Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някои пушки с подцевни магазини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Някои пушки с подцевни магазини

    Тъй като съм любител на необичайното, особеното и непопулярното, ето няколко образци на пушки с подцевни магазини. На времето са били обичайни, неособени и популярни, но са бързо заменени със системи със средноразположен магазин и потъват в забрава (с изключение на френската Mle 1886, която воюва и през ВСВ).

    Oтгоре надолу: Vetterli G1871 (Швейцария), Mauser G71/84 (Германия), Lebel Mle 1886 (Франция), Kropatschek M1886 (Португалия), Murata T22 (1889 г. р. Х., Япония):









    От тази група любимата ми е Мурата обр. 22 Мейджи - на-късата, най-леката, с много лек за работа затвор:









    Тя има общи черти с Кропачек М1886, показан заедно с нея за сравнение:









    По принцип всеки един от показаните образци изисква статия, но целта на този пост е занимателна, не академична.
    Last edited by Nick; 13-05-2011, 06:22.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    #2
    ===
    Last edited by Ждрольо; 21-07-2014, 20:13.

    Comment


      #3
      Ждрольо написа Виж мнение
      тука липсва Оригинала - Gras

      за да може да влезе в колекцията!
      Здрасти ivio!

      Гра е с подцевен магазин? "Оригинал" на какво? Просвети ни, плийз. Забележи, че Гра не е същото като Гра-Кропатчек.

      Иначе Гра при мен не липсва:
      Attached Files
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #4
        И понеже темата е за пушки с подцевни магазини, ето една от най-редките (произведена е само в 1,002 екземпляра):







        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          .............
          Last edited by Ждрольо; 21-07-2014, 20:14.

          Comment


            #6
            ...
            Last edited by Nick; 21-07-2014, 20:32.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #7
              с много лек за работа затвор:
              Nick, това и друг път си го споменавал, по повод други пушки(май беше една италианска). Въпроса ми е има ли големи разлики при пушките с болтов затвор, по това колко лесно става зареждането/екстракцията? Например от клиповете ми се струва че Мосин като че ли се зарежда малко по-трудно от примерно К-98. Обаче едно е клипове, друго е човек като теб на когото всичко това е минало през ръцете.
              А предполагам това е нещо много важно, особено при продължителна стрелба. Калибъра(по-скоро патрона) има ли значение в случая?
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #8
                .....
                Last edited by Ждрольо; 21-07-2014, 20:15.

                Comment


                  #9
                  Разлики в работата на "резетата" има не само между различните модели, но и между пушките от един и същи модел. Най-леки за работа са Краг-Йоргенсен, след тях Манлихер-Шонауер. Маузерите с права ръкохватка са леки, особено моделите 89-96, при които запъването става при затваряне, а не при отваряне както при моделите от серията 98. Трилинейките са с "по-тежък" затвор, както и Каркано. Но пак опира до индивидуалност; имам стар разработен Мосин (Сестрорецк, 1912 г.), който работи по-леко от К98к.

                  Калибърът няма значение за лекотата на работа на затвора, тя се определя от дължината и формата на ръкохватката, от начина на заключване, от усилването при първоначалната екстракция на гилзата (наклон на повърхностите), сила на бойната пружина, триене на отражателя (само при някои конструкции) и др.

                  Дали лекотата на работа има значение при бойни условия - ако това води до затруднено извличане на гилзите, определено има значение. Което е основният недостатък при любимите ми правоходови затвори; при тях първоначалната екстракция или липсва въобще (Манлихер 86-90, Уинчестър Лий 1895), или е слаба.

                  Но ако извличането е без проблеми, не вярвам някой дори да забележи това, при всичкия адреналин в бойни условия...

                  Ето любимите ми "праволинейки":
                  Attached Files
                  Last edited by Nick; 22-07-2014, 03:35.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #10
                    Ждрольо

                    При следващо заяждане започва бануването.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      е не така с лошо де!

                      Comment


                        #12
                        Amazon написа Виж мнение
                        Въпроса ми е има ли големи разлики при пушките с болтов затвор, по това колко лесно става зареждането/екстракцията? Например от клиповете ми се струва че Мосин като че ли се зарежда малко по-трудно от примерно К-98. Обаче едно е клипове, друго е човек като теб на когото всичко това е минало през ръцете.
                        А предполагам това е нещо много важно, особено при продължителна стрелба. Калибъра(по-скоро патрона) има ли значение в случая?
                        въпроса не е за тази тема!
                        но----- ако отидеш на спортно стрелбище, mauser -a e по-добър,
                        но ако отидеш на рубежа в реални бойни действия мосин-а е незаменим и несравнимо по -добър от маузер-а

                        аз не съм фен на мосина, все пак

                        Comment


                          #13
                          Ждрольо написа Виж мнение
                          въпроса не е за тази тема!
                          но----- ако отидеш на спортно стрелбище, mauser -a e по-добър,
                          но ако отидеш на рубежа в реални бойни действия мосин-а е незаменим и несравнимо по -добър от маузер-а

                          аз не съм фен на мосина, все пак
                          На база кои параметри? Не съм чак толкова запознат с тези пушки, така че не троля, а наистина се интересувам от менение на хора които , надявам се, имат собствен опит с двете системи.

                          Comment


                            #14
                            Angelmr написа Виж мнение
                            На база кои параметри?
                            Достатъчно е да прочетеш определенията "незаменим" и "несравнимо по-добър" и ти става ясно... Ако те интересува тази тема, мога да потърся линка в Guns.ru, където тази тема е вечно жива. Както и темата "Гаранд срещу СВТ срещу G/K 43". Обаче смисъл? След първите няколко информирани мнения, където се дава някаква реална информация дискусията се превръща в обмен на мнения, каквито има всеки...
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #15
                              Ето любимите ми "праволинейки":
                              Кои са горните две? Затворите им изглеждат по различни и първата изглежда с доста голям пълнител а не с магазин.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment

                              Working...
                              X