад е най-малък.

          Франция не иска имунитет за Асад

          Френският външен министър Лорен Фабиус отхвърли предложението на Арабската Лига да се гарантира безопасно напускане на Сирия от страна на президента Башар Асад в замяна отказване от властта, съобщи „Франс прес".
          Това пък защо? Не е ли по-важно да се приключи лудницата по един или друг начин, отколкото личността и съдбата на някакво наследствено сатрапче? Или на Франция по някакви причини лесният изход не и отговаря на интересите? Възможност за допълнителна реклама на Рафал, или какво?
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Много лесно измъкване би било това за Асад - да си живее старините удобно във Франция. Спомни си, че Франция беше първият и най-яростен критик на режима след като започнаха протестите. Позицията й тогава беше категорична (нещо в стил "да се маха от власт веднага и да бъде съден за престъпления срещу човечеството") - това е просто продължение на тази политика. Би било излагация да му дават имунитет сега.

            Турция затвори границата си със Сирия
            Иран плаши с намеса при външна агресия срещу Дамаск
            Днес Турция затваря границата си със Сирия, съобщава Ройтерс, позововайки се на местна тв.
            В Министерството на митниците и търговията казват, че всички ГКПП ще спрат работа до края на деня. Официално потвърждение за това агенцията не е получила.
            Сирийските бунтовници държат в свое владение няколко ГКПП на турската граница. Дали това е предподставка за решението на турските власти, не се уточнява.
            Освен това правителството на Башар Асад е разположило в пограничните райони химическо оръжие, заплашвайки , че ще го използва срещу чужди военни в случай на интервенция. Твърди се че, че Турция от своя страна е струпала на границата войска, за да противостои.
            Приятелите на сирийския президент Башар ал Асад са готови да нанесат удари на всички, които се опитат да свалят режима, предупреди lвчера висш ирански военен, като думите му бяха насочени най-вече към противникови арабски страни, предаде агенция "Франс прес".
            "Приятелите на Сирия и съпротивителното движение (срещу Израел) още не са излезли на сцената, а ако го направят, те ще нанесат решителни удари на врага, включително на онези араби, които презираме", заяви генерал Масуд Джазаиери, заместник-началник на генералния щаб на иранските въоръжени сили, без да назовава конкретни страни.
            Иран остава ключов съюзник на Дамаск, докато държави като Саудитска Арабия, Йордания и Катар открито подкрепят сирийските бунтовници.
            Джазаиери изцяло отхвърли възможността за сваляне на режима на Асад, като подчерта, че "народът в страната и нейните приятели няма да допуснат такъв ход". По думите му сирийците са силно разгневени на "демоничните правителства" на САЩ, Турция, Катар, Саудитска Арабия и други "съюзници на терористите".
            Думите на висшия ирански военен идват в момент, когато Сирия за първи път призна, че има химически и бактериологични оръжия. "Тези оръжия са съхранявани и пазени от сирийските военни сили и са под пряко наблюдение и никога няма да бъдат използвани, освен ако Сирия не е изправена пред външна агресия", заяви говорителят на сирийското външно министерство Джихад Макдиси в понеделник.
            Днес Турция затваря границата си със Сирия, съобщава Ройтерс, позововайки се на местна тв.
            В Министерството на митниците и търговията казват, че всички ГКПП ще спрат ...

            Регионът вече е доста близо до точката на кипене.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              В светлината на написаното, в последния линк, който пуснах - реакцията на Иран изглежда доста логична, макар и закъсняла. Вероятно ще вкарат в играта иранските проксита от Ливан и т.н.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                Интересна статия, благодаря за линка, Албирео. ДА си призная, не бях поглеждал точно от този ъгъл към проблема.

                Comment


                  Аз в една друга тема писах, че според мен вече са ги вкарали - един атентат преди няколко дни на Балканите.
                  И аз благодаря за статията, добра е.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Това пък защо?
                    Според мен мотивите са вътрешнополитически, но не съм запознат с френската вътрешна политика и не мога да конкретизирам. Реално компромиса на Арабската лига е съгласуван между основните играчи и е единственото мислимо решение към момента. Чрез него борбата ще продължи, но вече с мирни средства - Катар и СА ще играят за влияние, Русия ще ги контрира и т.н. Отказа от този вариант увеличава опасността от директна военна намеса, поне така виждам нещата аз.

                    Comment


                      Чак до интензитета на световна война не вярвам да се стигне. Просто такъв развой на нещата си е чиста рулетка и всеки, който седне на масата рискува да загуби всичко.
                      Но който участва в играта трябва да действа бързо, защото аз на режима в Дамаск давам от 2 до 4 месеца. A пък колко съм точен и обективен ще си проличи в рамките на 2 до 4 месеца.
                      Last edited by Duque de Caixas; 25-07-2012, 11:47.

                      Comment


                        Отклонението за оста Турция-Пакистан е преместено в тема Перспективи пред Турция като регионална сила.
                        .
                        Fighter jets have bombed eastern areas of Syria's second city Aleppo, the attack is being seen as a significant escalation in the conflict.


                        Някой разпознава ли самолета на 02:40?
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Чехословашки Аеро Водоходи Албатрос L-39ZA. Реактивен УТС.

                          Comment


                            По скоро Су-25 http://www.novini.bg/uploads/news_pi...zmer-26773.jpg

                            Comment


                              Това на линка ти е звено Lockheed T-33. За Албатроса съм сигурен на 99,9%.
                              Су-25 няма как да е първо, защото доколкото знам сирийците нямат самолети от типа, второ виж вертикалния стабилизатор на клипа (на Су-25 е трапецовиден, а на този хордата е изтеглена назад) и трето - по-малък е от Су-25. Освен това на Су-25 въздухо-заборниците за двата двигателя са мнооого по-големи, полу-крилата са с по-голям размах, а самолетът на клипа е едно-двигателен. Прегледах го пак - 100% Албатрос, ако става дума за този клип де: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-18976690
                              Last edited by Duque de Caixas; 25-07-2012, 21:30.

                              Comment


                                Само при мен ли ББС линка не съдържа клипче (по принцип аз не съм в България, тук може да имам някакви ограничения)?

                                Между другото Динайн - с риск вече да е питано, но не го намерих - интересно ми е какво е преобладаващото мнение в Израел - за сваляне на стария враг или все пак познатото зло е по-добре?
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X