Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Само на мен ли ми се струва че всичките бунтовници и тук и в Либия изглеждат зверски инфалтилни?
    Не знам кое точно ти се струва инфантилно в поведението им? Това, че не разбираме културата и поведението им, не значи автоматично, че те са глупави, нали?
    Войната е лека за зрителите...

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Само на мен ли ми се струва че всичките бунтовници и тук и в Либия изглеждат зверски инфалтилни?
      Като външен вид или поведение имаш предвид? Но и двете се имат оправдание, нормално след като са млади момчета. Представи си че има бунтове в България , народа се вдига срещу управляващите, първите които ще скочат в боя ще са младежите с националистически убеждения ( много от тези които не са с бръснати глави и с фланелка "България на 3 морета" също ще се включат) и техният главен противник ще са богатите и цигани/турци/евреи/араби и всякакви други малцинства. Сирииската версия - мнозиството младеж са суни техният противник са управляващите шиити и християните.
      Иначе за външиняи вид- много се стараят като излизат, винаги изкъпани( противно на мисленето на средстатистическия българин, бих казал че имат по-добри хигиени навици от нас ) с гел и сресан назад и ризка/фланелка с няква щампа и избръснати перфектно та целият им вид прибавя към младата им възраст и така се натрупва, но въобще има и нещо генетично подобно за източните азиатци.

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Първият танк се насади на мина или някакъв фугас, втория с какво го удариха?
        (снимащият обаче ще се пръсне от радост)
        Ами гледал съм цялото видео, втория танк го удари ракета и руснаците се хвалят че, активната защита е много ефективна, всъщност танка си се движи и си стреля след удара.
        Първия скъсал верига.

        Comment


          Digmon написа Виж мнение
          Като външен вид или поведение имаш предвид? Но и двете се имат оправдание, нормално след като са млади момчета.
          Да, и това че са младежи не е оправдание (те и не са). Останалото което си напсал е ненаучна фантастика.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Digmon написа Виж мнение
            Като външен вид или поведение имаш предвид? Но и двете се имат оправдание, нормално след като са млади момчета. Представи си че има бунтове в България , народа се вдига срещу управляващите, първите които ще скочат в боя ще са младежите с националистически убеждения ( много от тези които не са с бръснати глави и с фланелка "България на 3 морета" също ще се включат) и техният главен противник ще са богатите и цигани/турци/евреи/араби и всякакви други малцинства.
            В интерес на истината, има кадри от подпалването на Партийния дом и софийските момчета горе-долу така се държаха. А после се оказа че цивилизованите партийни ръководители сами си изгорили архива.
            Truth will save the world

            Comment


              Мисля, че се изместваме от темата, по добре да се съсредоточим върху военния и политически аспект на ставащото в Сирия.
              Войната е лека за зрителите...

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Да, и това че са младежи не е оправдание (те и не са). Останалото което си напсал е ненаучна фантастика.
                Хаха да определено малко прекалих в прогнозите, но относно външният вид определено си оставам на изказаното мнение.(както и да е това е извън темата)

                Vlad Dracul написа Виж мнение
                Мисля, че се изместваме от темата, по добре да се съсредоточим върху военния и политически аспект на ставащото в Сирия.
                Точно това щях да кажа, но не достигат достатъчно новини, за да имаме някаква представа за моментното състояние.

                Армията запазва северните граничнтие пунктове с Ирак
                Сирийската армия потуши бунт на затворници, най-малко двама души са загинали


                Не мога да разбера защо се радват да не би да са "свалили" вертолета показан по-рано? (видеото е от края на миналия месец)
                Last edited by Digmon; 22-07-2012, 01:14.

                Comment


                  Че как си представяте да изглеждат бунтовници - довчера цивилни, повечето млади и необучени, радващи се на слободията и придобитото оръжие? Фразата "пуцай, куме" не е измислена в Сирия или Либия. Всъщност в Либия бяха сякаш по-разпасани, по-малко униформи се виждаха, вероятно защото дезертиралите военни сред тях бяха по-малко.


                  'Join the fighters': the Free Syrian Army returns to Qusayr after an attack on regime forces.


                  Photo from:
                  Serbian paramilitary soldier∙s whit captured Croatian flag
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Контраофанзива на режима в Дамаск, нов фронт в Алепо


                    Бунтовници от Свободната сирийска армия в гр.Азаз, провинция Алепо, 19.07.2012г.
                    Войната е лека за зрителите...

                    Comment


                      Много ми е интередно как тези "Мирни демонстрации" се водеха срещу танкове и изведнъж "демократичните демонстранти" срущу режима се оказаха добре организирани и въоръжени милиции....сценарият се повтори вече за 4-ти път в Ислямския свят, само дето в Катар шейха има повече пари от тези които наливат отвън и явно си плати да няма размирици, да му мислят бедните страни.
                      Sub sole nihil novi est

                      Comment


                        Добре след като армията изчисти Дамаск и почне Алепо най-вероятно някъде другаде ще се премести голямото пуцане и така силномобилните бунтовници ще си обикалят страната и това до кога ?
                        Или чакат Асад да се махне или пък армията му да дезертира или чакат някой "стар сирииски приятел" да им доиде на помощ, защото в момента нито една от двете страни не поема някакви колосални загуби и така могат с години.

                        Comment


                          Mirovk, издаваш единствено дълбоки предубеждения и невиждане на събитията - нищо не стана "изведнъж" в Сирия (вече мина година и половина), както нищо не стана "изведнъж" в Либия, Египет, Тунис и Йемен. Навсякъде протестите в началото бяха мирни, развитието на събитията е резултат от различните реакции на съответните управляващи - някои се уплашиха и сдадоха властта сравнително бързо, други се опитаха да потушат протестите със сила. Не знам защо го обяснявам това даже, то е очевидно.

                          Digmon, ти сериозно ли - кога точно армията е "изчистила" Дамаск? По мои сметки сражения избухват там вече за трети път, и всеки път са все по-ожесточени. Хомс го "изчистваха" не знам колко пъти, и там сраженията не са спрели (периодично си го обстрелват с артилерия). Случва се една класическо въстание, в което армията се юрва да потушава огнищата в страната едно след друго, а те пламват отново зад нея... и така, докато армията съвсем се разпадне, или бунтовниците спрат да получават оръжие отвън. Което е различно от Либия, там половината страна падна под властта на бунтовниците доста бързо и оттам нататък имаше горе-долу ясна фронтова линия. В Сирия такова нещо не се вижда, сраженията избухват спорадично навсякъде.

                          Government forces strike back at rebel-held strongholds in Syria's two biggest cities - Damascus and Aleppo - following a week of rebel advances.

                          Жалко, че информацията не позволява да се поддържат интерактивни карти, както много сайтове поддържаха по време на войната в Либия.


                          Не мога да разбера защо се радват да не би да са "свалили" вертолета показан по-рано? (видеото е от края на миналия месец)
                          Четох за това видео, хеликоптерът е стоварил десант, 'соколите' са го нападнали в този момент и са го унищожили докато е на земата (кадрите с димящите останки към края на записа).
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain-е издаваш единствено дълбоки предубеждения и невиждане на събитията ,не може протестанти било то и стотици да се докопат до оръжие, да сформират добре структурирана и организирана милиция (паравоенна част, чета или както и да го нарачем) без подготовка и въоръжение каквото се оказва че, имат.
                            Обясни ми моля те как тълпа демонстранти устояват "обсадени" от танкове и съответно нанасят загуби на официална добре екипирана и що годе тренирана армия?
                            Да не стане в последствие като Афганистан и протестиращите Афганци ,мирно пасящи козичките си с по един "Стингър" на рамо ..... абсолютен фарс са тези уж демонстрации подкрепени с миномети и леко стрелково оръжия.
                            Либия демонстрантите имаха в различни разновидности и тези интересни пособия за протест:

                            Sub sole nihil novi est

                            Comment


                              Не, няма да си губя времето да ти обяснявам очевидни неща, защото явно последната година и нещо си бил на Луната и сега изведнъж за теб "изведнъж" "се оказват" разни неща. Прочети новините за Сирия от изминалия период, прочети и настоящата тема от началото (нещо, което очевидно не си сторил).

                              Да не стане в последствие като Афганистан и протестиращите Афганци ,мирно пасящи козичките си с по един "Стингър" на рамо .....
                              Това е още по-фрапантна демонстрация на невежество - някакъв абсолютен миш-маш от кръчмарски слухове, вицове от времето на Студената война и жълта преса. Даже не искам да знам какво означава, не ме интересува. Ако наистина желаеш да участваш в този форум, се изисква известно старание и уважение към съфорумците, изрязяващо се в поне някакво познание по дадената тема, излагане на конкретна теория, аргументирането й, или чисто информативни постове с цитиране на източници. Не чесане на езика за някакви неща, дето си чул/прочел някъде си и ти се приказва за тях. Това е за кръчмата.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain под изчистил имам предвид, че поне армията взима някакви по-сериозни мерки, след като има присъствие на армията най-вероятно скоро ще спрат бутовете по различните квартали , не казвам, че ще ги изкоренят, но ще замажат положението за известно време (докато армията не тръгне към друг град).

                                Превод на заглавието " части на Асад които са уморени от репресиите към невинни, невъоражени хора.".
                                Доста възрастни ми се виждат, явно и не много мотивирани.

                                Comment

                                Working...
                                X