Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски футболен клуб в България през 1942?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Съветски футболен клуб в България през 1942?

    Здравейте,

    Тези дни се забавлявам със записаните спомени на Иван Славко Батето, и в една от книгите е казано, че през 1942 година Спартак Москва е бил във фашистка България да играе футбол срещу български отбор.

    Написаното ми се струва голяма партенка, но предвид балансираната външна политика на България по онова време е възможност при някои условия.

    За съжаление не мога да намеря никаква информация в нета за подобно нещо. Дали не знаете пък вие ?
    Analog man...

    #2
    ФК Спартак Москва - Официальная история - год 1942

    Не е много вероятно точно по това време да са гостували в чужбина, камо ли у нас.

    Comment


      #3
      И аз така си мислех, но се оказа че руснаците си поддържат футболното първенство през цялата война. А и това което Славков е казал може да със сгрешена дата.

      Нека се разровим и да видим имало ли е въобще такова нещо
      Analog man...

      Comment


        #4
        Поддържат = на правят чистки и там ли? Щото по линка главно това се вижда
        За 1942ра - надали - защото тогава руснаците губят почти всичко по Черно море, мисля, че им оставаше само един голям порт.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          Изглежда е сбъркана годината. Съветски отбор (това е сборен московски състав под името "Спартак") наистина гостува в България и играе в София два мача - срещу "Славия" на 11 август (славистите губят мача с 6:1) и срещу сборен отбор на София на 15 август (загубен със 7:1). Обаче всичко това става през 1940 г. През септември същата година "Славия" връща визититата, играе в СССР три мача, от които губи тези срещу московските "Спартак" и "Динамо" с по 4:0, а със "Динамо" Ленинград завършва 2:2.
          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment

          Working...
          X